Co robić z kartami kredytowymi podczas COVID-19

17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Czy COVID-19 powinien zmienić sposób korzystania z kart kredytowych? Dowiedz się tutaj.

Możesz skupić się na tym, co oznacza pandemia koronawirusa dla pójścia do pracy, wysłania dzieci do szkoły lub czerpania radości z normalnych zajęć, ale mogą istnieć inne modyfikacje, które warto wprowadzić.

Weź swoje karty kredytowe. Oto cztery ważne kwestie, które należy wziąć pod uwagę, w zależności od sytuacji finansowej.

1. Zadzwoń w celu negocjacji opłat rocznych

Wiele kart, które oferują hojne nagrody za podróże, również pobiera wysokie opłaty roczne. Te opłaty mogą być tego warte, jeśli często podróżujesz, ale są duże szanse, że zostałeś w większości uziemiony z powodu COVID-19.

Jeśli płacisz znaczną roczną opłatę za kartę, która w tej chwili nie jest tego warta, zadzwoń do wystawcy karty, aby sprawdzić, czy zmniejszy lub zniesie opłatę. Jeśli nie, rozważ obniżenie wersji swojej karty – przynajmniej tymczasowo – do takiej, która nie będzie obciążać Cię kosztami bycia klientem.

2. Upewnij się, że Twoje karty są zoptymalizowane pod kątem Twoich potrzeb

Jeśli jesteś jak większość ludzi, pandemia zmieniła twoje wydatki. Chociaż wcześniej na przykład wydałeś fortunę na benzynę lub kolację, twoje dolary mogą teraz być przeznaczone głównie na artykuły spożywcze lub ulepszenia przestrzeni, w której się kulisz.

Jeśli zmieniły się Twoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, warto poszukać innej karty kredytowej Rewards. Sprawdź, do czego Twoja obecna karta zapewnia dodatkowe korzyści, i odkryj, co jeszcze jest. Przejście na nowy może mieć sens, jeśli wynagradza Twoje bieżące wydatki.

3. Jeśli nie możesz zapłacić rachunków, skontaktuj się z wydawcą karty

Jeśli masz trudności z opłaceniem minimalnych rachunków za kartę kredytową z powodu utraty pracy lub ograniczenia dochodów, poinformuj o tym wystawców karty kredytowej. Większość głównych wydawców kart będzie współpracować z Tobą w tych trudnych czasach, ale nie możesz uzyskać zwłoki, obniżki stóp procentowych ani planu płatności, chyba że o to poprosisz.

4. Rozważ kartę 0% APR, jeśli masz problemy z pokryciem wydatków

Jeśli masz trudności z wiązaniem końca z końcem, ponieważ spadły Twoje dochody, karta z zerową roczną stopą oprocentowania może zapewnić Ci sposób na opłacenie niezbędnych środków bez płacenia odsetek. Większość kart 0% APR daje ci rok (lub więcej) na robienie zakupów bez płacenia odsetek, dzięki czemu możesz kupić dużo czasu na odzyskanie równowagi.

Pamiętaj tylko, że każdy pożyczony dolar musi zostać spłacony, więc staraj się ograniczyć ciężar przyszłego ja, pobierając jak najmniejsze opłaty.

Czy powinieneś wykonać te cztery kroki w przypadku swoich kart kredytowych?

Ostatecznie, właściwe podejście do zarządzania kartami kredytowymi podczas pandemii COVID-19 zależy od tego, co dzieje się z resztą Twojego życia finansowego.

Jeśli jesteś w dobrej kondycji finansowej, skup się na zdobyciu jak największej liczby punktów premiowych i obniżeniu rocznych opłat, które nie są już uzasadnione. Jeśli masz problemy, twoje karty mogą pomóc ci pozwolić sobie na podstawy bez płacenia odsetek, i może być konieczne zwrócenie się o pomoc do wydawców kart.

Ważne jest, aby ocenić swoje możliwości finansowe w czasie tego kryzysu, nawet jeśli masz na myśli inne rzeczy.

Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy