Co to jest odliczanie do halvingu bitcoina

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jesteś

W całej swojej nieskończonej mądrości anonimowy wynalazca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, zdecydował, że tylko 21 milionów BTC będzie istnieć. Chcieli, aby nowe monety były stopniowo wypuszczane na rynek – ale jednocześnie kluczowe było, aby hojna podaż Bitcoinów zaczęła krążyć raczej wcześniej niż później.

Nowe BTC są przyznawane górnikom Bitcoin jako nagroda za blok Bitcoin, kiedy weryfikują bloki transakcji. Na początek nagroda wynosiła 50 BTC za blok. Byłoby to warte mniej niż dolara w 2009 r., Ale przy dzisiejszym kursie (28 kwietnia) cena Bitcoina przyniosłaby ci gratkę w wysokości około 388 000 USD.

Takie hojne warunki nie trwałyby wiecznie. Zgodnie z zasadami Bitcoina, nagrody pozostałyby tak wysokie tylko przez pierwsze 210 000 bloków, a następnie zostałyby zmniejszone o 50%. W tym momencie połowa BTC, które kiedykolwiek istniały – 10,5 miliona – była w obiegu.

W związku z nadchodzącym halvingiem bitcoinów (znanym również jako halvening) całkowita liczba bitcoinów wydobywanych przez górników na blok zostanie zmniejszona z 6,25 BTC do 3,125 BTC.

Dlaczego połówki są tak ważne?Tak rzadkie jak zaćmienie, mistrzostwa świata i twój najlepszy przyjaciel kupujący ci drinka, halving Bitcoina generuje wiele emocji w kręgach kryptowalut. Znajdują się w samym sercu modeli ekonomicznych kryptowaluty, ponieważ zapewniają, że monety będą emitowane w stałym tempie, zgodnie z przewidywalnym tempem zaniku.

Ta kontrolowana stopa inflacji monetarnej jest jedną z głównych różnic między większością kryptowalut a tradycyjnymi walutami fiducjarnymi, które zasadniczo mają nieskończoną podaż ze względu na politykę pieniężną banków centralnych.

Odbędą się tylko 32 zdarzenia halvingu Bitcoina. Po zakończeniu 32. halvingu nie będzie już tworzonych nowych bitcoinów, ponieważ maksymalna podaż w wysokości 21 milionów zostanie osiągnięta.

Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym zdobyciem Bitcoinów przed halvingiem, zajrzyj tutaj, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć o procesie zakupu.

Ile halucynów bitcoinów było wcześniej?Pierwszy w historii halving bitcoina miał miejsce 28 listopada 2012 r., W wyniku czego nagrody spadły do ​​zaledwie 25 BTC. W tym dniu pojedynczy BTC przywróciłby Ci około 12 USD. Ale spójrz tylko, gdzie to było rok później. Odkurzając archiwa CMC, widzimy, że cena Bitcoina wynosiła w tym dniu w 2013 r. 1031,95 USD. To roczny wzrost o 8500%, czyli rodzaje zwrotów, które spowodowałyby omdlenie większości inwestorów z Wall Street.

Przenieśmy się w czasie do drugiego halvingu w 2016 roku, kiedy nagrody znów miały spaść, tym razem do 12,5 BTC. W dniu, w którym Bitcoin osiągnął 420 000 bloków – dokładnie 9 lipca – jedna moneta kosztowała 650,96 $. Rok później Bitcoin był już na poziomie 2518,44 USD. Jednak prawdziwy wzrost nastąpił 5 miesięcy później, kiedy 17 grudnia 2017 r. Bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom 20 089 USD. Osiągnięcie wzrostu na poziomie 2990% zajęło zaledwie 526 dni.

Można śmiało powiedzieć, że jury wciąż nie zastanawia się, czy po zbliżającym się halvingu nastąpi typ wzrostu, który nastąpił po poprzednich połowach. Tak czy inaczej, zajmie od 12 do 18 miesięcy, aby dowiedzieć się, czy Bitcoin może to zrobić ponownie.

Jak obliczany jest nasz minutnik?Możesz zauważyć, że nasze odliczanie ma inne oszacowanie niż inne odliczanie do halvingu Bitcoina, a oczywiste pytanie brzmi: „Dlaczego?

Zamiast używać powszechnie podawanego średniego czasu blokowania Bitcoin (10 minut), używamy statystyk łańcucha bloków na żywo, aby uzyskać oszacowanie bieżącego średniego czasu blokowania Bitcoin, a następnie używamy tej liczby do naszych obliczeń. Uważamy, że to sprawia, że ​​nasze odliczanie jest dokładniejsze, a wszelkie wahania, które możesz zauważyć, świadczą o precyzji naszego sposobu pomiaru.

Licznik czasu Halvingu Bitcoina na CoinMarketCap jest obliczany według następującego wzoru:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy