Czym jest bezpośrednia pożyczka Stafford?

17 lutego 2021

ScoreSense

 • 23 marca 2020 rBezpośrednia pożyczka Stafford to pożyczka studencka udzielona przez rząd federalny. Jest to niedroga opcja pożyczki dostępna dla studentów studiów licencjackich i magisterskich, którzy nadal uczą się w szkole. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do tej pożyczki, musisz wypełnić FAFSA. Ale zanim pożyczysz, ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, z czego składa się pożyczka Direct Stafford, w tym z opłatami, dostępną kwotą i warunkami spłaty.

  Ile mogę pożyczyć?

  Całkowita kwota, jaką możesz pożyczyć w ramach pożyczki Direct Stafford zostanie określona przez twoją szkołę i będzie w dużej mierze zależeć od tego, czy kwalifikujesz się do pożyczki niesubsydiowanej, czy dotowanej. Bez względu na to, do jakiego rodzaju się kwalifikujesz, łączna kwota nie przekroczy Twoich potrzeb finansowych.

  Twój status zależności, Twoje potrzeby finansowe, koszt instytucji i rok, w którym jesteś w szkole, również będą miały wpływ na całkowitą kwotę pożyczki. Istnieją roczne i łączne limity zadłużania zarówno dotowanych, jak i niesubsydiowanych pożyczek. Te maksymalne kwoty są ustalane przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych i wynoszą od 5 500 do 20 500 USD rocznie.

  Pożyczka będzie obsługiwana przez autoryzowanego serwisanta współpracującego z Departamentem Edukacji Stanów Zjednoczonych. Jednak fundusze nadal pochodzą bezpośrednio od rządu federalnego. Nie możesz wybrać, z którym serwisantem będziesz pracować, ale to jest podmiot, któremu będziesz dokonywać płatności. Twój serwisant nie wpływa na całkowitą kwotę pożyczki ani na stopy procentowe.

  Różnica między pożyczkami subsydiowanymi i niesubsydiowanymi

  Różnica między pożyczkami subsydiowanymi i niespłacanymi może być myląca. Oto kluczowe czynniki różnicujące:

  • Niespłacone : bezpośrednie pożyczki bez dotacji są dostępne zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich. Chociaż kandydaci nadal muszą wypełnić FAFSA, nie musisz udowadniać finansowej potrzeby kwalifikacji. W przypadku niespłacanej pożyczki będziesz musiał spłacać odsetki w szkole i podczas wszelkich okresów odroczenia.

  • Dofinansowane : Bezpośrednie kredyty subsydiowane są dostępne dla studentów studiów licencjackich, którzy udowodnią potrzebę finansową. Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych zapłaci odsetki, gdy będziesz w szkole, w okresie karencji i podczas wszelkich okresów odroczenia.Czy muszę im spłacać?

   Wszystkie bezpośrednie pożyczki Stafford wymagają spłaty. Jednak rodzaj posiadanej pożyczki wpłynie na to, kiedy będziesz musiał zacząć ją spłacać. Jeśli masz pożyczkę z dopłatą, rząd zapłaci odsetki, gdy będziesz w szkole, w okresie odroczenia i podczas okresu karencji. Ale jeśli masz niespłacaną pożyczkę, jesteś odpowiedzialny za spłatę odsetek od razu po wypłacie pożyczki.

   Bezpośrednie pożyczki Stafford kwalifikują się do kilku różnych planów spłaty, które będą dostępne po ukończeniu szkoły. Te plany płatności obejmują:

   • Spłata standardowa: Płatności pozostają stałe w 10-letnim okresie spłaty. Wszyscy pożyczkobiorcy są automatycznie zapisywani w tej opcji, dopóki nie zostanie wybrany inny.
   • Stopniowa spłata: 10-letni okres spłaty z niższymi płatnościami początkowymi, które zwiększają się co dwa lata. Spłata w oparciu o dochody: Miesięczne płatności stanowią procent Twojego dochodu. Dla pożyczkobiorców o różnych potrzebach finansowych dostępnych jest kilka różnych planów spłaty uzależnionych od dochodów.Pożyczki te kwalifikują się również do programu Public Service Loan Forgiveness. Dzięki temu programowi Twoja pożyczka może zostać umorzona, jeśli pracujesz na kwalifikującym się stanowisku non-profit lub w rządzie i dokonasz 120 kwalifikujących się płatności.

    Jakie są korzyści z bezpośrednich pożyczek Stafford?

    Bezpośrednie pożyczki Stafford są dostępne dla wszystkich studentów studiów licencjackich i magisterskich. Nie ma potrzeby przedstawiania dowodów finansowych, aby kwalifikować się do otrzymania pożyczki.

    Czy są jakieś pułapki?

    Jeśli chodzi o bezpośrednie pożyczki Stafford, jest kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć przed zaakceptowaniem warunków.

    • Dług : Korzystanie z bezpośredniej pożyczki Stafford na opłacenie studiów oznacza, że ​​będziesz zaciągać dług do spłaty. Zaciągając dług, podejmujesz również pewne ryzyko, na przykład niewypłacanie tej pożyczki w przyszłości.

    • Limity upadłości : pożyczki studenckie zwykle nie podlegają umorzeniu w przypadku upadłości. Więc jeśli znajdziesz się w obliczu trudności finansowych na drodze i zwrócisz się w ostateczności do bankructwa, twoje opcje mogą być ograniczone.

     Niespłacone odsetki : jeśli otrzymasz niespłaconą pożyczkę, będziesz musiał zapłacić odsetki od pierwszego dnia. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić odsetek, kwota ta jest dodawana do całkowitej kwoty pożyczki i będzie rosła z czasem, zwiększając całkowity koszt pożyczki.

     Limity pożyczki : jeśli otrzymasz pożyczkę z dopłatą, kwota, którą możesz pożyczyć, będzie znacznie ograniczona niż w przypadku pożyczki niesubsydiowanej.Jakie są stopy procentowe?

     Bezpośrednie pożyczki Stafford mają stałe oprocentowanie ustalone przez rząd Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że ​​nigdy nie wzrosną w trakcie trwania pożyczki, nawet jeśli oprocentowanie nowych pożyczek będzie w przyszłości inne. Niezależnie od Twojego dochodu lub historii kredytowej, otrzymasz takie same warunki, stawki i limity, jak wszyscy inni.

     W przypadku bezpośrednich pożyczek Stafford wypłacanych w roku szkolnym 2019-2020 studenci mają oprocentowanie w wysokości 4,53%, podczas gdy studenci mają stopę procentową w wysokości 6,08%.

     Czy są jakieś dodatkowe opłaty?

     Za bezpośrednie pożyczki Stafford pobierana jest opłata. Jest to procent całkowitej kwoty pożyczki, który jest odejmowany od każdej otrzymanej wypłaty pożyczki. Obecnie wszystkie pożyczki mają opłatę za udzielenie kredytu w wysokości 1,059%.

     Jak się zakwalifikować?

     Aby kwalifikować się do otrzymania bezpośredniej pożyczki Stafford, musisz spełnić następujące wymagania:

     • Być obywatelem USA, obywatelem lub stałym mieszkańcem
     • Wypełnij FAFSANigdy nie spłacił poprzedniej pożyczki studenckiejNigdy nie posiadałem zwrotu pieniędzy za poprzednią pożyczkę studenckąByć zapisanym do akredytowanej instytucji w co najmniej połowie etatuByć zapisanym do programu, który prowadzi do uzyskania dyplomu lub certyfikatuMiej dobrą opinię naukowąW przypadku pożyczek z dopłatą – dowód potrzeb finansowychTwoje dochody i zdolność kredytowa nie mają znaczenia, czy się kwalifikujesz.

      Podsumowanie

      Bezpośrednie pożyczki Stafford to jedna z najtańszych opcji dostępnych w przypadku pożyczek studenckich. Ponieważ są one dostępne zarówno dla studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich i nie ma potrzeby udowadniania trudności finansowych, aby się zakwalifikować, są doskonałą opcją niezależnie od tego, gdzie jesteś w swojej edukacji, o ile jesteś świadomy, czego się od ciebie oczekuje.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy