Dzień pełen informacji rynkowych

27 lipca, 2020
Category: waluty

W czasie wczorajszej sesji notowania złotego umacniały się wzgledem głównych walut. Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie – czegoz spodziewały się rynki. Prezes Marek Belka zapewniał w czasie popołudniowej rady, że prawdopodobieństwo obniżki stóp podczas wrześniowego posiedzenia wydaje sie bardzo małe i należy czekać dzieki dalsze wiadomosci z produkcji.

Wczoraj poznaliśmy także informacje z Kanady dotyczące przemysłowego PMI, które były solidniejsze od oczekiwań i wyniosły 53, piec. Na notowania dolara jednakze największy wpływ miał meldunek ADP sposród amerykańskiego sektora zatrudnienia, o którym więcej w dalszej części komentarza.

Nowoczesna sesja będzie obfitować w bardzo ważne dane makroekonomiczne. O godz 13: 45 EBC poinformuje o wysokości stóp procentowych. Rynki nie spodziewają się w tym przypadku jakiegokolwiek ruchu. Dużo ważniejsza będzie konferencja na temat godzinie czternascie: 30, w trakcie której Super mario bros Draghi poinformuje o kolejnych możliwych posunięciach ze strony EBC. Inna część sesji będzie obfitowała także przy dane sposród USA. Na temat godzinie czternascie: 30 zostaną opublikowane wiadomosci dotyczące zatrudnienia w galezi pozarolniczym (NFP), wniosków na temat zasiłki gwoli bezrobotnych, nogi bezrobocia oraz bilansu handlu zagranicznego. Dodatkowo o godzinie 16: 00 poznamy indeks ISM dla usług. Ongi nie było w czasie 1 sesji, aż tylu wiadomosci mogących przy tak prawdziwy sposób wpłynąć na rynki.

Może się wydawać, że EBC nie będzie miał trudnej pracy w czasie dzisiejszego posiedzenia. W dziedzinie mówi się, że wedlug pakiecie przemian zaproponowanych prekursorskim razem, pozostanie jedynie czekać na inny rozwój sprawy i dopiero po pewnym czasie zostaną podjęte dalsze kroki dotyczące stóp procentowych czy możliwego programu QE. Mario Draghi w czasie wspólczesnej konferencji zaprezentuje raczej gołębi komunikat.

Wedle taką prognozą rezultatów posiedzenia EBC, większego wpływu w notowania walut będziemy się mogli spodziewać ze strony amerykańskich danych. W czasie wczorajszej sesji poznaliśmy raport ADP, w którym dane na temat zatrudnieniu okazały się dużo lepsze od czasu konsensusu rynkowego (281 tys. wobec spodziewanych 200 tys. ). Zapewnia to bardzo dobre strony co do dzisiejszego odczytu NFP. Prognozy dotyczące stopy bezrobocia oraz liczby wniosków na temat zasiłki dla bezrobotnych oscylują blisko zeszło miesięcznych informacji, dlatego też duża różnica pomiędzy rynkowym konsensusem, zas opublikowanymi rezultatami z pewnością będzie powodować dużą zmienność na rynku. Obok gołębim EBC oraz rzetelnych danych z USA można oczekiwać w wyzszym stopniu znaczącego umocnienia amerykańskiej waluty.

O godzinie 10: 06 za dolara należało zapłacić 3, 04, za euro 4, kolejny, za franka szwajcarskiego 3, 42, a zbyt funta 5, 21 złotego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy