Ateny otrzymały ostatnią ofertę

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wprawdzie kierownik Komisji Europejskiej zarzekał się w piątek, że oferty o których mówiła dzieki konferencji niemiecka kanclerz nie zaakceptowac są prezentowane na regule ultimatum wzgledem Grecji, to jednak wygląda na to, że sobotnie zebranie Eurogrupy dzierzy być kluczowe, a europejscy politycy są już zmęczeni całą sytuacją.

Tymczasem premier Tsipras odrzucił niemieckie oferty – jakie mozliwosci ciekawe Angela Merkel nazwała je „szczodrymi”, a niemiecka prasa biznesowa spekuluje na temat ponad kolejny mld EUR dodatkowego wsparcia w ramach wydłużenia dotychczasowego aplikacji pomocowego o kolejne pół roku – powtarzając, że nie uwzględniają one greckich interesów. Bo premier i zarazem kierownik Syrizy nie zaakceptowac może zgodzić się na to, na walce z czymze wygrał styczniowe wybory, innymi slowy dalszy dyktat oszczędności, które uderzają w społeczeństwo. Jedynie, że jednoczesnie ma świadomość, że ewentualny krach greckiego systemu bankowego i konieczność równoległego powtykania drachmy, mogą jeszcze bardziej zubożyć naród i odsunąć Syrizę od władzy w nie bardzo komfortowych okolicznościach.

De facto obie strony grają dobrze wiedząc, że przegrana będzie oznaczać spore klopoty. Dla Greków polityczno-gospodarcze, zas dla Niemców być może… spore zamieszanie wokół Deutsche Banku, na temat którego nadmiernej ekspozycji na rynku derywatów mówi się coraz to częściej.

W zwiazku z tym nie zdaje się, aby klamka miała zapaść na jutrzejszym spotkaniu Eurogrupy. Bitwa będzie toczyć się aż do samego końca. Sposród tym, że rynki po poniedziałek mogą reagować już bardziej nerwowo, jeżeli dalej nie będzie porozumienia.

Dzisiejsze dane makro z AMERYCE były rzetelne. W połączeniu z wczorajszym pozytywnym niemilym zaskoczeniem skalą wydatków konsumenckich w maju (0, 9 proc. m/m), dzisiejszy odczyt wskaźnika nastrojów Uniw. Michigan, które skoczyły wreszcie czerwca az do 96, 1-wsza pkt. wygląda optymistycznie.

Na rynku EUR/USD rozgrywany jest spadkowy scenariusz. Po kilkunastu godzinach trwania obok poziomie 1, 12 (głównie wczoraj) dzisiaj ruszyliśmy w dół. Rośnie prawdopodobieństwo złamania minimum tegoz tygodnia, innymi slowy 1, 1134. Układ wykresu sugeruje też możliwe sforsowanie strefy pomocy przy 1-wsza, 1051-96 i testowanie miarki wzrostowej trendu przy jednej, 10. Pytanie, czy 1-wsza, 1134 nie zostanie naruszone jeszcze obecnie, jeżeli wspólnicy zaczną tracić cierpliwość i wiarę w to, że weekend przywiedzie rozwiązanie (nawet częściowe) greckiego problemu.

  • Notowania spółek na GPW
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy