Co to jest wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021
Category: Historia Kredytowa

Wielu pożyczkodawców twierdzi, że jeśli nie masz wstępnej zgody na kredyt hipoteczny , nie masz szans na rynku mieszkaniowym. Ale co dokładnie oznacza wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego? I czy naprawdę pomoże ci to wyróżnić się z batalionu kupców bombardujących rynek nieruchomości?

Przełammy proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego i dowiedzmy się!

1. Co to jest wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

Nie dajcie się zwieść: wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego nie jest obietnicą, że dostaniecie pożyczkę na dom, który chcecie kupić. Wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego oznacza jedynie, że urzędnik ds. Pożyczki przyjrzał się Twoim finansom – Twoim dochodom, zadłużeniu, aktywom i historii kredytowej – i określił, ile pieniędzy możesz pożyczyć, ile możesz zapłacić miesięcznie i jakie będzie Twoje oprocentowanie być.

Znajdź ekspertów, którzy pomogą Ci kupić dom.

Więc co jest takiego wspaniałego we wcześniejszej akceptacji kredytu hipotecznego?

Po tym, jak pożyczkodawca wstępnie wyraził zgodę na kredyt hipoteczny, otrzymasz list, który możesz następnie zanieść do sprzedawców. Ten list pokazuje sprzedawcom, że już rozpocząłeś współpracę z pożyczkodawcą i że pożyczkodawca chce z tobą pracować. Sprzedawcy mogą mieć pewność, że nie będą tracić czasu z kimś, kogo nie stać na ich dom.

2. Dlaczego chcesz uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny?

Podczas gdy wstępne zatwierdzenie nie gwarantuje, że otrzymasz kredyt hipoteczny, wstępne zatwierdzenie ma pewne zalety. Oto trzy powody, dla których warto uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego:

 1. Daje Ci pewność podczas wyszukiwania. Kiedy wiesz, na jaki kredyt hipoteczny możesz sobie pozwolić, możesz poszukać domów w ramach swojego budżetu. W ten sposób nie będziesz musiał radzić sobie z bólem serca związanym z zakochaniem się w domu tylko po to, aby odkryć, że nie możesz sobie na to pozwolić.

 2. To stawia Cię na szybkiej drodze do zamknięcia. Ponieważ większość twoich informacji znajduje się w systemie pożyczkodawcy, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego przyspiesza proces pożyczki po złożeniu oferty.

  To potwierdza Twoją wiarygodność jako nabywcy domu. Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego pokazuje sprzedawcom domów, że masz pod kontrolą swoje finanse, że poważnie myślisz o zakupie domu i że nie odmówi ci się kredytu hipotecznego, jeśli zdecydują się sprzedać ci swój dom.Czy wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego to to samo, co wstępna kwalifikacja?

  Nie! Wstępna akceptacja kredytu hipotecznego i wstępna kwalifikacja nie są zamienne.

  Różnica tkwi w głębi badań pożyczkodawcy. Aby uzyskać kwalifikację wstępną, zgłaszasz swojemu pożyczkodawcy swoje dochody, zadłużenie i aktywa, a pożyczkodawca – bez kwestionowania swoich liczb – mówi Ci: „Na podstawie danych, które nam podałeś, możesz kwalifikować się do otrzymania takiej kwoty kredytu hipotecznego .

  Ale te liczby nie muszą być dokładne. Jeśli zawęziłeś liczby – jeśli nie sprecyzowałeś swojego dochodu, zeznań podatkowych lub długu – wstępna kwalifikacja da tylko przybliżone oszacowanie.

  Z drugiej strony, wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego to dokładne badanie twoich finansów. Pożyczkodawca nie zapyta po prostu, ile zarabiasz – będziesz musiał to udowodnić . Twój pożyczkodawca wyciągnie również Twoją historię kredytową, zweryfikuje Twoje dochody i aktywa oraz oceni Twoją sytuację finansową, zanim wyda wstępną zgodę na kredyt hipoteczny.

  4. Czego potrzebujesz, aby uzyskać wstępną akceptację kredytu hipotecznego?

  Ponieważ proces wstępnej akceptacji kredytu hipotecznego jest bardzo rygorystyczny, podczas spotkania z pożyczkodawcą będziesz musiał przynieść ze sobą szereg dokumentów. Oto, o co poprosi pożyczkodawca:

  IdentyfikacjaDochódMajątek5. Jak długo trwa wstępna akceptacja?

  Jeśli masz przygotowane wszystkie dokumenty, powinieneś być w stanie uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego w tym samym dniu, w którym odwiedzasz pożyczkodawcę.

  Jednak duże zadłużenie, historia poprzednich egzekucji oraz niska ocena kredytowa mogą spowolnić ten proces. Jeśli którykolwiek z nich dotyczy Ciebie, proces wstępnej akceptacji może trwać znacznie dłużej – od kilku dni do kilku miesięcy – w zależności od złożoności Twoich finansów.

  Jedynym sposobem na przyspieszenie tego procesu jest przekazanie pożyczkodawcy wszystkich wymienionych powyżej dokumentów. Nie zapomnij (ani nie chowaj) niczego!

  6. Kiedy należy uzyskać wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

  Każdy dobry agent nieruchomości powie Ci, że uzyskanie wstępnie zatwierdzonego kredytu hipotecznego jest jednym z pierwszych kroków na drodze do zakupu domu. Ale gdzie dokładnie spada ten krok? Zanim pomyślisz o zadłużeniu się domu, powinieneś zadbać o wszystkie poniższe kwestie:

  7. Czy wstępne zatwierdzenie wygasa?

  Tak! Wszystkie listy przed zatwierdzeniem hipoteki mają datę wygaśnięcia. Wiele rzeczy może się zmienić po uzyskaniu wstępnej akceptacji, takich jak dochód, historia kredytowa, a nawet stopa procentowa. Z tego powodu wstępna akceptacja zwykle trwa od 60 do 90 dni. Kiedy wstępna akceptacja wygaśnie, będziesz musiał zaktualizować swoją dokumentację, aby uzyskać nową.

  8. Czy uzyskanie wstępnej akceptacji do czegoś Cię zobowiązuje?

  List wstępnie zatwierdzający nie wiąże Cię z żadnym pożyczkodawcą. Biorąc to pod uwagę, jeśli zdecydujesz się wziąć kredyt hipoteczny za pośrednictwem innego pożyczkodawcy, będziesz musiał powtórzyć papierkową robotę. Ale jeśli zaciągniesz kredyt hipoteczny za pośrednictwem pożyczkodawcy, który wydał Ci wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego, będzie on miał Twoje dokumenty w aktach, co pozwoli Ci zaoszczędzić czas podczas zamykania domu.

  9. Czy wstępne zatwierdzenia szkodzą Twojej zdolności kredytowej?

  Uzyskanie wstępnej zgody na kredyt hipoteczny – nawet przez wielu pożyczkodawców jednocześnie – nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej. Chociaż może stracić kilka punktów, nie obniży Twojego wyniku o znaczącą kwotę.

  Jeśli spłacisz swój dług i będziesz żyć bez długów, w końcu nie będziesz mieć zdolności kredytowej! Możesz zapytać, w jaki sposób otrzymam wstępne zatwierdzenie, jeśli nie mam zdolności kredytowej?

  Nie martw się! Nadal możesz kupić dom, nawet jeśli nie masz zdolności kredytowej. Musisz tylko współpracować z pożyczkodawcą, takim jak Churchill Mortgage, który nadal wykonuje ręczne ubezpieczenie , w ramach którego pożyczkodawca przegląda wniosek o pożyczkę i określa, czy może Ci zaufać w spłacie pożyczki.

  Nie oznacza to, że każdy może wyjść z pożyczki mieszkaniowej, korzystając z ręcznego gwarantowania. W szczególności musisz:

  • Postaw co najmniej 20% na swoim domu.

  • Wybierz konwencjonalny kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu na 15 lat.

   Miej dobrą historię zatrudnienia i dochód osobisty na pokrycie pożyczki.

   Zademonstruj 4-6 linii handlowych trwających od 18 do 24 miesięcy. Są to po prostu regularnie powtarzające się wydatki, takie jak czynsz, rachunki za prąd, wodę, telefon komórkowy itp.10. Czy jest coś lepszego niż wstępne zatwierdzenie kredytu hipotecznego?

   Na tym konkurencyjnym rynku mieszkaniowym listy hipoteczne zaczęły niestety tracić uprawnienia. Większość kupujących je ma, aw sytuacji wielu ofert po prostu nie mają tego, czego potrzeba, aby się wyróżnić.

   Na szczęście dla Ciebie jest coś lepszego!

   Jeśli chcesz prawdziwej przewagi konkurencyjnej, program Churchill Mortgage’s Certified Homebuyer to świetna opcja. Kiedy zostajesz certyfikowanym nabywcą domu, masz wszystkie zalety wstępnej zgody, takie jak wiarygodność jako nabywca domu, zaufanie do wyszukiwania i przyspieszony proces zamykania.

   Ale w przeciwieństwie do wcześniej zatwierdzonych kredytów hipotecznych, które obejmują tylko urzędnika ds. Pożyczki, wniosek o certyfikowany zakup domu jest sprawdzany przez ubezpieczyciela hipotecznego – co jest ogromną zaletą, gdy zaczynasz kupować domy! Będziesz mógł zamykać się szybciej i mieć przewagę nad innymi kupującymi, którzy prawdopodobnie będą musieli poczekać, aż gwarant sprawdzi ich wniosek.

   Nie sprzedawaj się krótko po standardowej wstępnej akceptacji. Już dziś przenieś swoje dane uwierzytelniające do zakupu domu na wyższy poziom i skontaktuj się z ekspertem Churchill Mortgage !

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy