Cena Bitcoin (BTC – USD)

Cena Bitcoin (BTC – USD)
16 października 2020
Category: Który Jest

Bitcoin News

Blockchain XRP Ledger pobudza dekarbonizację, ale tokenizacja jest wyzwaniem

COVID-19, Trump, KuCoin, BitMEX: cena Bitcoin mówi, zachowaj spokój i kontynuuj

BitMEX odnotowuje największe jednogodzinne wypływy bitcoinów w historii po opłatach CFTC

BitMex przekroczył 45 tysięcy bitcoinów od czasu naliczenia opłat przez rząd USA, umożliwiając innym giełdom skorzystanie

Jaki skandal BitMEX? Dane dotyczące kontraktów terminowych na Bitcoin pokazują, że inwestorzy koncentrują się na 12 000 USD

Historyczne ceny BTC

Ładowanie..

Data otwarty Blisko Daily High Daily Low

Waluty Fiata

  • >

Konwerter walut Bitcoin

DODAJ DO LISTY OGLĄDANIA

Migawka waluty BTC

Co to jest Bitcoin?

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin powraca na pierwsze strony gazet. Przy każdej zmianie ceny Bitcoin, tworzenie wiadomości i utrzymywanie inwestorów w niepewności.

W krajach, które to akceptują, możesz kupować artykuły spożywcze i ubrania tak samo, jak za lokalną walutę. Tylko bitcoin jest całkowicie cyfrowy; nikt nie nosi w kieszeni prawdziwych bitcoinów.

Bitcoin jest oddzielony od rządów i banków centralnych. Jest zorganizowany za pośrednictwem sieci znanej jako łańcuch bloków, która jest w zasadzie księgą online, która przechowuje bezpieczny zapis każdej transakcji i ceny bitcoinów w jednym miejscu. Za każdym razem, gdy ktoś kupuje lub sprzedaje bitcoiny, zamiana jest rejestrowana. Kilkaset z tych tam iz powrotem tworzy blok. (Czytaj więcej)

Nikt nie kontroluje tych bloków, ponieważ łańcuchy bloków są zdecentralizowane na każdym komputerze z portfelem bitcoin, który dostajesz tylko wtedy, gdy kupujesz bitcoiny.

Po co go używać?

Wierny swoim początkom jako otwarta, zdecentralizowana waluta, bitcoin ma być szybszą, tańszą i bardziej niezawodną formą płatności niż pieniądze przypisane do poszczególnych krajów. Ponadto jest to jedyna forma pieniędzy, którą użytkownicy mogą teoretycznie „wydobywać” sami, jeśli oni (i ich komputery) mają taką możliwość.

Ale nawet dla tych, którzy nie odkrywają korzystania z własnych komputerów o dużej mocy, każdy może kupować i sprzedawać bitcoiny po żądanej cenie bitcoin, zazwyczaj za pośrednictwem giełd internetowych, takich jak Coinbase lub LocalBitcoins.

Badanie z 2015 roku wykazało, że użytkownicy bitcoinów są przeważnie biali i płci męskiej, ale mają różne dochody. Ankieta sugeruje, że osoby z największą liczbą bitcoinów będą częściej używać ich do nielegalnych celów.

Każdy bitcoin ma skomplikowany identyfikator, znany jako kod szesnastkowy, który jest wielokrotnie trudniejszy do kradzieży niż dane karty kredytowej. A ponieważ istnieje skończona liczba, którą należy uwzględnić, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że bitcoin lub ułamki bitcoina znikną.

Ale podczas gdy fałszywe zakupy kartą kredytową są odwracalne, transakcje bitcoin nie są.

Bitcoin jest wyjątkowy, ponieważ jest ich skończona liczba: 21 milionów. Satoshi Nakamoto, enigmatyczny założyciel Bitcoina, doszedł do tej liczby, zakładając, że ludzie odkryją lub „wydobędą” określoną liczbę bloków transakcji dziennie.

Co cztery lata liczba wydanych bitcoinów w stosunku do poprzedniego cyklu jest zmniejszana o połowę, podobnie jak nagroda dla górników za odkrywanie nowych bloków. (Obecnie nagroda wynosi 12,5 bitcoinów). W rezultacie liczba bitcoinów w obiegu zbliży się do 21 milionów, ale nigdy nie osiągnie.

Oznacza to, że bitcoin nigdy nie doświadcza inflacji. W przeciwieństwie do dolarów amerykańskich, których siła nabywcza Fed może osłabić, drukując więcej dolarów, w przyszłości po prostu nie będzie dostępnych więcej bitcoinów. To zaniepokoiło niektórych sceptyków, ponieważ oznacza, że ​​włamanie może być katastrofalne w przypadku zniszczenia portfeli bitcoinów ludzi, z mniejszą nadzieją na zwrot kosztów. Co może sprawić, że cena bitcoina stanie się nieistotna.

Przyszłość bitcoina

W przeszłości waluta była bardzo niestabilna. Ale idź do niedawnego boomu – i prognoza pierwszego inwestora Snapchata, Jeremy’ego Liew’a, że ​​osiągnie cenę bitcoinów w wysokości 500000 USD do 2030 r. – i złapanie nawet ułamka bitcoina zaczyna wyglądać o wiele bardziej zachęcająco.

Użytkownicy Bitcoin przewidują, że 94% wszystkich bitcoinów zostanie wypuszczonych do 2024 roku. Ponieważ łączna liczba zbliża się do poziomu 21 milionów, wielu podejrzewa, że ​​zyski, które górnicy osiągnęli, tworząc nowe bloki, staną się tak niskie, że staną się znikome. Wraz ze znacznym spadkiem ceny bitcoina. Jednak przy większej liczbie bitcoinów w obiegu ludzie spodziewają się również wzrostu opłat transakcyjnych, co może stanowić różnicę.

Jeden z najważniejszych momentów dla Bitcoin miał miejsce w sierpniu 2017 r. Kiedy cyfrowa waluta oficjalnie rozwidliła się i podzieliła na dwie części: bitcoin cash i bitcoin.

Górnicy mogli szukać gotówki bitcoin od wtorku 1 sierpnia 2017 r., A strona informacyjna CoinDesk skupiona na kryptowalutach poinformowała, że ​​pierwsza gotówka bitcoin została wydobyta około 14:20 ET.

Zwolennicy nowo utworzonej gotówki bitcoin uważają, że waluta „tchnie nowe życie” w prawie 10-letni bitcoin, rozwiązując niektóre problemy, z jakimi boryka się ostatnio bitcoin, takie jak niskie prędkości transakcji.

Brokerzy mocy Bitcoin kłócą się o zasady, które powinny kierować siecią blockchain kryptowaluty.

Po jednej stronie są tak zwani core developerzy. Opowiadają się za mniejszymi blokami bitcoinów, o których mówią, że są mniej podatne na włamania. Po drugiej stronie są górnicy, którzy chcą zwiększyć rozmiar bloków, aby sieć była szybsza i bardziej skalowalna.

Jeszcze przed podjęciem decyzji rozwiązanie znane jako Segwit2x, które podwaja rozmiar bloków bitcoinów do 2 megabajtów, wydawało się mieć uniwersalne wsparcie.

Potem pojawiła się gotówka bitcoin. Rozwiązaniem jest rozwidlenie systemu bitcoin. Nowe oprogramowanie ma całą historię starej platformy; jednak bloki gotówki bitcoin mają pojemność 8 megabajtów.

Według Charlesa Morrisa, dyrektora inwestycyjnego NextBlock Global, firmy inwestycyjnej z aktywami cyfrowymi, gotówka Bitcoin wypłynęła z lewego pola.

„Grupa górników, którzy nie lubili SegWit2x, wybiera to nowe oprogramowanie, które zwiększy rozmiar bloków z obecnego 1 megabajta do 8” – powiedział Morris Business Insider.

Z pewnością tylko mniejszość górników bitcoinów i giełd bitcoinów stwierdziła, że ​​będzie wspierać nową walutę.

Inwestorzy, którzy mają swoje bitcoiny na giełdach lub portfelach obsługujących nową walutę, wkrótce zobaczą podwojenie swoich zasobów, a za każdy bitcoin zostanie dodana jedna jednostka gotówki bitcoin. Ale to nie znaczy, że wartość udziałów inwestorów podwoi się.

Ponieważ gotówka bitcoin początkowo czerpała swoją wartość z kapitalizacji rynkowej bitcoina, spowodowała spadek wartości bitcoina o kwotę proporcjonalną do jej przyjęcia w momencie uruchomienia.

Przyszłość bitcoina i ceny bitcoina pozostaje niepewna. Może dojść do 1 000 000 USD lub do 0 USD. Nikt tak naprawdę nie wie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy