28 Absolutnie najlepsze konta bankowe dla małych firm

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Prawdopodobnie już wiesz, że oddzielenie księgowości osobistej i biznesowej oraz finansów to dobry pomysł. Jednym z pierwszych kroków na początek jest otwarcie konta bankowego dla Twojej małej firmy. Gdy to zrobisz, będziesz mieć wyraźny rejestr zapłaconych rachunków, poniesionych wydatków i uzyskanych dochodów. Rejestracja każdej z tych rzeczy to także dobry sposób na ustanowienie kredytu biznesowego, co jest ważne, jeśli chcesz ubiegać się o biznesową kartę kredytową lub pożyczkę dla małej firmy.

Ale skąd będziesz wiedzieć, od czego zacząć, mając tysiące banków w USA? Przeczytaj poniższe wskazówki, a następnie zapoznaj się z naszą listą najlepszych rachunków bankowych dla małych firm. To, co najlepsze dla Twojej małej firmy, będzie zależeć od takich rzeczy, jak liczba przeprowadzanych miesięcznych transakcji, średnie saldo i rodzaj poszukiwanej obsługi klienta.

Co wziąć pod uwagę, szukając najlepszego konta bankowego

Ważne jest, aby znaleźć bank, który najlepiej pasuje do Twojej firmy. Będziesz chciał wziąć pod uwagę następujące informacje.

Czy moja mała firma potrzebuje konta czekowego lub oszczędnościowego?

W przypadku większości małych firm konto czekowe jest niezbędne. Otwarcie jednego pozwoli Ci opłacić faktury, rachunki i pracowników z konta firmowego; otrzymywać płatności (w tym z kart kredytowych); wypłaty gotówki; i więcej. Ponieważ będziesz chciał najpierw otworzyć firmowe konto czekowe, poniższe informacje mają na celu pomóc Ci znaleźć najlepsze konto czekowe dla Twojej małej firmy. Ale jeśli masz choćby niewielką rezerwę gotówki, warto otworzyć konto oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe może zwiększyć kredyt biznesowy, uzyskać odsetki i pomóc w utrzymaniu minimalnych wymagań dotyczących salda.

„Darmowe konta czekowe dla firm nie zawsze są darmowe.

Chociaż wiele banków zachęca klientów „bezpłatną bankowością, jak zawsze, należy przeczytać drobny druk. Podczas gdy konta biznesowe mają zwykle wyższe opłaty niż konta osobiste, niektóre banki oferują rachunki czekowe bez miesięcznych opłat. Jednak często właściciele kont są zobowiązani do utrzymywania minimalnego salda dziennego lub miesięcznego lub mogą dokonywać tylko ograniczonej liczby transakcji, aby uniknąć ponoszenia opłaty. Istnieją darmowe lub tanie konta; pamiętaj tylko, aby wybrać mądrze.

Liczba dozwolonych miesięcznych transakcji ma znaczenie.

Transakcje mogą obejmować wpłaty, wypłaty, przelewy i płatności elektroniczne. Większość rachunków czekowych dla firm ogranicza liczbę transakcji, które można wykonać miesięcznie. Może to wynosić od 50 do 300, więc warto wiedzieć, gdzie Twoja mała firma mieści się w spektrum, a także jakie będą opłaty, jeśli przekroczysz limit. Może również istnieć maksymalna liczba transakcji, które możesz wykonać i nadal kwalifikować się do bezpłatnego konta.

Oszacuj średnie saldo konta.

Wiele banków oferuje lepsze stawki tym małym firmom, które utrzymują swoje salda powyżej określonej kwoty, zarówno dla średniej dziennej, jak i miesięcznej. Zastanów się, czego oczekujesz od swojego średniego salda i odpowiednio zaplanuj.

Twój depozyt początkowy nie musi być ogromny.

Oczywiście banki lubią – i zazwyczaj nagradzają – konta z wyższym saldem, ale wiele z nich pozwoli ci otworzyć konto o wartości poniżej 100 USD. Niektóre banki oferują premię za rejestrację, która może być dodatkowym atutem. Pamiętaj tylko, że Twój początkowy depozyt i średnie saldo dzienne lub miesięczne mogą być zupełnie inne. Jeśli wstępny bonus przechyla szalę na korzyść jednego lub drugiego banku o podobnych funkcjach, zrób to. Ale nie daj się zwabić samym podpisywaniem bonusów. Będziesz chciał mieć pewność, że konto bankowe będzie dobrze pasować do Twojej małej firmy w perspektywie długoterminowej.

Czy będziesz musiał przejść do gałęzi fizycznej?

Jeśli większość transakcji Twojej małej firmy odbywa się online, a wolisz korzystać z bankowości internetowej lub aplikacji, być może nigdy nie będziesz musiał wchodzić do budynku banku. Korzystanie z banku internetowego może nawet zaoszczędzić trochę forsy. Ale jeśli masz do czynienia z dużą ilością gotówki, wolisz interakcję międzyludzką lub chcesz nawiązać kontakt z profesjonalistą finansowym, który rozumie Twój region lub lokalną gospodarkę, będziesz chciał skorzystać z konta bankowego w fizycznym oddziale na swoim obszarze geograficznym.

Czy Twoje oprogramowanie księgowe integruje się z narzędziami banku?

Jeśli korzystasz z programu QuickBooks, oprogramowania do obsługi płac lub innego narzędzia księgowego, możesz chcieć nawiązać współpracę z bankiem, który umożliwia integrację danych z oprogramowania. Równoważenie książek będzie znacznie bardziej wydajne, jeśli wypłaty automatycznie pojawią się w programie QuickBooks. Jeśli korzystasz z Paypal lub Square, pomocne może być również wyświetlenie tych transakcji na koncie rozliczeniowym.

Zważ małe lub lokalne w porównaniu z dużymi bankami.

Bliski związek z kimś, kto pracuje w lokalnym banku (lub lokalnym oddziale banku krajowego) może przynieść korzyści. Taka osoba może mieć możliwość dostosowania opłat lub dać Ci więcej swobody w przypadku wniosku o pożyczkę dla małej firmy. Wadą mniejszych banków jest to, że informacje nie zawsze są jasno określone online, być może będziesz musiał otworzyć konto osobiście, a narzędzi cyfrowych może brakować. Z drugiej strony większe i krajowe banki są bardziej skłonne do wyraźnego nakreślenia drobnego druku w Internecie, umożliwienia cyfrowego otwarcia konta i wprowadzenia najpierw narzędzi cyfrowych, które mogą zapewnić wygodę i wydajność.

Rozważ skorzystanie z banku, który już masz .

Jeśli już współpracujesz z bankiem, który lubisz w zakresie finansów osobistych i ma on opcję konta czekowego dla firm, która odpowiada Twoim potrzebom, nie ma nic złego w prowadzeniu obu rachunków w tym samym banku. Możliwość dostępu do informacji z wielu kont w jednej lokalizacji lub aplikacji to miły bonus.

Zajrzyj do unii kredytowej.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe to zazwyczaj organizacje zorientowane na społeczność, które mają poczucie więzi z sąsiedztwem lub regionem oraz mentalność spółdzielczą. (Aby móc korzystać z ich usług, musisz zostać członkiem unii kredytowej). Może tak lubisz robić interesy. Wiele z nich ma rachunki czekowe z niskim lub zerowym minimum, ale zazwyczaj oferuje bardziej ograniczone funkcje niż tradycyjne banki.

Ważne jest, aby wiedzieć, czego potrzebujesz i chcesz od swojego banku. Niezależnie od tego, czy chodzi o porady inwestycyjne, doskonałą obsługę klienta, wiedzę lokalną, wygodę online czy coś innego, zrozumienie Twoich celów pomoże Ci wybrać najlepsze konto bankowe dla Twojej małej firmy.

Najlepsze konta bankowe dla małych firm

W Stanach Zjednoczonych jest ponad 4500 banków komercyjnych, które oferują tysiące opcji rachunków czekowych dla firm. Ale który zapracowany przedsiębiorca ma czas, żeby to wszystko uporządkować? Przeczytaj poniższą listę, aby znaleźć najlepsze typy AD PRO.

Najlepsze konta bankowe dla małych firm z wyłącznymi właścicielami lub dla start-upów

1. Wells Fargo Simple Business Checking

Z najbardziej podstawowym biznesowym kontem bankowym Well Fargo, możesz dokonywać do 50 transakcji miesięcznie bez opłat i wpłacać do 3000 USD w gotówce każdego miesiąca. (Depozyty powyżej 3000 USD będą obciążone 30-procentową opłatą za każde 100 USD). Chociaż to konto ma miesięczną opłatę serwisową w wysokości 10 USD, możesz uniknąć tego kosztu, utrzymując średnie saldo 500 USD. Z minimalnym depozytem otwierającym w wysokości zaledwie 25 USD, to proste rozwiązanie dla bankowości biznesowej jest doskonałe dla małych firm o ograniczonych przepływach pieniężnych. W przypadku wszystkich kont czekowych Wells Fargo można złożyć wniosek osobiście lub online, a depozyt i wymagane dokumenty przesłać później.

2. BBVA Compass ClearConnect do sprawdzania biznesowego

Jeśli jesteś jedynym właścicielem z ograniczoną liczbą transakcji, BBVA Compass może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jest to całkowicie darmowe konto bez miesięcznych opłat ani minimalnego salda konta. Przetwarzaj do 5000 USD w gotówce miesięcznie, pięć czeków i wypłat w oddziałach oraz dwa depozyty w oddziałach. Nie ma również żadnych opłat za korzystanie z bankomatów innych banków. Należy pamiętać, że tylko firmy jednoosobowe mogą składać wnioski online, a bank ma zaledwie 650 lokalizacji w siedmiu stanach.

3. Comerica Basic Business Checking

To konto czekowe dla małych firm, bez miesięcznej opłaty za utrzymanie lub wymaganego minimalnego salda, umożliwia przeprowadzanie do 75 transakcji miesięcznie i wpłacanie do 2500 USD. Korzystaj z usługi płatności rachunków Comerica bez opłat przez 12 miesięcy (po czym kosztuje 6,95 USD miesięcznie). Kolejny bonus: w miarę rozwoju firmy możesz przejść na inne konto, używając tego samego numeru konta. Lokalizacje Comerica znajdują się w Teksasie, Arizonie, Kalifornii, Florydzie i Michigan; opłaty i warunki różnią się w zależności od stanu.

4. SunTrust Simple Business Checking

Jeśli potrzeby Twojego konta w banku biznesowym są dość proste i potrzebujesz kilku miesięcznych transakcji, to konto SunTrust może być dobrą opcją. Miesięczna opłata za utrzymanie w wysokości 5 USD nie obowiązuje przez pierwszy rok, po czym można jej uniknąć, wykonując co najmniej pięć transakcji debetowych lub kredytowych miesięcznie lub łącząc osobiste konto czekowe SunTrust. Konto obejmuje 50 transakcji i 2000 USD w przetwarzaniu gotówki miesięcznie. SunTrust jasno przedstawia wszystkie warunki i zasady w swojej witrynie, umożliwia składanie wniosków przez Internet i oferuje świetne zasoby online dla małych firm. Jeden potencjalny minus? Posiada oddziały tylko w 12 wschodnich stanach.

5. Weryfikacja biznesowa PNC

Bez miesięcznej opłaty za prowadzenie konta przez pierwsze trzy miesiące i obecną premię za rejestrację w wysokości 200 $ w gotówce, to konkurencyjne konto może być dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz sprawdzania, ale nie wielu transakcji (150 lub mniej miesięcznie). Po uruchomieniu opłaty w wysokości 12 USD miesięcznie unikaj jej, utrzymując średnie saldo miesięczne 1500 USD, połącz się z kontem PNC Merchant Services lub użyj biznesowej karty kredytowej PNC za 1000 USD kwalifikujących się miesięcznych zakupów. PNC ma oddziały w 19 stanach oraz w Waszyngtonie

Najlepsze konta bankowe dla małych firm, które odnotowują wzrost

6. Weryfikacja wyboru biznesowego Wells Fargo

Inna dobra opcja firmy Wells Fargo, konto czekowe Business Choice to doskonałe rozwiązanie dla małych firm z większą liczbą miesięcznych transakcji, z 200 dozwolonymi miesięcznie bez opłat oraz 7500 USD w gotówce. Unikaj miesięcznej opłaty serwisowej w wysokości 14 USD na wiele sposobów, w tym utrzymuj średnie saldo 7500 USD lub łączne saldo w wysokości 10000 USD na kontach Wells Fargo i dokonuj kwalifikujących się transakcji z połączonego konta usług płacowych. Złożenie wniosku przez Internet lub osobiście z minimalnym depozytem otwierającym to zaledwie 25 USD za to konto – to wspaniała wartość i duża elastyczność dla rozwijających się firm.

7. Podstawowe sprawdzenie biznesowe w First Citizens Bank

Potrzebujesz konta czekowego z niskim saldem otwarcia, bez minimalnego salda i bez opłat za utrzymanie? Weź pod uwagę podstawowe konto biznesowe First Citizens, które oferuje bezpłatne transakcje do 175 pozycji i 5000 USD każdego miesiąca. (Nadwyżka depozytów zostanie obciążona kwotą 16 centów za 100 USD). Otwórz konto (tylko osobiście) za jedyne 100 USD w jednym z ponad 500 oddziałów na południowym, południowo-zachodnim i zachodnim wybrzeżu.

8. Sprawdzanie podstaw biznesu Bank of America

To konto BofA jest świetne dla rozwijających się małych firm. Uniknij miesięcznej opłaty w wysokości 13 USD, wydając 250 USD na firmową kartę debetową lub kredytową; utrzymywanie średniego miesięcznego salda w wysokości co najmniej 5000 USD, dziennego salda 3000 USD lub łącznego średniego miesięcznego salda w wysokości 15000 USD lub więcej na połączonych kontach Bank of America; lub kwalifikując się i rejestrując w programie nagród. Możesz złożyć wniosek online, ale pamiętaj, że placówki Bank of America nie istnieją wszędzie; gałęzie na południu i środkowym zachodzie są nieliczne.

9. Chase Total Business Checking

To proste konto czekowe oferuje 100 transakcji miesięcznie bez opłat, a także nieograniczone depozyty elektroniczne i do 5000 USD w gotówce na cykl wyciągu. Opłata w wysokości 15 USD miesięcznie spada do 12 USD, jeśli zdecydujesz się na wyciągi elektroniczne, i do 0 USD, jeśli utrzymujesz minimalne saldo dzienne 1500 USD lub połączysz prywatne konto czekowe Chase. Konto wymaga minimalnego depozytu w wysokości 25 USD do otwarcia i obejmuje wiele kart debetowych dla pracowników. Będziesz musiał osobiście ubiegać się o konto, a chociaż Chase ma 5100 oddziałów w 31 stanach, większość znajduje się tylko na głównych rynkach.

10. Comerica Small Business Checking

Przeprowadzaj do 300 transakcji miesięcznie i zdeponuj do 5000 USD w gotówce na koncie Comerica Small Business Checking, które również zwalnia z opłat miesięcznych, gdy spełniasz średnie miesięczne wymagania dotyczące salda. (Opłaty i warunki różnią się w zależności od lokalizacji, ale typowe jest średnie saldo w wysokości 7500 USD). Podobnie jak w przypadku podstawowego konta biznesowego firmy, pierwsze 12 miesięcy usługi opłacania rachunków będzie bezpłatne, a następnie zapłacisz 6,95 USD miesięcznie. Dostępna jest również obsługa kart kredytowych i płac.

11. Usprawnione konto czekowe CitiBusiness

Ten podstawowy biznesowy rachunek bieżący jest idealny dla firm, które dokonują mniej niż 250 transakcji i mają mniej niż 5000 lub 10 000 USD (w zależności od stanu) w postaci depozytów. Utrzymuj minimalne saldo miesięczne w wysokości 5000 USD, aby uniknąć miesięcznej opłaty w wysokości 15 USD. Musisz złożyć wniosek w oddziale fizycznym, który istnieje tylko w dziewięciu stanach i Waszyngtonie

Najlepsze konta bankowe dla małych firm, które powstały

12. Bank of America Business Advantage Checking

Z kontem oszczędnościowym pakietu Biznes Plus nie płacisz żadnych opłat za wstrzymanie płatności, przychodzące przelewy bankowe lub wybór innych usług. Zyskasz również integrację z programem QuickBooks bez żadnych kosztów i możesz otworzyć drugie konto czekowe Business Advantage bez dodatkowych opłat miesięcznych. Chociaż opłaty są stosunkowo wysokie i wynoszą 29,95 USD za cykl, można ich uniknąć na wiele elastycznych sposobów, takich jak wydatki przy użyciu firmowej karty kredytowej lub utrzymywanie miesięcznego salda w wysokości 15 000 USD. Bank of America oferuje również usługi handlowe i płacowe.

13. Pakiet czeków biznesowych US Bank Gold

Jeśli Twoja firma ma umiarkowaną aktywność transakcyjną, pakiet Gold Business Checking Package US Bank może zarządzać przepływami pieniężnymi z 300 darmowymi transakcjami na cykl wyciągów i 100 wpłatami gotówkowymi. US Bank oferuje również przetwarzanie listy płac i zestaw EZ-Switch, aby pomóc Ci w wygodnym przeniesieniu nowego konta firmowego. Musisz złożyć wniosek osobiście w jednym z 3200 oddziałów.

14. Wells Fargo przeanalizował weryfikację biznesową

Ten przeanalizowany rachunek bieżący jest najlepszy dla większych organizacji, które mają dużą liczbę transakcji i złożone potrzeby w zakresie zarządzania gotówką. Konto jest obsługiwane przez Commercial Electronic Office Wells Fargo, które oferuje raportowanie informacji skarbowych, wyciągi online, wpłaty na komputer, inicjowanie ACH i przelewy online. Saldo Twojego konta firmowego generuje dodatek na zarobki, który można wykorzystać do wyrównania opłat za konto.

Najlepsze konta bankowe dla małych firm z dużą liczbą transakcji

15. Elastyczny rachunek rozliczeniowy CitiBusiness

Jeśli Twoja mała firma potrzebuje 500 transakcji miesięcznie, a saldo miesięczne wynosi średnio co najmniej 10 000 USD, to elastyczne konto bankowe może być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Nie zapłacisz żadnych opłat, jeśli osiągniesz miesięczne saldo minimalne (w przeciwnym razie opłaty wynoszą od 22 do 25 USD, w zależności od stanu) i możesz wpłacić do 20 000 USD w walucie każdego miesiąca. Citi, który ma fizyczne oddziały w dziewięciu stanach i Waszyngtonie, przyjmuje zgłoszenia wyłącznie osobiście.

16. PNC Business Checking Plus

Z tym biznesowym kontem bankowym PNC nie ma żadnych opłat za do 500 połączonych transakcji miesięcznie. Dzięki większej liczbie możliwości wyrównania miesięcznych opłat za prowadzenie konta niż firmowe konto czekowe, Business Checking Plus oferuje również wgląd i analizę przepływów pieniężnych bez żadnych opłat. Możesz także otrzymać zwrot gotówki dzięki programowi nagród PNC, a zestaw Quick Switch Kit ułatwia zmianę banku. Złóż wniosek online, telefonicznie lub osobiście.

17. Sprawdzenie doradcy biznesowego Citizens Bank

Jeśli prowadzisz małą firmę, która szybko się rozwija, ulepszenie konta tego obywatela może dać ci niezły impuls. Korzyści obejmują 500 bezpłatnych transakcji czekowych na okres wyciągu, 100 USD zniżki na pierwsze zamówienie czeków, 10-procentową zniżkę na usługi związane z płacami oraz biznesową kartę kredytową bez opłaty rocznej. Połącz salda swoich pożyczek biznesowych, rachunków oszczędnościowych i rachunków rynku pieniężnego, aby znieść miesięczne opłaty za utrzymanie.

Najlepsze konta bankowe tylko online dla małych firm

18. Novo

Novo, wyróżniająca się w świecie biznesowych rachunków bankowych dostępnych wyłącznie w trybie online, oferuje całkowicie bezpłatne sprawdzanie biznesu bez ukrytych opłat i nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów, przelewy pieniężne, minimalne saldo konta ani wolumen transakcji. Kredyty w rachunku bieżącym i wypłaty z niedostępnych środków to jedyne działania, które spowodują naliczenie opłaty w wysokości 27 USD za wykroczenie. Otwórz konto w ciągu zaledwie kilku minut z telefonu za jedyne 50 USD, a następnie z łatwością opłacaj rachunki i przesyłaj pieniądze między kontami. Przelewy ACH to pestka, ale jeśli musisz wystawić fizyczny czek, one również Cię obejmują. Cyfrowi przedsiębiorcy docenią sprytny wgląd i analizę przepływów pieniężnych Novo z łatwymi do zrozumienia informacjami zwrotnymi, a jako cyfrowy natywny bank biznesowy również poważnie traktuje integrację, współpracując z QuickBooks, Stripe, Slack i Xero.

19. Azlo

Zaprojektowane dla cyfrowych przedsiębiorców, którzy chcą mieć dostęp do bezproblemowych, zintegrowanych narzędzi, konto internetowe w Azlo umożliwia wysyłanie i odbieranie (czekiem lub przelewem bankowym) nieograniczonych płatności krajowych całkowicie bez opłat. (Płatności międzynarodowe są w drodze). Azlo integruje się bezproblemowo ze Stripe i Square, a następnie planuje połączyć się z Etsy, Paypal, QuickBooks i Xero. Współpracując z Compass Bank, Azlo oferuje wsparcie FDIC i wszystkie odpowiednie zabezpieczenia. Azlo angażuje się również we wspieranie przedsiębiorców-imigrantów, których bank określa jako „najbardziej przedsiębiorczą grupę w Stanach Zjednoczonych, rozpoczynającą działalność dwukrotnie szybciej niż reszta populacji. Bez opłat za transakcje międzynarodowe, nieograniczone transakcje, brak wymogu minimalnego salda, żadnych opłat za przelewy przychodzące, natychmiastowe płatności z innymi członkami Azlo i w pełni cyfrową konfigurację,tu żyje przyszłość bankowości.

20. Axos Basic Business Checking

Zaprojektowany dla małych firm z umiarkowaną aktywnością na rachunkach, Axos (który do niedawna nosił nazwę Bank of Internet USA) nie pobiera żadnych miesięcznych opłat za utrzymanie i oferuje nieograniczone zwroty opłat za krajowe bankomaty. Otrzymasz swój pierwszy zestaw 50 czeków bezpłatnie, zgodność z programem QuickBooks, 200 bezpłatnych transakcji łącznych miesięcznie (później 30 centów za sztukę) i bezpłatne opłacenie rachunków. W przypadku konta o niskim poziomie trudności minimalny depozyt otwarcia jest stosunkowo wyższy niż w niektórych bankach z tej listy i wynosi 1000 USD.

21. Rachunek czekowy TIAA Small Business

Konto czekowe TIAA dla małych firm, stworzone wyłącznie dla jednoosobowych właścicieli i jednoosobowych spółek LLC, nie oferuje miesięcznych opłat za utrzymanie i konkurencyjne RRSO (od 0,20 do 0,61 procent) sald. Aby otworzyć konto, potrzebujesz 1500 USD, ale otrzymasz zwrot opłat za bankomat. Inne usługi obejmują przelewy krajowe i zagraniczne, kompleksowe rozwiązania w zakresie płacenia rachunków, przelewy ACH oraz stanowe i federalne płatności podatków.

22. Sprawdzanie interesów biznesowych Axos

Jeśli jesteś rozwijającą się firmą z pewnymi rezerwami gotówkowymi, to biznesowe konto bankowe Axos oferuje konkurencyjne stopy procentowe i brak miesięcznej opłaty za utrzymanie przy średnim dziennym saldzie w wysokości 5000 USD. (W przeciwnym razie będziesz płacić 10 USD miesięcznie.) Podobnie jak podstawowe konto bankowe banku, otrzymasz nieograniczone zwroty opłat za bankomaty krajowe i pierwsze 50 czeków bezpłatnie. Ale to konto jest najlepsze dla małych firm z niskimi stawkami transakcyjnymi: w zestawie jest 50 połączonych pozycji miesięcznie (później opłata za sztukę wynosi 50 centów) i 60 zdalnych depozytów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy