Barroso dzieki G20. „Nikt nas nie będzie pouczał”

Barroso dzieki G20. „Nikt nas nie będzie pouczał”
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

– _ Nie damy się zadnej osobie pouczać przy kwestii radzenia sobie z kryzysem _ – powiedział szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso w poniedziałek przed oficjalnym rozpoczęciem szczytu G20 po Los Cabos w Meksyku.

Jakim sposobem zauważa filia dpa, Barroso był wyraźnie poirytowany pytaniem kanadyjskiego dziennikarza, który chciał wiedzieć, z jakiego powodu _ państwa Ameryki Północnej muszą zbyt pośrednictwem Międzynarodowego Funduszu Walutowego naprawiać błędy bogatych Europejczyków _.

Nie w Europie, ale w Stanach Zjednoczonych na skutek _ nieortodoksyjnych praktyk w pewnych obszarach rynku finansowego _ narodził się kryzys, który następnie _ zainfekował banki _ przy UE – odparł Barroso. Tymczasem Unia nie skupia się dzieki szukaniu winnych, lecz na współpracy przy walce sposród problemami a mianowicie wytknął.

Wskazał ponadto, że członkowie Starego kontynentu to państwa demokratyczne, po których obok rozwiązywaniu problemów muszą być podejmowane przebiegi decyzyjne, a to z kolei _ postuluje czasu _. _ Stary kontynent nie wymaga korepetycji wraz z demokracji _, tym bardziej, że w kilkunastu krajach stajnie G20 demokracji nie ma a mianowicie podkreślił.

W odniesieniu do pytanie o konieczność zaangażowania krajów zza Europy po pomoc strefie euro poprzez MFW Barroso przypomniał, że to Unia, jako największa gospodarka świata, wnosi też największy wkład do Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Wszyscy partnerzy gospodarczy i handlowi polegają na UE jako źródle własnego postepu, dlatego wykladzinom szybciej ustabilizuje się sprawa Europy, tym lepiej dla wszelkich – powiedział Barroso. MFW powinien funkcjonować dla wspólnego dobra, totez _ nie ma żadnego motywu _, gwoli którego nie miałby angażować się przy rozwiązanie krachu – dodał.

Po raz kolejny Barroso podkreślił też swoje poparcie dla euroobligacji, czyli emisji wspólnych papierów dłużnych przez strefę ó. _ Nie zaakceptowac staną się one licencją na upublicznianie _ a mianowicie powiedział. Póki co nie ma warunków na przedlozenie wspólnych papierów dłużnych – zastrzegł. Wystąpią dopiero, gdy _ osiągniemy wyższą płaszczyznę w strukturach finansowych jak i równiez politycznych _ – podkreślił.

Obecny w Los Cabos przewodniczący Wskazówki Europejskiej Herman Van Rompuy powiedział, że _ w zażegnanie obecnego kryzysu pragnienie czasu _. _ Okaze sie niewystarczajaca gasić pożarów, trzeba kontynuować reformy _ – podkreślił. Jednocześnie wypowiedział się przeciwko zwiększaniu wydatków jako strategii na podniecenie gospodarki jak i równiez wyjście sposród kryzysu.