Dlaczego adres portfela Bitcoin stale się zmienia?

17 lutego 2021
Category: Jeśli Twój

Czasami, korzystając z portfela Bitcoin do wysyłania i otrzymywania cyfrowej waluty, możesz zauważyć dziwną rzecz: zmienił się adres twojego portfela! Biorąc pod uwagę, że adres twojego portfela jest zwykle dość długim ciągiem znaków alfanumerycznych, prawdopodobnie nie znałbyś go na pamięć, ale z pewnością byłbyś w stanie zauważyć różnicę, gdyby ciągle się zmieniał. Wygląda na to, że dla społeczności kryptowalut jest to powszechny problem. Ale dlaczego twój adres Bitcoin ciągle się zmienia?

Zauważyliśmy, że wielu użytkowników kryptowalut zadawało to samo pytanie o adresy swoich portfeli.

Od Quora po Reddit, wątki są poświęcone temu intrygującemu problemowi i mają niewiele odpowiedzi. Dlatego zdecydowaliśmy się odpowiedzieć na to pytanie i odpowiedzieć za Ciebie, abyś mógł nadal korzystać ze swoich kryptowalut bez zmartwień i obaw wpływających na Twoje decyzje!

Czy powinieneś się martwić, jeśli Twój adres portfela BTC ciągle się zmienia?

Odpowiadając na pytanie od samego początku, NIE, nie ma absolutnie nic do obaw, jeśli adres twojego portfela kryptowalutowego ciągle się zmienia.

Ten problem zwykle występuje w przypadku portfeli internetowych, zwłaszcza portfeli utrzymywanych na scentralizowanych giełdach kryptowalut.

Sposób działania giełd kryptowalut ułatwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie zasobów kryptowalut. Za każdym razem, gdy napływa nowy pakiet kryptowalut, jest on początkowo przechowywany w zintegrowanym portfelu giełdy.

Jak już wiesz, te giełdy zbierają wiele danych o Tobie, gdy po raz pierwszy zaczynasz korzystać z ich usług. Aby spełnić standardy KYC / AML (poznaj swoich klientów / przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i aktualizować własne bazy danych, te wymiany przejmują Twoje dane osobowe. W rezultacie Twój adres portfela zostaje powiązany z takimi danymi.

W rezultacie śledzenie i hakerzy mogą łatwo powiązać adres portfela z danymi osobowymi. Może to stanowić poważny cios dla Twojej prywatności, a nawet bezpieczeństwa.

Mając na uwadze wszystkie te fakty, w rzeczywistości jest znacznie bezpieczniej i bardziej prywatnie, jeśli adres portfela kryptowalutowego ciągle się zmienia.

Oznacza to po prostu, że Twój dostawca portfela lub giełda kryptowalut ma na uwadze Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa i prywatności i dalej je zabezpiecza.

Jako przykład spójrzmy, co giełda Coinbase ma do powiedzenia na ten temat:

„Nie ma powodu, aby się tym niepokoić. W rzeczywistości automatycznie generujemy dla Ciebie nowy adres po każdej dokonanej transakcji lub gdy środki są przenoszone między Twoim portfelem a naszym systemem chłodni. Ma to na celu ochronę Twojej prywatności, tak aby strona trzecia nie mogła wyświetlić wszystkich innych transakcji powiązanych z Twoim kontem po prostu za pomocą eksploratora łańcucha bloków w celu wyszukania adresu, o którym wiedzą, że jest Twój .

Jednak mimo to większość giełd, w tym Coinbase, umożliwia powrót do wcześniejszych adresów portfela, a nawet korzystanie z nich, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Oto kilka innych artykułów do przeczytania Dalej:

Rushali ShomeRushali Shome jest studentem historii, który żywo interesuje się kalamburami, polityką i nie tylko. Kiedy nie pisze wściekle w sekcji „Notatki swojego telefonu, można ją znaleźć, próbując przyciągnąć uwagę kelnerów w restauracjach lub na weselach, aby przez chwilę pomóc.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy