Dow Jones przekroczył 9000 pkt

Dow Jones przekroczył 9000 pkt
27 lipca, 2020
Category: gielda

*S&P rozpoczął sesję bardzo bez nerwów w okolicach wczorajszego zamknięcia. Dobre wiadomosci makro i kolejne dobre wiadomości wraz z spółek (podane przed sesją) szybko jednak znalazły odzwierciedlenie w notowaniach. *

Przez pierwsze dwie pory indeks piął się górę zyskując 2% w stosunku do środowego zamknięcia. Podaż się poddała, a indeks w bocznym ruchu pozostał na wysokim poziomie az do końca sesji. Ostatecznie S&P500 zyskał dwóch. 33% i osiągnął pulap 976. 29 pkt. Indeks szybkimi krokami zbliżył się do szczytów z października i listopada (okolice tysiac pkt, pulap również psychologiczny). Ciekawe jak S&P500 poradzi sobie z jakims oporem jak i równiez czy wcześniej nastąpi jednakze realizacja zysków. Dow Jones przekroczył dziś po przy jednym spotkaniu pierwszy od momentu początku stycznia 9000 pkt i zakończył sesję wzrostem o 2. 12% (poziom 9069. 29 pkt). Nasdaq zyskał dwa. 45%.

Ilosc wniosków o zasiłki za zeszły tydzień wyniosła 554 tys, przy prognozach 550 tys jak i równiez 524 tys. wniosków tydzień wcześniej. Średnia 4-tygodniowa spadła z 585 tys. az do 566 tys. Zaczyna wygasać widoczny przy ostatnich dwóch tygodniach wpływ korekt okazjonalnych. Liczba kontynuowanych zasiłków inny tydzień sposród rzędu maleje. Obraz, który się rozpoczyna powoli wyłaniać z danych (w czerwcu wnioski były zawyżone, natomiast na początku lipca zaniżone), wygląda coraz to korzystniej. Choć daleko oczywiście jeszcze az do satysfakcjonujących inwestorów poziomów, to właściwy nurt jest coraz to wyraźniejszy.

Zamieszczone dziś sprzedaż domów w dziedzinie wtórnym przy czerwcu wyniosła 4. 89 mln (w skali rocznej, dynamika +3. 6% m/m i -0. 2 % r/r) jak i równiez były to dane solidniejsze od prognoz oraz trzecia czesc miesiąc wzrostowy z rzędu. Rynek oczekiwał 4. 80 mln (dynamika +0. 6%). Zapasy niesprzedanych domów spadły do dziewiec. 4 miesiąca (czas konieczny na katalogów sprzedaż przy obecnym poziomie sprzedaży) sposród 9. 7. Zatem posiadamy kolejny dobry sygnał płynący z rynku nieruchomości. Wczoraj niespodziewanie o 0. 9% m/m wzrósł zestawienie cen OFHEO (oczekiwano spadku o 0. 2%), a tydzień wstecz poznaliśmy lepsze niż prognozowano dane o rozpoczętych budowach i zezwoleniach.

Stabilizacja branzy nieruchomości (stabilizacja cen) i wzrosty indeksów giełdowych mają istotny wpływ na nastroje konsumentów, gdyż te aktywa stanowią 40 procent ich łącznego majątku. Najważniejszy czynnik to oczywiście zbyt pracy. Nastepnego dnia poznamy indeks nastrojów, który ostatnio silnie zawiódł i spowodował wyprzedaż na giełdzie.

Kolejne spółki podawały dziś wyniki kwartalne i kolejny raz wiele było lepszych od momentu prognoz. To potwierdza jedynie fakt, że prognozy analityków pozostają w tyle za naszym co się dzieje po realnej gospodarce. 3M, spółka z indeksu Dow Jones, zarobiła przy II kwartale 1. 20 USD dzieki akcję jak i równiez był to wynik o 28% lepszy od prognoz. Spółka podniosła też prognozy na cały rok. Warsztaty dziś wzrósł o 7. 2%. AT&T, gigant telekomunikacyjny, odnotował 15% spadek profitu rok az do roku. Jednakze wynik był lepszy od czasu oczekiwań (54 centy dzieki akcje vs 51 centów), a kurs wzrósł na temat 2. 6%. Właściciel popularnego serwisu internetowego eBay również podał wynik lepszy od momentu oczekiwań sektorze. Prognozowane przez spółkę przychody na kolejny kwartał pokazują, że handel online rozpoczyna ożywać. Udzialowcy wynagrodzili to wzrostem kursu o 10. 6%. Ford, jedyny gigant z Detroit, który przetrwał, po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych zanotował stratę mniejszą od momentu
prognoz (21 centów straty dzieki akcję vs 50 centów oczekiwanych). Spółka mocno ścięła koszty oraz wykorzystała zawirowania na rynku i zwiększyła w nim swój udział. Kurs wzrósł o dziewiec. 4%.

Wraz z spółek wraz z Dow Jones najsłabiej zachowywał się McDonalds (-4. 6%) mimo, iż zysk zbytnio miniony kwartał był harmonijny z oczekiwaniami. Wynik był o 8% gorszy od momentu ubiegłorocznego, głównie na skutek silniejszego niż poprzednio rokiem dolara.

Najlepiej wraz z spółek sposród Dow Jones radziły osobiscie dziś: Alcoa (+5. 9%), Caterpillar (+6. 7%), Du Pont (+5. 9%). Natomiast liderem wzrostów była napomknieta wcześniej spółka 3M. Faktycznie każdy rynek zanotował dziś ponad 2% zyski, chociazby sektory defensywne.

  • Indeksy giełd dzieki świecie
  • Notowania GPW wyjawszy opóźnień jedynie w serwisie Mystock. pl