Dlaczego raporty kredytowe są ważne

17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowej

Chociaż oceny kredytowe i raporty kredytowe idą w parze, to dwie bardzo różne rzeczy. Tak jak wszystkie koniaki to brandy, ale nie wszystkie brandy to koniaki, wszystkie oceny kredytowe są wynikiem raportu kredytowego, ale raport kredytowy może istnieć – i czasami jest oceniany – niezależnie od oceny kredytowej.

To tylko jeden z powodów, dla których raporty kredytowe mają znaczenie.

Pożyczkodawcy najpierw je przeglądają

Tak, twoja ocena kredytowa ma znaczenie, gdy szukasz pożyczki, jednak raport kredytowy mówi pożyczkodawcom więcej o twojej zdolności do odpowiedzialnego zarządzania kredytem niż twoja zdolność kredytowa. Jako punkt odniesienia potraktuj partyturę jako ogólny zarys, a raport jako szczegóły, a zrozumiesz, o co chodzi.

Wyniki kredytowe różnią się w zależności od agencji i modelu

Rząd federalny upoważnił Cię do corocznego bezpłatnego dostępu do każdego z trzech raportów kredytowych. Jest to ważne, ponieważ możesz mieć trzy różne oceny kredytowe w zależności od tego, jak każde biuro sprawozdawcze oblicza swój model oceny. Dlatego ważne jest, aby przejrzeć każdy raport, a nie tylko jeden. Nie masz wiarygodnego sposobu, aby dowiedzieć się, z którym biurem sprawozdawczym skonsultuje się pożyczkodawca, więc musisz zwrócić uwagę na wszystkie trzy.

Raporty kredytowe mogą być błędne

Ludzie wysyłają informacje do twoich raportów kredytowych, a niektórzy z nich rutynowo popełniają błędy. Co więcej, oszustwa związane z kartami kredytowymi są obecnie coraz większym problemem. Wiele osób nauczyło się na własnej skórze, że Twoja tożsamość może zostać skradziona, wykorzystana do postawienia zarzutów i wyrzucona – pozostawiając Cię do uznania wyniku.

Dlatego ważne jest, aby przeglądać swój raport kredytowy co najmniej raz na kwartał, aby upewnić się, że jesteś świadomy złych danych, zanim zdąży się jątrzyć i staną się prawie nieodwracalne.

Zdarzały się również przypadki wyjaśnienia problemów kredytowych, które nie zostały uwzględnione w raporcie. Załóżmy, że skorzystałeś z ulgi w zadłużeniu karty kredytowej, ale w Twoim raporcie nie wspomniano o tej decyzji. Pożyczkodawcy będą myśleć, że nadal jesteś to winien, mimo że wszystko wyjaśniłeś.

Spory koncentrują się na raportach kredytowych, a nie punktach

Ponownie, chociaż prawdą jest, że Twój wynik jest odzwierciedleniem Twojego raportu, spory, które możesz mieć na temat Twojego kredytu, będą skupiać się na informacjach w Twoim raporcie. Ponadto, nawet jeśli kwestionujesz informacje zawarte w raporcie, które są poprawne, masz prawo dołączyć odpowiednie wyjaśnienia do 100 słów do wpisów, które mogą mieć niekorzystny wpływ na decyzję pożyczkodawcy. Może to być różnica między otrzymaniem pożyczki lub pracy a ich nieotrzymaniem.

Raporty kredytowe również wpływają na decyzje o zatrudnieniu i ubezpieczeniu

Wielu pracodawców dokonuje obecnie przeglądu historii kredytowej w ramach procesu rekrutacji. Innymi słowy, twój raport kredytowy może być różnicą między zdobyciem wymarzonej pracy a pominięciem za nią. Firmy ubezpieczeniowe analizują również raporty kredytowe, próbując określić stopień ryzyka, jakie reprezentuje wnioskodawca.

To tylko pięć z wielu powodów, dla których raporty kredytowe mają znaczenie. Ważne jest, aby być na bieżąco ze zmianami w raporcie, aby mieć jak najlepszy obraz Ciebie. To coś więcej niż tylko uzyskanie karty kredytowej. Twój raport kredytowy zawiera informacje o tym, czy otrzymasz plan na telefon komórkowy, kredyt mieszkaniowy, mieszkanie, ubezpieczenie, a nawet pracę.

Mówiąc najprościej, trwałe zapisy są prawdziwe i absolutnie mogą mieć wpływ na jakość Twojego życia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy