Co to jest ubezpieczenie od luki w kredycie samochodowym?

17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Ubezpieczenie komunikacyjne Gap pokryje różnicę między całkowitą wypłatą odszkodowania a saldem kredytu po pokryciu straty. Średni koszt automatycznego pokrycia luk wynosi 1,67 USD miesięcznie.

Bezpłatne porównanie ubezpieczeń samochodowych

Zabezpieczone szyfrowaniem SHA-256

Mathew B. Sims jest redaktorem naczelnym i jest autorem, redagowaniem i współautorem kilku książek. Pracował w branży ubezpieczeniowej, dbając o to, by treść była odpowiednia dla konsumentów, którzy szukają najlepszych polis i stawek. Pojawił się także na stronach takich jak UpJourney.

Napisane przez Mathew B. Sims

redaktora naczelnego

Dan Walker ukończył licencjat z zarządzania administracyjnego w 2005 roku i od 15 lat pracuje w rodzinnej agencji ubezpieczeniowej FCI Agency (BBB A +). Posiada licencję agenta na pisanie ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, w tym ubezpieczenia domu, samochodu, parasola i mieszkania od ognia. Był również prezentowany na stronach takich jak Reviews.com i Safeco. Sprawdza treść, upewniając się, że istnieje.

Sprawdzone przez licencjonowanego agenta ubezpieczeń komunikacyjnych Daniela Walkera

AKTUALIZACJA: 20 kwietnia 2020 r

To wszystko o tobie. Chcemy pomóc Ci dokonać właściwego wyboru zakresu ubezpieczenia.Ujawnienie reklamodawcy: staramy się pomagać w podejmowaniu pewnych decyzji ubezpieczeniowych. Zakupy porównawcze powinny być łatwe. Współpracujemy z najlepszymi ubezpieczycielami. Nie ma to wpływu na nasze treści. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Wskazówki redakcyjne: Jesteśmy bezpłatnym źródłem informacji online dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Naszym celem jest bycie obiektywnym, zewnętrznym źródłem informacji dla wszystkiego, co dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych. Regularnie aktualizujemy naszą witrynę, a cała zawartość jest sprawdzana przez ekspertów ds. Ubezpieczeń komunikacyjnych.

 • Gdy finansujesz pojazd, spłaty kredytu zostaną przeznaczone na odsetki i kapitał pożyczki (saldo finansowanej kwoty)
 • Jeśli kupisz nowy samochód, po odjechaniu z parkingu straci on na wartości nawet o 10 procent. Do końca pierwszego roku nastąpi amortyzacja o kolejne 10 procentPonieważ pojazdy szybko tracą na wartości, ważne jest, aby stworzyć portfel ubezpieczeniowy, który ochroni Cię w przypadku całkowitej stratyZgodnie ze standardową polisą ubezpieczeniową samochodu, ubezpieczenie jest wymagane tylko do pokrycia kosztów wymiany pojazdu po odjęciu amortyzacji. W branży nazywa się to rzeczywistą wartością gotówkową pasażera prywatnegoJeśli nie chcesz zostać w miejscu, płacąc za amortyzację po całkowitej stracie, powinieneś rozważyć wykupienie ubezpieczenia GAP. GAP zapłaci różnicę między całkowitą luką w spłacie straty a saldem kredytu po pokryciu stratyWiększość nabywców samochodów sfinansuje ich zakup. Ponieważ zakup samochodu jest jednym z większych zakupów, których dokonasz w swoim życiu, oprócz zakupu domu, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa pożyczka.

  Nie tylko powinieneś porównać stopy procentowe i promocje u dealerów, ale również poświęcić trochę czasu na poznanie swoich obowiązków jako pożyczkobiorcy.

  Za każdym razem, gdy zaciągasz pożyczkę, Twoim obowiązkiem jako pożyczkobiorcy jest dotrzymywanie płatności. Płatności będą składać się z odsetek i kwoty głównej.

  Jednym z twoich wymagań, kiedy finansujesz samochód, jest posiadanie pełnego ubezpieczenia auto. Jest to wymagane, aby zabezpieczenie kredytu było chronione.

  Niestety, Twoje ubezpieczenie może nie pokrywać się z oczekiwaniami. Wtedy z pomocą może przyjść ubezpieczenie GAP.

  Spis treści

  Czy przy finansowaniu samochodu wystarczy pełne ubezpieczenie?

  Trudno uwierzyć, że pełne ubezpieczenie może narazić Cię na ryzyko w przypadku straty.

  Wiele osób nie rozumie, ile ich polisa zapłaci, gdy poniosą całkowitą stratę.

  Oczywiście, ubezpieczenie kompleksowe i od kolizji zapłaci za fizyczne uszkodzenie pojazdu, ale nie oznacza to, że zapłaci tyle, ile potrzebujesz.

  Zgodnie z umową finansową jesteś zobowiązany do wykupienia pełnego ubezpieczenia i utrzymywania go przez cały okres obowiązywania umowy.

  Tylko dlatego, że musisz wykupić pełne ubezpieczenie, nie oznacza, że ​​nie musisz się martwić o stratę. Kiedy jesteś winien samochodowi więcej niż jest to warte, możesz utknąć, płacąc tysiące za samochód, którym nie możesz prowadzić.

  Bezpłatne porównanie ubezpieczeń samochodowych

  Wpisz swój kod pocztowy poniżej, aby wyświetlić firmy, które mają tanie stawki ubezpieczenia samochodu.

  Zabezpieczone szyfrowaniem SHA-256

  Ile zapłaci ubezpieczenie samochodu w przypadku straty?

  Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa każdy aspekt umowy ubezpieczeniowej, zanim będziesz musiał z niej skorzystać.

  Wiedząc, jak opłaca się twoja polisa i jakie są twoje obowiązki jako posiadacza polisy, możesz wyposażyć się we wszystkie opcjonalne formy ubezpieczenia, których potrzebujesz.

  Zgodnie z umową polisy, polisa zapłaci za naprawę lub wymianę pojazdu tylko wtedy, gdy masz ubezpieczenie od uszkodzeń fizycznych i masz ubezpieczoną stratę.

  Niestety, w przypadku szkody istnieje limit wysokości kwoty, jaką zapłaci ubezpieczyciel. Ten limit jest nazywany rzeczywistą wartością gotówkową samochodu.

  Jaka jest rzeczywista wartość gotówkowa?

  Rzeczywista wartość pieniężna (ACV) to termin branżowy, który jest używany na całej stronie z deklaracjami i osobistej umowie z polisą samochodową, aby określić, ile zapłaci ubezpieczyciel.

  Gdybyś spojrzał na definicję rzeczywistej wartości pieniężnej, stwierdziłbyś, że oznacza to koszt odtworzenia nieruchomości pomniejszony o amortyzację. Często ACV i godziwa wartość rynkowa są używane zamiennie.

  Bezpłatne porównanie ubezpieczeń samochodowych

  Wpisz swój kod pocztowy poniżej, aby wyświetlić firmy, które mają tanie stawki ubezpieczenia samochodu.

  Zabezpieczone szyfrowaniem SHA-256

  Jak szybko amortyzują się pojazdy?

  Ponieważ amortyzacja może obniżyć całkowite rozliczenie strat, ważne jest, aby zbadać, jak szybko samochody tracą na wartości, abyś mógł zdecydować, czy potrzebujesz dodatkowej ochrony podczas finansowania.

  Stopa amortyzacji zależy od kilku czynników: marki pojazdu, zapotrzebowania na model, stanu technicznego i przebiegu.

  Największym czynnikiem, który wpłynie na wysokość amortyzacji, która wpłynie na Ciebie podczas zaciągania pożyczki na pojazd, jest to, czy samochód był nowy lub używany w momencie zakupu.

  Kupując nowy samochód, amortyzuje się on od razu o około 10 procent swojej wartości. Następnie samochód systematycznie traci na wartości każdego roku w następujący sposób:

  • Pod koniec pierwszego roku wartość samochodu wynosi 81 procent swojej pierwotnej wartości
  • Pod koniec drugiego roku wartość samochodu wynosi 69 procent swojej pierwotnej wartościPod koniec trzeciego roku samochód jest wart 58 procent swojej pierwotnej wartościPod koniec 4. roku samochód jest wart 50 procent swojej pierwotnej wartościBezpłatne porównanie ubezpieczeń samochodowych

   Wpisz swój kod pocztowy poniżej, aby wyświetlić firmy, które mają tanie stawki ubezpieczenia samochodu.

   Zabezpieczone szyfrowaniem SHA-256

   Jak możesz się zabezpieczyć, gdy Twój samochód straci na wartości?

   Standardowa polisa auto nie pokrywa opłaty amortyzacyjnej. Oznacza to, że istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał zapłacić za amortyzację po uregulowaniu straty.

   Jeśli nie chcesz, aby po całkowitej utracie zapłacić za 10, 20 lub 30 procent wartości samochodu, powinieneś rozważyć wykupienie ubezpieczenia GAP.

   Co to jest ubezpieczenie GAP?

   Chociaż nie jest to wymóg, z pewnością jest to opcjonalna forma ubezpieczenia, którą powinieneś mieć przy sobie, jeśli istnieje duża szansa, że ​​będziesz winien więcej, niż jest wart samochód.

   Mając tę ​​formę ochrony, możesz mieć pewność, że Twoja pożyczka zostanie spłacona bez względu na to, ile jesteś winien.

   Gdzie można kupić ubezpieczenie GAP?

   Możesz sfinansować koszt ubezpieczenia GAP u swojego pożyczkodawcy, gdy jesteś w dziale finansowym u dealera, lub możesz kupić GAP za pośrednictwem swojego ubezpieczyciela.

   Jeśli zdecydujesz się nosić GAP na polisie ubezpieczeniowej samochodu, będzie to kosztować około 5 do 6 procent pełnej składki ubezpieczeniowej w każdym okresie. Możesz ją usunąć po spłacie pożyczki.

   Jeśli rolujesz ujemny kapitał w swojej pożyczce lub nie dokonałeś dużej zaliczki, rozsądnie jest zapłacić za dodatkowe pokrycie GAP.

   To niedrogi zasięg, który może uratować dzień w trudnym czasie. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje GAP w przypadku dużych ubezpieczycieli, skorzystaj z internetowego narzędzia do porównywania stawek i zacznij porównywać stawki już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy