Bernanke jak Greenspan

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wczorajsze wiadomosci z rynku nieruchomości oraz komunikaty S&P o obniżeniu ratingu aktywom powiązanym z sektorem subprime i uruchomienie zleceń stop-loss wybiły eurodolara do nowych zabytowych szczytów na 1, 3782, 5 (bid).

Rekordy odnotowano również na pozostalych parach – GBPUSD osiągnął 2, 0285 (bid). Osłabienie dolara odbiło się również na dolarjenie, który spadł do 121, 25. Wystąpienie Bena Bernanke rozczarowało rynki, które duzo sobie wedlug konferencji w NBER obiecywały. Przewodniczący pozostał jednak oddany swojemu stylowi i nie „wyskakiwał przed orkiestrę” naprawde, jak niekiedy zdarzało się to Greenspanowi.

Kalendarz danych makroekonomicznych poteguje podniesieniu zmienności dolarjena w związku sposród posiedzeniem Pula of Japan w sprawie stóp procentowych. Spadki na giełdach w Azji (co racja – hen im jeszcze do minionego tąpnięcia, które praktycznie groziło krachem) zachęcało traderów az do zamykania carry-trade’u.

W świecie polskiej strategii wiele się wydarzyło – zawiedli się Ci, którzy oczekiwali rozwiązania parlamentu. „Samoobronie” udało się wyjść z koalicji jednocześnie w tej dziewczyny pozostając. Największym poszkodowanym kolejnego kryzysu rządowego okazał się być plan ustawy, która teoretycznie posiada za zagadnienie zreformować polskie finanse ogólne – dyskusję nad nią przełożono na później. Tego typu zawirowania niewatpliwie nie pomagają naszej walucie, szkodzą również giełdzie.

Na wstepie sondaże wskazywały na zredukowanie liczby partii w parlamencie co po połączeniu z niespłaconymi kredytami zaciągniętymi dzieki kampanię wyborczą scementowało posłów „Samoobrony” jak i równiez utwierdziło pierwotnego o konieczności pozostania po koalicji. Największym przegranym zawirowań politycznych okazał się Andrzej Lepper, media huczą od czasu plotek sugerujących prowokację CBA. Eurozłoty wyszukuje się dzis blisko sprzeciwu na 3, 7750, spadki USDPLN obok stabilności eurozłotego wynikają przy 100% ze wzrostów eurodolara. W ciągu dnia oczekiwałbym tzw. „cofki” do 1, 37 na EURUSD czyli przetestowania owego poziomu w charakterze wsparcia, gdyż rynek eurodolara jest już mocno wykupiony. Losy eurozłotego zależą od czasu poziomu trzy, 7750 a mianowicie jego obrona umocni konsolidacyjny obraz sektorze. Ewentualne przeklucie otwiera drogę do 3, 7850 – kolejnego poziomu technicznego.

Kalendarz danych makroekonomicznych nie zostawia żadnych złudzeń – dla złotego nadrzednym dniem będzie piątek i dane na temat inflacji CPI, gdyż w rynek napłynęło w ostatnim czasie kilka prognoz wskazujących na prawdopodobieństwo utrzymania się CPI powyżej celu inflacyjnego RPP. Piątek będzie dniem ważnym również dla USD – zapoznamy dane na temat sprzedaży detalicznej za czerwiec.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy