Dlaczego warto mieć więcej niż jedną kartę kredytową?

17 lutego 2021
Category: Wynik Kredytowy

Czy warto mieć więcej niż jedną kartę kredytową?

Jeśli do tej pory nigdy nie podałeś temu pytaniu ani grosza swojej myśli, możesz być zaskoczony. Odpowiedź może zostać utracona w niespójnym rzucie TAK i NIE. Nie ma ustalonej odpowiedzi na to, że jest to subiektywna kontemplacja, która wymaga indywidualnego rozbicia rozumowania.

Odpowiedź zależy od posiadacza karty i jego zdolności do zarządzania nią z najwyższą odpowiedzialnością. Posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej może pozytywnie wpłynąć na wynik kredytowy lub negatywnie wpłynąć na wynik kredytowy w oparciu o zarządzanie kartami.

Głównym czynnikiem kwestionującym posiadanie wielu kart kredytowych jest prawdopodobnie jego wpływ na zdolność kredytową.

Chociaż ten problem jest widoczny, ważne jest, aby pamiętać, że wskaźnik wykorzystania zadłużenia w ocenie kredytowej jest stosunkowo niski w przypadku posiadania więcej niż jednej karty kredytowej. Wysoki wskaźnik wykorzystania długu nie jest obiecujący dla oceny kredytowej. Prawie wszyscy specjaliści od kart kredytowych zgadzają się z sugestią, że zaleca się zapobieganie wykorzystywaniu w każdym razie więcej niż 30% dostępnego kredytu na kartę. To sprawia, że ​​wskaźnik wykorzystania kredytu pozostaje na niskim poziomie bez wysiłku.

Ile kart kredytowych uważa się za wystarczających?

To znowu zależy od osoby. Posiadanie wielu kart zwiększa możliwość parowania różnych punktów nagród i innych ważnych kategorii wydatków. Posiadanie przynajmniej jednej karty kredytowej jest i powinno być jednak warunkiem koniecznym.

Jeśli chodzi o posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej, należy koniecznie zwrócić uwagę na swój miesięczny budżet uznaniowy. Wymaga specjalnych ofert kredytowych i zastosowań lub jeśli jesteś za zdobyciem kilku punktów nagrody lub innych punktów dodatnich za pomocą różnych kart.

Jeśli jest to poza twoim aspektem, nie możesz również skorzystać z dwóch kart kredytowych. Posiadanie wielu kart, aby skorzystać z bonusów, które się z tym wiążą w tym samym czasie, jest obecnie powszechną praktyką, biorąc pod uwagę korzyści, które towarzyszą nowym kartom. Czyniąc to, można spotkać się z trudnościami w zarządzaniu, dlatego niewskazane jest składanie wniosków o więcej niż jedną kartę jednocześnie.

Inną wadą posiadania wielu kart kredytowych jest to, że kolejny emitent lub pożyczkodawca może założyć, że udzielenie pomocy finansowej komuś, kto już posiada wiele linii kredytowych, jest ryzykowne i niewłaściwe. W konsekwencji obniży to zdolność kredytową. Dlatego nie ma ustalonej kwoty, ile kart kredytowych należy posiadać. Jedyną preferowaną odpowiedzią byłoby złożenie wniosku o tyle kart, ile potrzebujesz, i pewność, że wykorzystasz wyeliminowanie nagród i punktów bonusowych, bez względu na to, jak kuszące.

Karty kredytowe na ratunek

Różne karty mają różne zainteresowania. Na przykład, jeśli posiadasz kartę, która oferuje 10% zwrotu gotówki za bilety lotnicze, możesz mieć inną kartę, która oferuje 20% zniżki przy każdym zakupie w sklepach detalicznych. Wdrożenie tego pozwala na skorzystanie ze wszystkich zalet karty, co pozytywnie wpływa na wydatki finansowe.

Karty kredytowe mogą być bardzo przydatne również w tragicznych sytuacjach. Załóżmy, że niespodziewanie wpadasz w kryzys zdrowotny. Karty kredytowe mogą być zbawieniem w takich sytuacjach kryzysowych. Trwająca pandemia COVID-19 nauczyła nas bardziej niż czegokolwiek, że zawsze należy być psychicznie, fizycznie, emocjonalnie, finansowo i ekonomicznie przygotowanym na najgorszy scenariusz.

Posiadanie kart kredytowych może być manną z nieba, kiedy najmniej się tego spodziewamy. W czasie obecnego globalnego kryzysu zdrowotnego i gospodarczego, który również negatywnie wpłynął na dochody wielu osób, posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej nabiera coraz większego znaczenia. Posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej oznacza przygotowanie planu awaryjnego na najgorszy scenariusz lub za każdym razem, gdy zaistnieje taka sytuacja. Nawet jeśli nie masz wielu, być może użycie generatora kart Visa może uchronić Cię przed określonymi sytuacjami dotyczącymi danych karty kredytowej.

Sedno sprawy

Do tej pory powinno być całkiem jasne, że posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej może rozwinąć się na korzyść lub na niekorzyść ich wsparcia, w zależności całkowicie od czynników zarządzania kartą przez posiadacza karty. Pod wieloma względami ten konflikt jest podobny do dylematu, czy wynalazek internetu jest błogosławieństwem dla ludzkości, czy przekleństwem. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak go wykorzystamy. Dla tych, którzy używają go z umiarem i przez to wzrastają, jest to błogosławieństwo.

Wniosek

Dla tych, którzy używają go bez ograniczeń i przez to upadają, jest to przekleństwo. Podobnie jest w przypadku posiadania wielu kart, czy też nie. Posiadanie więcej niż jednej karty kredytowej, jeśli jest używane z umiarem i przy wykorzystaniu niezbędnych korzyści, jest dobrodziejstwem. Dlatego najważniejsze jest to, że jeśli możesz sprawić, by to działało dla Ciebie, będzie działać dla Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy