4 sposoby na rozpoczęcie kariery finansowej

17 lutego 2021
Category: Poprawić Swoją

W latach siedemdziesiątych planiści finansowi mieli zasadniczo dwie możliwości kariery: mogli zostać maklerami giełdowymi lub agentami ubezpieczeniowymi. Ich ścieżki były wytyczone, a oczekiwania proste. Od tamtego czasu wiele się zmieniło. Dostępnych jest o wiele więcej opcji, ale oznacza to również, że oczekuje się, że uczniowie będą wiedzieć więcej i robić więcej niż kiedykolwiek wcześniej w niezwykle konkurencyjnym środowisku. Przygotowanie do kariery w dziedzinie planowania finansowego wymaga znacznie więcej szkoleń w dziedzinach, które tradycyjnie były zdegradowane do innych zawodów, takich jak księgowość i psychologia.

W tym artykule przyjrzymy się temu, co mogą zrobić niedawni i przyszli absolwenci, aby zdecydować, dokąd chcą prowadzić swoją karierę planowania finansowego, a następnie uzyskać przewagę nad konkurencją.

Kluczowe wnioski
 • Kariera w planowaniu finansowym wymaga umiejętności w tradycyjnych dziedzinach, takich jak matematyka i rachunkowość, ale także w mniej tradycyjnych dziedzinach, takich jak psychologia.
 • Oprócz specjalizacji z finansów studenci mogą odbywać staż lub pracować w niepełnym wymiarze godzin w banku lub firmie księgowej pomagającej w przygotowywaniu zeznań podatkowych.Dołączanie do grup branżowych, takich jak Stowarzyszenie Planowania Finansowego, to dobry sposób na nawiązywanie kontaktów i znajdowanie pracy.Po ukończeniu studiów należy rozważyć, dla jakiego rodzaju firmy chcesz pracować, czy chcesz pracować dla dużej korporacji, czy małej firmy i jakich klientów chcesz zaangażować.Przygotuj się przed ukończeniem studiów

  Być może pierwszym i najbardziej oczywistym sposobem postępowania jest po prostu wybór odpowiedniego kierunku studiów. Należą do nich biznes, ekonomia, finanse czy księgowość. Osobiste programy planowania finansowego są oferowane na większej liczbie uniwersytetów, zarówno na poziomie magisterskim, jak i licencjackim. Programy te mogą być szczególnie pomocne, ponieważ często dotyczą wielu tematów, których inne programy nie obejmują. Tematy te obejmują prawa konsumentów, dynamikę finansów w rodzinie i psychologię emerytury.

  Tradycyjne programy nauczania z zakresu planowania finansowego obejmują tylko materiały, które są bezpośrednio związane z egzaminem na Certified Financial Planner (CFP®), takie jak inwestycje, ubezpieczenia i podatki. Dlatego wybór planowania finansowego jako kierunku studiów zapewni studentom znacznie szerszą bazę wiedzy, od której będą mogli rozpocząć karierę zawodową. Zrozumienie psychologii finansów i inwestowania będzie nieocenioną pomocą w kontaktach z klientami i jest w rzeczywistości umiejętnością, którą wszyscy planiści finansowi muszą do pewnego stopnia opanować.

  Zajęcia pozalekcyjne

  Oczywiście wybór odpowiedniego kierunku studiów to tylko jeden krok, który studenci mogą podjąć, aby rozwijać swoją karierę zawodową przed ukończeniem studiów. Istnieje wiele innych opcji dostępnych dla studentów, które będą dobrze wyglądać w CV dla potencjalnych pracodawców. Poniżej kilka przykładów:

 • Sporządzanie zeznań podatkowych. To dobra, praktyczna umiejętność, która może przynieść uczniowi wiele korzyści. Oprócz zapewnienia solidnego, praktycznego doświadczenia z klientami z branży finansowej, nauczy on również podstawowych informacji podatkowych, które zostaną przetestowane na egzaminie CFP® Board. Wcześniejsze 
 • Praca w banku. Osoby zajmujące się planowaniem studentów często uważają, że praca w banku zapewnia wiele korzyści zawodowych. To praca, która z łatwością mieści się w akademickim harmonogramie. Płaca jest lepsza niż w przypadku wielu innych zajęć pozalekcyjnych. Dobrze wygląda w CV, daje praktyczne doświadczenie zawodowe i pokazuje, że jesteś osobą odpowiedzialną.Przystąpienie do egzaminu na agenta. Ten egzamin jest przeprowadzany przez IRS we wrześniu każdego roku. Test obejmuje praktycznie cały materiał podatkowy znajdujący się na egzaminie CFP® Board. Zdanie tego testu i zdobycie tego tytułu będzie imponującym potwierdzeniem dla przyszłych pracodawców w każdej dziedzinie praktyki finansowej. Zyskasz również ogromną przewagę nad kandydatami do CFP®, którzy nie przeszli wcześniej szkolenia podatkowego. Wcześniejsze Praktyki. Praca jako stażysta w firmie zajmującej się planowaniem finansowym przyniesie oczywiste korzyści każdemu studentowi. Jednak chociaż każdy staż może być korzystny, praca w mniejszej firmie prawdopodobnie zapewni więcej praktycznego doświadczenia z klientami i procesem planowania finansowego niż w większej firmie, w której stażyści są często przenoszeni na stanowiska administracyjne lub marketingowe.87.850 $Krajowa mediana wynagrodzenia planisty finansowego w 2019 r., Według US Bureau of Labor Statistics. Wcześniejsze 

  Szukanie pracy

  Absolwenci mają do dyspozycji szereg narzędzi, które mogą znacznie zwiększyć ich ekspozycję na społeczność finansową. Oczywiście absolwent, który odbył staż w lokalnej firmie, ma istotną przewagę nad nieznanym konkurentem w procesie rekrutacji.

  Dla tych, którzy nie mają tego luksusu, internet może być niezbędnym źródłem informacji. Strony internetowe, takie jak brokerhunter.com, stale wyświetlają listę wszystkich dostępnych ogłoszeń wielu firm. Ci, którzy wolą podejść twarzą w twarz i nawiązywać kontakty (a nawet ci, którzy tego nie robią), powinni dołączyć do lokalnego oddziału organizacji planowania finansowego, takiej jak Stowarzyszenie Planowania Finansowego lub Krajowe Stowarzyszenie Ubezpieczeń i doradców finansowych. Grupy te oferują wiele zasobów zarówno początkującym, jak i doświadczonym planistom i są warte kosztów członkostwa. Ich strony internetowe często zawierają również oferty pracy.

  Zgodnie z najnowszymi ustaleniami Biura Statystyki Pracy oczekuje się, że w latach 2018–2028 liczba miejsc pracy w zakresie planowania finansowego wzrośnie o 7%; liczba ta przewyższa średnią stopę wzrostu dla wszystkich zawodów, która wynosi 5%. Wcześniejsze 

  Po ukończeniu studiów

  Wiedza o tym, jaka praca jest dla Ciebie najlepsza, może być wyzwaniem. Oto kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ścieżki kariery:

 • Obecnie w branży planowania finansowego stosuje się wiele różnych modeli biznesowych. Maklerzy giełdowi i agenci ubezpieczeniowi zazwyczaj pracują na prowizję, podczas gdy zarejestrowani doradcy inwestycyjni zwykle pobierają opłatę godzinową lub procent zarządzanych aktywów jako wynagrodzenie.
 • Wielkość firmy ma znaczenie. Duże firmy zapewnią takie udogodnienia jak powierzchnie biurowe, wizytówki, papier firmowy. Jednak większe firmy mogą również mieć sztywne kwoty produkcyjne, niższe wypłaty prowizji i wysoce regulowane środowisko.Z kolei małe firmy finansowe oferują bardziej swobodną atmosferę i bardziej kompleksową gamę produktów i usług. Praca w mniejszej firmie może również zapewnić znacznie szerszy zakres doświadczenia nowym przedstawicielom, którzy mogą mieć swobodę we wdrażaniu wszechstronnego planu finansowego dla klienta. Plan ten mógłby obejmować takie rzeczy jak planowanie kredytu hipotecznego i przygotowanie podatku dochodowego. Wątpliwe jest, abyś miał taką odpowiedzialność w dużej firmie.Szkolenia i wsparcie różnią się w zależności od firmy. Firmy finansowe, takie jak Northwestern Mutual, zapewnią swoim pracownikom wszelkie niezbędne szkolenia i szkolenia niezbędne do zdania wymaganych egzaminów, a także gruntowne szkolenia w zakresie sprzedaży i produktów. Wielu nowych doradców skorzysta z programów szkoleniowych oferowanych przez duże firmy. Nawet jeśli ostatecznie przegrasz z konkurencją w dużej firmie, nadal będziesz mieć zbywalne umiejętności, które są atrakcyjne dla małych firm, które nie mogą zapewnić takiego rodzaju szkoleń i licencji, jakie otrzymałeś.Wreszcie, przepisy Urzędu Regulacji Przemysłu Finansowego wymagają sponsorowania przez brokera / dealera lub inną firmę członkowską, abyś mógł przystąpić do dowolnego egzaminu licencyjnego na papiery wartościowe. Wcześniejsze Podsumowanie

  Studenci mają wiele rzeczy, które mogą zrobić, aby poprawić swoją zbywalność przed ukończeniem studiów. Gdy znajdziesz się w prawdziwym świecie, pamiętaj, że kluczem do sukcesu w biznesie planowania finansowego jest wytrwałość. Niektórzy absolwenci od razu odnajdą swoje miejsce w tej dziedzinie, podczas gdy inni być może będą musieli wypróbować kilka różnych środowisk pracy, aby znaleźć takie, które najbardziej im odpowiada.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy