Co to jest pożyczka podpisana i czy należy z niej skorzystać?

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Nie jest wymagane żadne zabezpieczenie

 • Dzielić
 • KołekE-maililkercelik / Getty Images

  Gdy potrzebujesz dodatkowej gotówki, odpowiedzią może być pożyczka na podpis. Pożyczki te zapewniają fundusze, które możesz wykorzystać na prawie wszystko, w tym na konsolidację zadłużenia, remonty domu, duże zakupy i nie tylko. Są stosunkowo szybkie i łatwe do złożenia wniosku, a dług spłacasz zwykle w ciągu kilku lat.

  Co to jest pożyczka podpisana?

  Pożyczka na podpis to pożyczka, do której kwalifikujesz się na podstawie swoich wyników kredytowych i dochodu. Pożyczki podpisane nie wymagają zabezpieczenia pożyczki, co odróżnia je od kredytów samochodowych, pożyczek mieszkaniowych i innych pożyczek zabezpieczonych. W rezultacie pożyczki z podpisem są również znane jako pożyczki niezabezpieczone, ponieważ pożyczkodawca ma tylko Twoje słowo (podpis na umowie), które spłacisz.

  Czasami pożyczkodawcy używają terminu „pożyczka na postacie lub „pożyczka w dobrej wierze. Bez względu na nazwę, są to osobiste pożyczki niezabezpieczone, a pożyczkodawcy nie udzielają pożyczek na podstawie Twojego charakteru – oceniają zdolność kredytową.

  Jak działają pożyczki podpisane

  Pożyczając pożyczkę na podpis, zazwyczaj otrzymujesz zryczałtowaną kwotę, którą możesz wydać na praktycznie wszystko. Pożyczki te są zwykle pożyczkami jednorazowymi, więc od razu starasz się o wszystkie potrzebne pieniądze. Aby pożyczyć więcej, musisz złożyć wniosek o kolejną pożyczkę lub skorzystać z odnawialnej linii kredytowej.

  Termin płatnościZwykle spłacasz pożyczki podpisane przez okres od jednego do pięciu lat, ale dostępne są inne warunki. Jeśli chcesz szybko spłacić dług, poszukaj pożyczkodawców, którzy nie naliczają kar za przedpłaty.

  Proces wypożyczania
 • Złóż wniosek o pożyczkę , podając dane osobowe i informacje o swoich finansach. Twój pożyczkodawca sprawdzi Twoje wyniki kredytowe lub inne informacje niezbędne do zatwierdzenia pożyczki.
 • Otrzymuj ryczałtowe środki, które zazwyczaj są wpłacane na Twoje konto bankowe. Niektórzy pożyczkodawcy pobierają opłatę początkową, która zmniejsza otrzymaną kwotę, więc przed złożeniem wniosku należy uwzględnić te opłaty. Spłać pożyczkę w miesięcznych ratach. W wielu przypadkach płacisz tę samą kwotę co miesiąc (chociaż możesz zapłacić dodatkowo). Jednak niektórzy pożyczkodawcy stosują zmienne stopy procentowe, więc miesięczna płatność może się zmieniać w czasie.Stopy procentoweStawka, którą płacisz, zależy przede wszystkim od posiadanego kredytu. W przypadku wysokich wyników kredytowych możesz zapłacić stawkę w postaci jednocyfrowej. Ale w przypadku mniej niż idealnego kredytu pożyczki na podpis mogą być równie drogie jak karty kredytowe. Na przykład niektórzy pożyczkodawcy pobierają stawki około 30% RRSO. Wcześniejsze 

  Zobacz, jak Twoja ocena kredytowa i oprocentowanie wpływają na miesięczną spłatę pożyczki, korzystając z naszego osobistego kalkulatora pożyczki.

  Dostepna iloscPonieważ nie ma fizycznego zasobu na zabezpieczenie pożyczki na podpis, kwota, którą możesz pożyczyć, może być stosunkowo niewielka. Na przykład kredyty mieszkaniowe mogą wynosić setki tysięcy dolarów, ale nieruchomość (najlepiej warta więcej niż kwota pożyczki) stanowi zabezpieczenie pożyczki. W przypadku pożyczek podpisanych, Twój kredyt, dochód i inne czynniki określają, ile możesz pożyczyć. Historia pomyślnego zaciągania i spłacania pożyczek powinna umożliwić ci pożyczenie więcej. Jednak nowi pożyczkobiorcy (lub ci, których raporty kredytowe zawierają pozycje ujemne) mogą być ograniczeni do mniejszych pożyczek.

  ZatwierdzenieJeśli nie masz wystarczającego kredytu lub dochodu, aby uzyskać zgodę na pożyczkę na podpis, masz kilka opcji:

 • Poproś cosignera o złożenie wniosku o pożyczkę razem z Tobą. Współsygnatariusz obiecuje spłacić, więc jest w 100% odpowiedzialny, jeśli nie możesz dokonać płatności z jakiegokolwiek powodu.
 • Złóż zastaw i skorzystaj z pożyczki zabezpieczonej. Zabezpieczenie może obejmować pojazdy, kosztowności, aktywa na rachunkach bankowych lub inwestycyjnych i nie tylko. Buduj kredyt , pożyczając i spłacając. Z biegiem czasu Twoje wyniki kredytowe poprawią się i masz większe szanse na zatwierdzenie w przyszłości. Niestety proces ten może zająć kilka lat.Rodzaje pożyczek podpisanych

  Każda niezabezpieczona pożyczka osobista jest pożyczką na podpis. Chociaż pożyczkodawcy sprzedają różne pożyczki na określone cele, nadal pożyczasz bez zabezpieczenia na podstawie swojego kredytu i dochodu.

  Standardowe pożyczki osobiste: Banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe od dawna oferują pożyczki osobiste i warto sprawdzić stawki i opłaty w banku w Twojej okolicy. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe często używają terminu „pożyczka na podpis, podczas gdy banki używają innych nazw.

  Pożyczki typu peer-to-peer (P2P): pożyczkodawcy internetowi zapewniają środki z różnych źródeł. Twoja pożyczka może pochodzić od osób fizycznych, które mają dodatkową gotówkę do pożyczki lub od inwestorów, którzy chcą pożyczyć pożyczkobiorcom takim jak Ty. Proces składania wniosków o pożyczki P2P jest często uproszczony i przyjazny dla urządzeń mobilnych, a pożyczkodawcy mogą wykorzystywać „alternatywne informacje kredytowe, takie jak czynsz i opłaty za media.

  Pożyczki konsolidacyjne: jeśli masz wysoki dług, ale możesz kwalifikować się do niższej pożyczki na podpis, możesz zaoszczędzić pieniądze i szybciej wyeliminować zadłużenie. Możesz pożyczyć wystarczająco dużo, aby spłacić te długi, przestać używać kart kredytowych (lub czegokolwiek, co spowodowało dług) i spłacić saldo stałymi miesięcznymi płatnościami.

  Pożyczki ślubne: Niektórzy pożyczkodawcy specjalizują się w finansowaniu wesel i innych imprez, ale rozsądne może być rozpoczęcie wspólnego życia bez długów.

  Pożyczki medyczne: lekarze i kliniki mogą oferować finansowanie leczenia za pośrednictwem powiązanych pożyczkodawców. Pożyczki te są dostępne na wszystko, od stomatologii po leczenie bezpłodności.

  Pożyczki do wypłaty: Pożyczki do wypłaty są również pożyczkami niezabezpieczonymi, ponieważ pożyczkodawcy nie mają fizycznego majątku, który mógłby wziąć w posiadanie, jeśli nie spłacisz. Zwykle najlepiej unikać chwilówek.

  Pożyczki na raty: to inna nazwa pożyczki osobistej, którą spłacasz stałymi miesięcznymi ratami w czasie. Sklepy z pieniędzmi i pożyczkodawcy coraz częściej stosują terminową pożyczkę ratalną i mają zwykle wyższe koszty finansowania niż pożyczkodawcy tradycyjni lub online.

  Niezależnie od Twoich potrzeb, pożyczka podpisowa może pomóc. Porównaj oferty z kilku źródeł, w tym pożyczkodawców internetowych i tradycyjnych banków lub spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Oceń stopę procentową, którą płacisz, opłaty wymagane do sfinansowania pożyczki i kary za przedpłatę, zanim wybierzesz pożyczkodawcę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy