Co zrobić, jeśli nie możesz otrzymać studenckiej karty kredytowej

17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

Ustawa o kartach kredytowych z 2009 r. Utrudnia uzyskanie karty kredytowej osobom poniżej 21 roku życia, ale niektóre alternatywne opcje mogą pomóc w uzyskaniu kredytu.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Studenckie karty kredytowe mogą mieć dobrą wartość, jeśli możesz je otrzymać. Ze względu na ustawę o kartach kredytowych z 2009 r. Osobom poniżej 21 roku życia może być trudno uzyskać kartę kredytową studencką bez współsygnatariusza rodzica, a wielu wydawców kart kredytowych studenckich nie zezwala na podpisywanie przez nich. Ale są alternatywy dla studentów, którzy zaczynają z kredytem: zabezpieczone karty kredytowe i autoryzowany użytkownik.

Mały depozyt może przynieść duże korzyści

Chociaż nie są sprzedawane studentom, zabezpieczone karty kredytowe mogą być świetną opcją dla studentów z niską oceną kredytową lub bez. Karta zabezpieczona to karta kredytowa zabezpieczona wpłatą gotówkową, podczas gdy niezabezpieczona karta kredytowa – ta, którą najczęściej widzisz w reklamach – nie wymaga wpłaty. Zasadniczo depozyt będzie równy lub niższy od limitu kredytowego karty. Większość zabezpieczonych kart ma limity kredytowe od 200 do 500 USD.

Karty zabezpieczone nie są tak efektowne, jak karty niezabezpieczone. Większość z nich nie ma nagród ani premii za rejestrację, a wiele z nich ma roczne opłaty. Ale działają jak niezabezpieczona karta kredytowa. Aktywność karty jest raportowana do biur kredytowych, a jeśli dokonujesz wszystkich płatności na czas i utrzymujesz saldo na niskim poziomie w stosunku do limitu kredytowego, Twoja ocena kredytowa powinna stale rosnąć.

Wpłacenie kilkuset dolarów jako zabezpieczonego depozytu na karcie może być zniechęcające, ale pieniądze te nie przepadły na zawsze. Gdy zgromadzisz wystarczająco dużo kredytu, aby przejść na niezabezpieczoną kartę u tego samego wystawcy lub zamknąć konto i poszukać niezabezpieczonej karty w innym miejscu, otrzymasz zwrot depozytu. To zakłada, że ​​masz dobrą opinię; jeśli dokonasz wszystkich płatności na czas, wszystko będzie dobrze.

Zbierz dobry kredyt

Inna opcja: zostań autoryzowanym użytkownikiem na karcie innej osoby. Oto jak to działa: główny posiadacz karty dodaje Cię do swojej karty jako autoryzowanego użytkownika. Otrzymasz kartę ze swoim imieniem i nazwiskiem, z której możesz korzystać, ale nie musisz dokonywać płatności. Nie możesz również wprowadzać żadnych zmian na koncie, takich jak zwiększenie limitu kredytu lub dodanie innych upoważnionych użytkowników.

Chociaż nie jesteś prawnie zobowiązany do spłacania opłat, które ponosisz jako autoryzowany użytkownik, porozmawiaj z głównym posiadaczem karty, aby ustalić granice sposobów korzystania z karty. Innymi słowy, wiedz, czy możesz wydać tylko określoną kwotę każdego miesiąca, czy też oczekuje się, że będziesz dokonywać płatności na rzecz głównego posiadacza karty itp. Pieniądze mogą nadwyrężyć Twoje relacje, więc najpierw ustal oczekiwania.

Upewnij się również, że wystawca zgłasza biurom kredytowym aktywność kart kredytowych autoryzowanych użytkowników. W przeciwnym razie nie wpłynie to na Twój wynik.

Mądrze korzystaj z kart kredytowych do budowania kredytu i unikania odsetek

Ważne jest, aby dobrze używać kart kredytowych do budowania kredytu i unikania odsetek.

Buduj kredyt. Skoncentruj się na dwóch głównych rzeczach, próbując ulepszyć lub zbudować kredyt: płacenie każdego rachunku na czas oraz unikanie lub spłacanie zadłużenia karty kredytowej, aby kontrolować wykorzystanie kredytu. Inne czynniki mogą wpływać na wyniki kredytowe, ale mają one największy wpływ na przesunięcie wyniku we właściwym kierunku. Skonfiguruj płatności automatyczne, aby uniknąć niedotrzymywania terminów i zaplanuj spłatę salda.

Unikaj odsetek. Karty kredytowe są przydatnymi narzędziami, ale tylko wtedy, gdy nie płacisz odsetek za ich używanie. Karty kredytowe mają zwykle dwucyfrowe oprocentowanie, co czyni je jednym z najdroższych rodzajów zadłużenia. Według nowego badania NerdWallet, przeciętny student narasta 569 dolarów odsetek od zadłużenia karty kredytowej w ciągu czterech lat studiów, dokonując jedynie minimalnych płatności. Ogranicz wydatki do tego, na co możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca, aby uniknąć zadłużenia się karty kredytowej.

Jeśli popadniesz w długi, istnieją sposoby na zminimalizowanie kosztów odsetek. Zapłać tyle, ile możesz, przekraczając minimalną kwotę, aby jak najszybciej spłacić kartę kredytową. I dokonuj wielu płatności w każdym miesiącu; odsetki są naliczane od średniego salda dziennego, więc wszystko, co możesz zrobić, aby je obniżyć, pomoże.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy