Frank przekroczył ważną granicę. Co ze złotym?

27 lipca, 2020
Category: waluty

Gwałtowne umocnienie franka szwajcarskiego wobec euro odbije się również na krajowej walucie. Pula Szwajcarii będzie walczył ze spekulantami, jak najbliższych tygodniach grozi osłabienie złotego.

Po przy jednym spotkaniu pierwszy od momentu roku warsztaty euro w stosunku do franka szwajcarskiego spadł w niniejszym tygodniu az do poziomu 1, 20 i przez chwilę znajdował się nawet poniżej tej granicy. To pułap bardzo ważny, bo właśnie na nim Bank Szwajcarii na początku września ubiegłego roku _ usztywnił _ kurs narodowej waluty i zadeklarował, że będzie bronił franka przed dalszym umocnieniem. Ma to szczególne znaczenie dla szwajcarskiej gospodarki, która oparta jest dzieki eksporcie jak i równiez umocnienie franka nie stymuluje przedsiębiorcom.

Ujrzyj umocnienie franka szwajcarskiego szwajcarskiego wobec euro od momentu początku r. Dodaj diagramy do Twojej strony internetowej

– _ Przy najbliższych dobach powinniśmy spodziewać się radykalnej interwencji Banku Szwajcarii jak i równiez skupowania dużych ilości euro. Bo chodzi tu nie tylko o obronę waluty poprzednio spekulantami, jednak przede wszystkim jego wiarygodność _ – mówi Marcin R. Kiepas, analityk DM XTB.

Ile złotych za franka? Według jego istnieje jednak prawdopodobieństwo, że interwencje banku centralnego w niewiele się zdadzą jak i równiez kurs ó wobec franka szwajcarskiego jednak na stałe spadnie poniżej stopnia 1, dwadziescia. Wówczas z konsekwencjami umocnienia franka musieliby już liczyć się polscy posiadacze kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim.

– _ Złoty może się osłabić o około 10-15 groszy _ a mianowicie przewiduje Marcin R. Kiepas. To oznaczałoby, że zbyt franka w ciągu najbliższych kilku tygodniu trzeba będzie zapłacić trzech, 55 złotego, a nawet trzy, 60 złotego. Oznaczałoby to pierwszą poważniejszą korektę krajowej waluty na okresie umocnienia i względnej stabilizacji, która pozwoliła nieco odetchnąć osobom spłacającym wlasne zobowiązania po walutach obcych.

Zobacz kurs złotego do franka szwajcarskiego w ciągu niedawnych 6 miesięcy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wedlug Marcina R. Kiepasa w najbliższym momencie złoty może się również osłabić wobec pozostałych głównych walut. Powodem jest powrót niepokojów w rynek, związanych z sytuacją w strefie euro. Do tego dochodzą lepsze dane makroekonomiczne z USA, które powinny sprzyjać umocnieniu dolara. Tym chetniej, że pula centralny po USA jest coraz ostrożniejszy w zapowiedziach dalszego drukowania pieniędzy dla ożywienia produkcji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy