Co Biblia mówi o kartach kredytowych?

17 lutego 2021
Category: Cash Back

Biblia zawiera więcej wersetów o pieniądzach niż o niebie i piekle razem wziętych. Czemu? Ponieważ Bóg nas stworzył i wie, jaką rolę w naszym życiu odgrywają pieniądze.

Ale we wszystkich 2350 wersetach o pieniądzach żaden z nich nie mówi, że pożyczanie lub zadłużanie się jest zabronione. Biblia nie zawiera bezpośredniego nakazu, aby nigdy nie pożyczać pieniędzy. Wskazuje jednak wyraźnie, że zaciąganie pożyczek wiąże się z obciążeniami i negatywnymi konsekwencjami. Pismo Święte jasno mówi, że chociaż sam dług może nie być grzeszny, to nie jest również najlepszy dla Boga dla Jego ludu. Dzieje się tak, ponieważ decydując się na pożyczenie pieniędzy, pokładamy zaufanie w karcie kredytowej lub pożyczkodawcy zamiast w Chrystusie. Jak mówi Księga Przysłów 22: 7:„Bogaci panują nad biednymi, a pożyczkobiorca staje się niewolnikiem pożyczkodawcy.Pożyczanie może łatwo przekształcić się w nawyk lub bardzo szybko cyklicznie, odciągając nas dalej od Pana i wolności, którą On oferuje.

Te biblijne zasady dotyczące pożyczania i zadłużania się nie zmieniły, nawet jeśli zmieniła się waluta, w której pożyczamy. Karty kredytowe nie są złe, są neutralne. Karty kredytowe są zasobem, formą waluty i same w sobie nie mogą zrobić ani dobrego, ani złego. Ale sposób, w jaki zdecydujesz się korzystać z karty kredytowej, determinuje jej pozytywny lub negatywny wpływ.

Użyte mądrze karty kredytowe mogą pomóc w zdobywaniu nagród i korzyści. karty kredytowe mogą w pewnym sensie przynosić darmowe pieniądze. W zależności od karty, możesz zdobywać punkty cash back, mile ulotne i inne korzyści, dokonując zakupów za pomocą karty i spłacając ją w całości pod koniec każdego miesiąca. Ale pamiętaj –żadna nagroda ani korzyść nie jest warta przenoszenia salda na karcie kredytowej.

Jednak niewłaściwe użycie powoduje, że wpadasz w cykl zadłużenia, niezdolny do postępu, a tym samym marnujesz pieniądze na odsetki i zaciągasz więcej długu, próbując utrzymać się na powierzchni. Spłata wszelkich długów wymaga dyscypliny i poświęcenia, których niestety wielu ludzi już nie posiada.

W ciągu ostatniej dekady ogólne zadłużenie gospodarstw domowych w USA wzrosło o 11%. Przeciętne gospodarstwo domowe posiadana karcie kredytowejponad 16 000 USD. Uwzględniając wszystkie długi (jak kredyty hipoteczne), przeciętne gospodarstwo domowe jest winne 135 284 USD. Z powodu coraz większej akceptacji polegania na długu, aby przetrwać, otwiera to wspaniałą okazję dla ciała Chrystusa, aby wyglądać i wydawać pieniądze inaczej niż reszta świata.

Oto ogólne zasady biblijne, o których należy pamiętać, modląc się w sprawie korzystania z karty kredytowej:

UNIKAJ PEWNOŚCI.Biblia wyraźnie mówi o unikaniu poręczeń (złożenie zastawu w postaci pieniędzy, towarów lub częściowej zapłaty za większe zobowiązanie). Księga Przysłów 11:15 mówi nam, abyśmy nie byli poręczycielami za kogoś innego –„Ten, kto jest poręczycielem za obcego, z pewnością będzie cierpiał z tego powodu, ale kto nienawidzi poręczenia, jest bezpieczny.

A Księga Przysłów 22: 26-27 przypomina nam więcej niebezpieczeństw związanych z zaciąganiem pożyczek:„Nie bądź wśród tych, którzy dają zastaw, wśród tych, którzy stają się poręczycielami za długi. Jeśli nie masz czym zapłacić, dlaczego miałby zabrać twoje łóżko spod ciebie?

UNIKAJ RÓWNOWAGI.Jeśli używasz karty kredytowej do zdobywania punktów lub nagródspłacaj ją w całości pod koniec każdego miesiąca.Rzymian 13: 8 mówi:„Nikomu nie zawdzięczamy nic oprócz wzajemnej miłości…W rzeczywistości nie pomaga to również w utrzymywaniu równowagi kredytowej z miesiąca na miesiąc, a odsetki są zwykle skandaliczne. Pamiętaj, aby zbadać i znaleźć kartę, która ma świetny program nagród. Pamiętajcie o Psalmie 37:21:„Niegodziwy pożycza i nie zwraca, ale sprawiedliwy jest łaskawy i daje.

UNIKAJ DŁUGOTERMINOWEGO ZADŁUŻENIA.Jeśli ponosisz opłaty na swojej karcie kredytowej, przestań jej używać, dopóki nie spłacisz wszystkich opłat i pracuj pilnie, aby spłacić je tak szybko, jak to możliwe. Kredyt hipoteczny na dom powinien być jedynym długoterminowym długiem, o ile w ogóle istnieje, a nawet powinien starać się spłacić go tak szybko, jak to możliwe.

ZAPŁAĆ ZA TO, CO MASZ.Dla chrześcijan bankructwo nie powinno być rozwiązaniem. Kiedy pożyczasz, składasz przysięgę lub obietnicę spłaty tego, co pożyczysz. Nawet jeśli prawo mówi, że bankructwo jest dopuszczalną opcją, Bóg nadal oczekuje od nas spłaty wszystkich naszych długów i spełnienia naszych obietnic. Księga Kaznodziei 5: 4-5 wyjaśnia: „Kiedy składasz Bogu ślub, nie zwlekaj z jego wypełnieniem. Nie lubi głupców; wypełnij swoją przysięgę. Lepiej nie składać przysięgi, niż ją składać i nie wypełniać .Może to wymagać czasu, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeń, ale możesz spłacić swoje długi i oddać cześć Panu, robiąc to. Przeczytaj historię wdowy z 2 Księgi Królewskiej 4, aby znaleźć zachętę i wyobraź sobie moc swojego świadectwa po tym, jak spłaciłeś swoje długi!

POSIADAM FUNDUSZ OSZCZĘDNOŚCI AWARYJNYCH.Może to być jedna z najważniejszych zasad, których należy przestrzegać, jeśli chodzi o osiągnięcie jakiejkolwiek stabilności finansowej. Większość Amerykanów nie ma nawet zaoszczędzonych 500 dolarów. W połączeniu z oszałamiającą kwotą zadłużenia każdego gospodarstwa domowego i nic dziwnego, że zadłużenie z tytułu kart kredytowych to rosnąca epidemia. Księga Przysłów 21:20 mówi: „W mieszkaniu mędrców jest drogocenny skarb i oliwa, ale głupiec je połyka.Zabezpiecz się przed koniecznością polegania na swoich kartach kredytowych, aby opłacić nagłe lub nieoczekiwane wydatki, mając zdrowe konto oszczędnościowe. Zacznij od 1000 $ i pracuj aż do rocznych wydatków na życie.

UTWÓRZ BUDŻET.Dotyczy to osób z długiem i bez. Podążanie za budżetem to absolutnie najlepszy sposób, aby zobaczyć, na co przeznaczane są Twoje pieniądze i do jakich celów służą. Możesz zacząć tutaj.

Jeśli chcesz wyjść z przytłaczającego zadłużenia na karcie kredytowejskontaktuj się zChristian Credit Counselors .Ich wysoce wyszkolony zespół przyjaznych doradców może pomóc w ustaleniu planu właściwej spłaty kart. Już teraz możesz rozpocząć bezpłatną analizę zadłużenia.

Pamiętaj, że nie każdy powinien mieć kartę kredytową! Bądź wobec siebie szczery i módl się o decyzję, zanim będziesz nadal korzystać ze swojej lub ją otrzymasz. Wykorzystanie go we właściwy sposób wymaga mądrego zarządzania i dyscypliny, więc oszczędź sobie długów i bólu, jeśli wiesz, że nie poradzisz sobie z tym we właściwy sposób.

Jeśli potrzebujesz planu spłaty zadłużenia, zacznij od kalkulatora Debt Snowball. Pokaże Ci dokładnie, ile czasu zajmie spłata długu, ile możesz zaoszczędzić na odsetkach i harmonogram spłat. Jest łatwy w użyciu, więc nie czekaj!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy