Co dokładnie robią trzy główne biura kredytowe (i dlaczego powinno Cię to obchodzić!)

17 lutego 2021
Category: Biur Informacji

Współautor ekspertów ds. Credit Knocks

Wyłączenie odpowiedzialności reklamodawcy – niektóre linki na tej stronie mogą powodować naliczanie opłat reklamowych.

Podsumowanie: Poznaj nazwy trzech głównych biur kredytowych, czym się zajmują i dlaczego to ma znaczenie. Poza tym poznaj nazwę czwartego biura informacji kredytowej, którego nie powinieneś ignorować.

Wiesz, że wyniki kredytowe są ważne. A co z biurami kredytowymi? Są też bardzo ważne.

Ale czy wiesz, że jest więcej niż jeden?

Istnieją trzy główne biura kredytowe: Experian, TransUnion i Equifax. A ich rola wykracza poza to, co mogłoby się wydawać.

Zwiększ swój kredyt o ponad 100 punktów

W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez Credit Knocks odkryliśmy, że * 48% klientów, którzy korzystali z usług firmy naprawczej, uzyskało wzrost zdolności kredytowej o ponad 100 punktów.

Konsultacje są szybkie, łatwe i bezpłatne.

Od monitorowania i zamrożenia kredytu po generowanie oceny kredytowej – każde biuro robi podobne rzeczy. Jednak są również wyjątkowi w świadczonych usługach.

Na przykład możesz mieć różne wyniki kredytowe z każdej z trzech agencji.

Założę się, że myślisz…

Jak mogę uzyskać różne wyniki kredytowe?

Większość ludzi nie wie, że ma wiele ocen kredytowych.

Sprowadza się to do sposobu, w jaki każde biuro gromadzi twoje informacje i czynników, które rozważają.

I to nie wszystko.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym zajmują się trzy wielkie biura kredytowe, jak działają i dlaczego ma to znaczenie.

Co to jest biuro kredytowe?

Biuro informacji kredytowej gromadzi informacje o Twojej historii kredytowej i finansowej. Gromadzi i analizuje rekordy kredytowe milionów ludzi w USA i na całym świecie.

Co się dzieje z tymi wszystkimi informacjami?

Biuro informacji kredytowej wykorzystuje te dane do wygenerowania raportu kredytowego i oceny, która jest jak karta raportu dotycząca stabilności finansowej.

Pożyczkodawcy, banki i firmy obsługujące karty kredytowe polegają na Twojej historii kredytowej, aby pomóc im zdecydować, czy pożyczyć Ci pieniądze.

A jeśli ubiegasz się o kredyt samochodowy, hipotekę na dom lub kartę kredytową?

Firma odpowiedzialna za wniosek sprawdza Twoje dane w jednym lub kilku biurach kredytowych.

Ale poczekaj… jest więcej.

Podobnie jak wierzyciele wykorzystują dane z biur informacji kredytowej, biura informacji kredytowej polegają na informacjach od wierzycieli.

Czy wiesz, że 90% pożyczkodawców używa ocen kredytowych FICO przy podejmowaniu decyzji o ubezpieczeniu, a nie bezpłatnych wyników otrzymywanych od Credit Karma? Ucz się więcej.

Kredytodawca może udostępniać informacje o Tobie (i wszystkich innych swoich klientach) z biurem informacji kredytowej:

 • Historia płatności
 • Salda kontData ostatniej czynnościLimity kredytowePomaga to w utrzymywaniu aktualności Twojego pliku kredytowego i umożliwia innym pożyczkodawcom przeglądanie najnowszych informacji z Twojej historii.

  Pamiętaj, że biura informacji kredytowej można również nazwać agencjami informacji kredytowej. Warunki są wymienne.

  Ale o to chodzi:

  Agencja sporządzająca sprawozdania kredytowe to nie to samo, co agencja ratingowa.

  Agencja ratingowa analizuje kondycję finansową przedsiębiorstw i podmiotów rządowych. Być może słyszałeś o AM Best i Standard & Poor’s – są to dwie popularne agencje ratingowe.

  Niska ocena kredytowa?

  Uzyskaj bezpłatną konsultację z ekspertem ds. Naprawy kredytowej, aby zobaczyć, jak bardzo mogą pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej.

  To szybkie, łatwe i bezpłatne.

  Jakie są nazwy trzech głównych biur kredytowych?

  Trzy główne biura kredytowe, które śledzą i analizują Twój plik kredytowy, to Experian, TransUnion i Equifax.

  Dlaczego więc są trzy agencje informacji kredytowej?

  Raportowanie kredytowe istnieje już od jakiegoś czasu – od lat pięćdziesiątych, według Banku Rezerw Federalnych w Filadelfii.

  Pierwsze biura były małe i oparte na społeczności.

  Śledzili dane finansowe konsumentów dla określonego powiatu lub miasta.

  Ponieważ technologia ułatwiła komunikację i śledzenie plików kredytowych, lokalne agencje kredytowe połączyły się, tworząc trzy główne firmy regionalne, które znasz dzisiaj. Ostatecznie ta trójka stała się obecna w całym kraju.

  Obecnie istnieją trzy duże agencje kredytowe:

  • Biuro Kredytowe Experian : Experian jest największym z trzech głównych biur kredytowych. Oferuje ogromną liczbę usług – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych – które pomagają śledzić historię kredytową i poprawiać zdolność kredytową.
  • Biuro Kredytowe TransUnion : TransUnion to najmniejsze biuro kredytowe, ale wciąż oferuje wiele bezpłatnych i płatnych usług, które pomogą Ci utrzymać się na szczycie swojego kredytu. Biuro Kredytowe Equifax : Equifax nie jest największym biurem kredytowym, ale jest najdłużej – od 1899 roku, jeśli możesz w to uwierzyć. Zawiera bezpłatne i płatne narzędzia do zarządzania kredytem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy