Co to jest okres karencji pożyczki studenckiej?

17 lutego 2021

W tym artykule:

 • Dotowane a nie dotowane pożyczki studenckie
 • Czy istnieje okres karencji dla federalnych pożyczek studenckich?Czy prywatne kredyty studenckie mają okres karencji?Czy płacisz odsetki w okresie karencji?Jak spłacić pożyczkę studenckąOkres karencji pożyczki studenckiej to liczba miesięcy między ukończeniem studiów (lub dowolną datą zakończenia nauki) a terminem spłaty pierwszej pożyczki. Większość rodzajów pożyczek studenckich ma okresy karencji, ale ich czas trwania zależy od pożyczkodawcy.

  Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy zacząć spłacać kredyt studencki, aby nie przegapić żadnej płatności. Według Departamentu Edukacji w trzecim kwartale 2019 roku 12% – czyli 155 miliardów dolarów – federalnych pożyczek studenckich było niespłaconych. Kiedy informacje o opóźnionych płatnościach pojawią się w raporcie kredytowym, może to poważnie zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej.

  Możesz uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z brakiem płatności, rozumiejąc okres karencji kredytu studenckiego, jak utrzymać pożyczkę w dobrej kondycji oraz opłaty za jej finansowanie. Oto, co musisz wiedzieć.

  Dotowane a nie dotowane pożyczki studenckie

  Rząd Stanów Zjednoczonych oferuje federalne pożyczki studenckie studentom i ich rodzicom lub opiekunom prawnym.

  Federalne bezpośrednie pożyczki studenckie są dotowane lub niesubsydiowane. W przypadku dotowanych bezpośrednich pożyczek rząd federalny pobiera odsetki, gdy jesteś zapisany do szkoły przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin, w okresie odroczenia lub w okresie karencji. Bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane, takie jak prywatne pożyczki studenckie, są oprocentowane natychmiast po zaciągnięciu pożyczki.

  Dotowane bezpośrednie pożyczki są dostępne tylko dla studentów studiów licencjackich, podczas gdy niesubsydiowane pożyczki bezpośrednie są dostępne dla studentów studiów licencjackich i magisterskich lub zawodowych.

  Pożyczki Parent PLUS to inny rodzaj federalnych pożyczek niesubsydiowanych i, podobnie jak bezpośrednie pożyczki niesubsydiowane, od razu naliczane są odsetki.

  Czy istnieje okres karencji dla federalnych pożyczek studenckich?

  To, czy federalna pożyczka studencka jest objęta okresem karencji, zależy od rodzaju pożyczki.

  • Pożyczki bezpośrednie: sześciomiesięczny okres karencji. Pożyczki te mogą być dotowane lub niesubsydiowane, ale okres karencji jest taki sam dla obu. Wielu studentów posiada połączenie dotowanych i niesubsydiowanych bezpośrednich pożyczek.
  • Pożyczki dla rodziców PLUS: brak okresu karencji. Fundusze pożyczkowe PLUS trafiają do rodziców i opiekunów prawnych, aby pomóc sfinansować edukację ich dzieci w college’u. Pożyczki PLUS są zawsze niesubsydiowane, więc odsetki są naliczane od razu. Chociaż z technicznego punktu widzenia nie istnieje okres karencji, pierwsza płatność jest wymagalna w ciągu 60 dni od wypłaty środków.Czy prywatne kredyty studenckie mają okres karencji?

   Wielu studentów uzupełnia swoje federalne pożyczki bezpośrednie prywatnymi pożyczkami studenckimi finansowanymi przez spółdzielcze kasy pożyczkowe, banki (tradycyjne i online) lub inne instytucje finansowe. Ponieważ pożyczki prywatne nie są dotowane, odsetki są naliczane natychmiast po wypłacie środków.

   Każdy prywatny pożyczkodawca może dowolnie określać własne zasady dotyczące okresów karencji. W zależności od pożyczkodawcy i konkretnej pożyczki, możesz mieć okres karencji wynoszący sześć miesięcy lub dziewięć miesięcy przed rozpoczęciem spłaty pożyczki – lub w ogóle nie mieć okresu karencji.

   Okresy karencji i wszystkie warunki pożyczki pojawiają się w pierwotnej umowie pożyczki. Jeśli nie wiesz, kiedy musisz wysłać pierwszą płatność i nie masz już dokumentów, natychmiast zadzwoń do pożyczkodawcy i zapytaj.

   Czy płacisz odsetki w okresie karencji?

   Możesz poczekać ze spłatą pierwszej spłaty kredytu studenckiego w terminie, ale nie zawsze jest to najlepszy wybór. Jeśli masz tylko pożyczki z dopłatami, nie ma szkód finansowych w pozostawianiu okresu karencji, ponieważ odsetki nie zwiększają Twojego zadłużenia. Jeśli pożyczyłeś 20 000 dolarów na edukację za pomocą subsydiowanej pożyczki, to jest to dokładnie kwota, którą zaczniesz spłacać po zakończeniu okresu karencji.

   Z drugiej strony, jeśli masz niespłacane pożyczki, w wyznaczonym okresie karencji będą naliczane odsetki. Możesz zaczekać do końca okresu karencji, zanim zaczniesz spłacać pożyczkę, ale powinieneś spróbować spłacić przynajmniej narosłe odsetki wcześniej.

   Czemu? Ponieważ zatrzyma to kapitalizację odsetek od pożyczki, czyli wtedy, gdy odsetki naliczone podczas nauki w szkole i w okresie karencji zostaną dodane do kwoty głównej pożyczki – co kosztuje cię znacznie więcej w okresie pożyczki. Jednym z najłatwiejszych sposobów na spłatę odsetek przed kapitalizacją pożyczki jest przesyłanie miesięcznych płatności pokrywających odsetki. Skontaktuj się z firmą obsługującą pożyczki i dokonaj uzgodnień.

   Jak spłacić pożyczkę studencką

   Przygotowując się do spłaty kredytu studenckiego, pamiętaj o następujących kwestiach:

   • Przygotuj się na miesięczne spłaty pożyczki. Niezależnie od tego, czy przyspieszyłeś proces spłaty, wysyłając odsetki, po upływie okresu karencji czas na spłatę pełnej kwoty pożyczki. Sprawdź swój budżet i zwolnij miejsce na nowe miesięczne zobowiązanie.
   • Poznaj termin wypłaty. Twoja pożyczka studencka będzie miała ustalony okres spłaty. Na przykład standardowy okres dla pożyczek bezpośrednich i pożyczek PLUS to 10 lat. Warunki pożyczek prywatnych wynoszą zwykle od pięciu do 20 lat. Mądrze korzystaj z dodatkowych środków. Jeśli posiadasz kombinację dotowanych i niesubsydiowanych pożyczek i masz dodatkowe pieniądze do uruchomienia, wyślij je najpierw do swojej niespłacanej pożyczki z najwyższym oprocentowaniem. Nie ma powodu, aby rozciągać dług, jeśli nie musisz. Odłóż lub powstrzymaj się, jeśli to konieczne. Jeśli zegar okresu karencji w przypadku kredytów dotowanych tyka zbyt szybko i nie masz pieniędzy na rozpoczęcie spłaty, rozważ odroczenie. Tak długo, jak się kwalifikujesz, umożliwia Ci naciśnięcie przycisku drzemki płatności na okres do trzech lat bez dodawania odsetek. Forbearances są również sposobem na opóźnienie płatności po upływie okresu karencji. Łatwiej się do nich zakwalifikować, ale odsetki są naliczane niezależnie od tego, czy Twoje pożyczki są dotowane, czy nie. Należy jednak pamiętać, że odroczenia i spłaty nie są dostępne w przypadku pożyczek PLUS ani prywatnych pożyczek studenckich. Informuj o problemach i poproś o pomoc. Jeśli nie możesz dotrzymać terminu płatności, natychmiast skontaktuj się z pożyczkodawcą. Istnieją alternatywne plany płatności dla pożyczek bezpośrednich. Nawet jeśli masz inne rodzaje kredytów studenckich, pożyczkodawcy chcą poznać Twoją opinię, zanim zaczniesz pozostawać w tyle. Razem możecie opracować realny plan kompensacji szkód kredytowych.Okres karencji pożyczki studenckiej to pomocny sposób na przygotowanie się na zbliżające się spłaty pożyczki. Jeśli to możliwe, spłacaj odsetki przed kapitalizacją pożyczki, a następnie spłacaj wszystkie spłaty pożyczki na czas.

    Rozważ otrzymanie bezpłatnej kopii raportu kredytowego Experian, aby mieć pewność, że raportowane są spłaty pożyczki. Pożyczki studenckie mogą być pierwszymi pożyczkami, jakie otrzymujesz – i odpowiednio zarządzane mogą pomóc w zbudowaniu długiej i pozytywnej historii kredytowej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy