Co się dzieje z podatkami, gdy wspólnie podpisujesz kredyt hipoteczny dla swojego dziecka?

17 lutego 2021
Category: Drugiej Strony

Co stanie się z Twoimi podatkami, gdy wspólnie podpiszesz kredyt hipoteczny dla swojego dziecka? Wszystko zależy od tego, jak zdecydujesz się posiadać tytuł w domu.

P: Jeśli podpiszę wspólnie kredyt hipoteczny, aby mój syn mógł kupić dom, jak wpłynie to na moje podatki od zysku, gdy zostanie on sprzedany? Dokonuje wszystkich płatności, w tym kosztów zamknięcia, gdy dom zostanie kupiony.

Co się dzieje, gdy podpiszesz kredyt hipoteczny dla swojego dziecka?

O: Nie możesz sobie wyobrazić, jak często otrzymywaliśmy to pytanie w ciągu ostatnich dziesięciu lat, od czasu kryzysu mieszkaniowego. Millenialsi kończą studia z wysokimi spłatami kredytów studenckich i zadłużeniem na karcie kredytowej, więc coraz trudniej jest im pozwolić sobie na mieszkanie. Tak więc rodzice i inni krewni wkroczyli, aby pomóc swoim dzieciom i wnukom w wpłacie zaliczki lub, w wielu przypadkach, podpisaniu dokumentów pożyczki, aby dzieci kwalifikowały się do kredytu hipotecznego.

Kiedy rodzice pomagają swoim dzieciom, udzielając pożyczek, mogą myśleć o sobie jako o poręczycielach, ale jeśli pożyczkodawca wymaga, aby rodzice byli współwłaścicielami i współsygnatariuszami pożyczki, w rzeczywistości będą pożyczkobiorcami i właścicielami wraz z dziećmi. Gdy pożyczkodawca zleci rodzicom podpisanie dokumentu wyrażającego zgodę na poręczenie kredytu i nie wymaga od nich posiadania tytułu do domu, są oni poręczycielami. Zwykle mamy do czynienia z sytuacją, w której pożyczkodawca wymaga od rodziców zarówno posiadania tytułu własności do domu z dziećmi, jak i podpisywania wszystkich dokumentów pożyczki.

Podczas gdy dziecko mieszka w domu, zwykle korzysta z wszystkich federalnych ulg podatkowych związanych z potrąceniami odsetek zapłaconych od pożyczki oraz wszelkich potrąceń związanych z płaceniem podatku od nieruchomości. Podobnie, gdy dziecko sprzedaje dom, o sprzedaży podaje się numer ubezpieczenia społecznego dziecka, a nie jego rodzica.

Podatki do rozważenia, gdy Twoje dziecko sprzedaje dom

W przypadku gdy twój syn sprzedaje dom, twój syn powinien mieć prawo do wyłączenia z federalnego podatku dochodowego do 250 000 dolarów zysku ze sprzedaży domu. Jeśli twój syn jest żonaty, małżonkowie mogą wykluczyć do 500 000 dolarów zysku ze sprzedaży domu. Jak zwykle istnieją pewne ograniczenia i kwalifikacje. Największym wymogiem jest to, że dom musi być własnością małżonków i zajmować go jako główne miejsce zamieszkania przez co najmniej 2 z ostatnich 5 lat.

Nawet jeśli jesteś współwłaścicielem domu, o ile twój syn traktuje dom jako swój, pokrywa wszystkie wydatki związane z hipoteką, płaci podatki od nieruchomości i opiekuje się domem, nie powinieneś być brany pod uwagę właściciel lub osoba odpowiedzialna za wszelkie zyski ze sprzedaży domu. Twoja rola powinna być traktowana jako zwykły gwarant pożyczki. Twoje dziecko powinno być (bardzo) wdzięczne za twoją pomoc.

Jednak wspólne zaciągnięcie kredytu hipotecznego oznacza, że ​​jeśli Twoje dziecko przestanie spłacać kredyt, pożyczkodawca zwróci się do Ciebie o spłatę całej kwoty kredytu hipotecznego, wraz z kwotą zaległości, która jest należna, jeśli Twoje dziecko przestało spłacać kredyt. Zgodnie z prawem jesteś odpowiedzialny za 100 procent kredytu hipotecznego, a jeśli dziecko przestanie spłacać podatki od nieruchomości, a ty tego nie weźmiesz, możesz stracić nieruchomość z powodu niepłacenia podatków. Dlatego upewnij się, że masz pewność, że Twoje dziecko może z łatwością spłacić kredyt hipoteczny i podatek od nieruchomości przed zamknięciem.

Inne kwestie do rozważenia przed wspólnym podpisaniem kredytu hipotecznego

Ostatnia uwaga: jak ty i twój syn będziecie właścicielami domu. Podczas gdy ty i twój syn możecie być właścicielami domu jako współlokatorzy z prawem do przeżycia, powinniście porozmawiać ze swoim synem na temat tego, czego każdy z was chciałby na wypadek, gdyby któryś z was umarł, będąc właścicielem domu. Generalnie rodzic chce, aby jakikolwiek interes rodzica w domu trafił do dziecka, ale nie zawsze jest tak, że rodzic chce być właścicielem domu, gdyby coś się dziecku stało.

Warto o tym porozmawiać i jeśli oboje zgodzicie się, że ten drugi powinien być jedynym właścicielem domu, który powinien albo umrzeć, to wybór powinien polegać na tym, że zostaniecie na własność współ najemcami z prawem do przeżycia.

Z drugiej strony, jeśli Ty i Twój syn chcecie mieć pewność, że on, jego żona lub dzieci odziedziczą majątek po jego śmierci, warto rozważyć inne rozwiązanie. Możesz użyć żywych trustów, posiadać dom jako wspólni najemcy lub różne inne alternatywy, aby upewnić się, że po śmierci twojego syna jego część domu nie wróci do ciebie. Chciałbyś porozmawiać z prawnikiem od planowania nieruchomości lub prawnikiem od nieruchomości, aby omówić dostępne opcje.

I pamiętaj, kiedy pożyczkodawca wymaga, abyś podpisał pożyczkę, będzie również wymagać, abyś był jej właścicielem. Powodzenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy