Co zrobić, jeśli możesz; t Znajdź swoją kartę kredytową

Co zrobić, jeśli możesz; t Znajdź swoją kartę kredytową
16 października 2020
Category: Nową Kartę

  • Centrum zasobów kredytowych
  • Zarządzanie kredytem
  • prywatność i bezpieczeństwo
  • Co zrobić, jeśli nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej

Być może miałeś ten moment – kiedy otwierasz portfel, tylko po to, by znaleźć jedną z twoich kart kredytowych. W takich sytuacjach uczucie paniki jest naturalne, a niektórzy nawet zaczynają gorączkowe poszukiwania. Zamiast tego poświęć chwilę na przemyślenie niezbędnych kroków, gdy nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej.

Lokalizowanie zgubionej karty

Kiedy stracisz jakiś przedmiot, Twoim pierwszym odruchem będzie próba przypomnienia sobie, gdzie go ostatnio używałeś. Jednak w przypadku karty kredytowej wystarczy przejrzeć historię konta, aby dowiedzieć się, gdzie dokonano ostatniego obciążenia. Możesz zalogować się na swoje konto online lub zadzwonić do wydawcy karty, aby uzyskać rejestr ostatnich transakcji. Przeglądając swoje konto online, koniecznie sprawdź w sekcji „transakcje oczekujące”, ponieważ może minąć kilka dni, zanim zakup zostanie uznany za „zaksięgowany”.

Po znalezieniu ostatniej transakcji zadzwoń lub odwiedź sprzedawcę, aby sprawdzić, czy znalazł zgubioną kartę. A jeśli ostatnia transakcja miała miejsce po zgubieniu karty i nie została przez Ciebie autoryzowana, należy natychmiast skontaktować się z wydawcą karty, aby zgłosić kradzież karty. Na szczęście Discover ma gwarancję odpowiedzialności za oszustwa w wysokości 0 USD, więc nigdy nie odpowiadasz za nieautoryzowane transakcje na swoim koncie.

Zamrożenie konta

Jeśli nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej, może nie być konieczne jej anulowanie. Na przykład za pomocą karty Discover możesz skorzystać z funkcji Freeze it ®, która jest dostępna online, przez telefon lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Discover i umożliwia zapobieganie nowym zakupom, zaliczkom gotówkowym i transferom salda. * To dobra opcja, gdy po prostu nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej.

Gdy konto karty kredytowej jest zablokowane, Discover nadal będzie przetwarzać wszelkie powtarzające się płatności, które zostały już autoryzowane. Zwroty, kredyty, korekty sporów i płatności również będą przetwarzane normalnie, a Ty możesz nadal odbierać swoje nagrody. Gdy znajdziesz swoją kartę, możesz szybko odblokować konto i wznowić korzystanie z karty.

Zgłaszanie zgubienia lub kradzieży karty

Jeśli zdecydujesz, że Twoja karta została trwale zgubiona lub skradziona, zgłoś to wystawcy karty. Wydawca Twojej karty unieważni zagubioną kartę i może poprosić Cię o zniszczenie wszelkich dodatkowych kart powiązanych z kontem. Możesz również zostać poproszony o skontaktowanie się ze sprzedawcami, którym masz upoważnienie do regularnego obciążania Twojej karty kredytowej w pliku.

Na koniec wydawca karty podejmie kroki w celu dostarczenia użytkownikowi karty zastępczej. Jeśli jesteś członkiem karty Discover, możesz otrzymać nową kartę Discover w ciągu 4-6 dni roboczych i nie ma żadnych opłat za wymianę karty. Po otrzymaniu nowej karty należy skontaktować się ze wszystkimi sprzedawcami, którzy automatycznie wystawiają rachunek, w celu zaktualizowania informacji o karcie.

Najważniejsze informacje, gdy nie możesz znaleźć swojej karty kredytowej

Zgubienie czegoś nigdy nie jest zabawne, ale łatwo jest odzyskać utraconą kartę kredytową. Robiąc to krok po kroku, możesz zlokalizować swoją kartę kredytową lub otrzymać nową bez żadnych kosztów i niepotrzebnego stresu.

* Zablokuj: po zamrożeniu konta Discover nie będzie autoryzować nowych zakupów, zaliczek gotówkowych ani transferów salda. Jednak niektóre działania będą kontynuowane, w tym rachunki, które kupcy oznaczyli jako powtarzające się, a także zwroty, kredyty, korekty sporów, płatności, opłaty za produkt w ramach programu Discover, inne opłaty za konto, odsetki, umorzenia nagród i niektóre inne transakcje objęte zwolnieniem.

Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują na dostępność żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy