Gdy wypożyczalnia samochodów sprawdza dokumentację kierowcy

17 lutego 2021
Category: Ciągu Ostatnich

Każda wypożyczalnia samochodów prowadzi listę Do Not Rent. Wylądowanie na tej liście zasadniczo pozbawia Cię możliwości wynajmu od tej firmy. Zwykle najemca trafia na listę Do Not Rent po incydencie z wypożyczonym samochodem, ale może się to również zdarzyć z powodu złej historii kierowców w innych samochodach, a późniejsze wykluczenie może być trwałe lub czasowe.

Na początku procesu wynajmu samochodu zostaniesz poproszony o podanie prawa jazdy, przede wszystkim w celu weryfikacji tożsamości i upewnienia się, że Twoje prawo jazdy jest w dobrym stanie. Ale wiele wypożyczalni samochodów prowadzi również kontrolę dokumentacji kierowcy.

Czy zdasz kontrolę rekordów kierowcy wypożyczalni samochodów?

Wypożyczalnie samochodów nie są prawnie zobowiązane do sprawdzania dokumentacji kierowcy. Istnieją dwie podstawowe szkoły myślenia. W pierwszym, firmy wykorzystują sprawdzanie dokumentacji kierowcy jako środek proaktywny, blokując wypożyczenia osobom, które mogą spowodować szkody. W drugim przypadku firmy nie przejmują się sprawdzaniem kierowców, ponieważ jeśli kierowca przedstawi ważne prawo jazdy, wypożyczalnia samochodów jest w dużej mierze zwolniona z odpowiedzialności.

Dobre wieści? Zdecydowana większość kierowców przejdzie kontrolę rekordów kierowcy. Nie zawsze tak było – kiedy firma wynajmująca samochody musiała się martwić, że procesy sądowe doprowadziły do ​​bankructwa firmę, aż 10 procent kierowców nie przeszło kontroli rekordów kierowców. W dzisiejszych czasach, gdyby kierowca nie był świadomy posiadania zawieszonego prawa jazdy – w takim przypadku wiedziałby już, że nie jest w stanie wypożyczyć samochodu – niespodzianki byłyby rzadkością. Z drugiej strony kierowca może się martwić, jeśli zbierze tak wiele punktów, że jego prawo jazdy jest bliskie cofnięcia.

Istnieją dwie kwestie, które natychmiast spowodują, że kierowca zostanie bezbłędnie odrzucony przez każdą wypożyczalnię samochodów:

 • Wymaganie dotyczące licencji na blokadę zapłonu (alkomat). Te ograniczenia są zwykle zarezerwowane dla wielokrotnych przestępców DUI. To spowodowałoby, że zostałbyś wyrzucony nawet z firm, które nie prowadzą kontroli dokumentacji kierowcy.
 • Przyłapanie na fałszywym dokumencie tożsamości.Które firmy samochodowe przeprowadzają kontrole rekordów kierowców?

  Avis Budget Group: Avis, Budget i Payless

  Avis może zdecydować się na sprawdzenie dokumentacji kierowcy lub poprosić najemcę o podpisanie dokumentu potwierdzającego, że kryteria kierowcy Avis są spełnione.

  W momencie wynajmu najemca lub upoważniony kierowca może zostać poddany elektronicznej kontroli DMV od państwa, które wydało prawo jazdy, lub może zostać poproszony o podpisanie oświadczenia potwierdzającego określone kryteria:

  * Najemca / upoważniony kierowca posiada ważny licencja, która nie jest obecnie zawieszona, wygasła, cofnięta, anulowana ani zrzeczona.

  * Najemca / upoważniony kierowca nie miał w ciągu ostatnich 36 miesięcy ani jednego wyroku skazującego za lekkomyślną jazdę.

  * Najemca / upoważniony kierowca nie miał w ciągu ostatnich 48 miesięcy ani jednego wyroku skazującego za prowadzenie pojazdu pod wpływem (DUI), prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DWI) lub prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DWAI).

  * Najemca / upoważniony kierowca w ciągu ostatnich 36 miesięcy nie zgłosił się ani nie opuścił miejsca wypadku.

  * Najemca / upoważniony kierowca nigdy nie był w posiadaniu skradzionego pojazdu ani nie używał go do popełnienia przestępstwa.

  * Najemca / upoważniony kierowca nie miał w ciągu ostatnich 24 miesięcy 3 lub więcej wyroków skazujących za naruszenie przepisów ruchu (w tym naruszenie pasów bezpieczeństwa).

  * Najemca / upoważniony kierowca nie miał 3 lub więcej wypadków w ciągu ostatnich 36 miesięcy.

  Budget ma trochę problemów z utrzymaniem wiadomości, naprzemiennie mówiąc, że może lub będzie przeprowadzać kontrolę rekordów kierowcy, z podobnymi czynnościami dyskwalifikującymi jak Avis.

  Payless może przeprowadzić kontrolę dokumentacji kierowcy i „może odmówić wypożyczenia samochodu na podstawie negatywnej historii prowadzenia pojazdu.

  Hertz Global Holdings: Hertz, Dollar i Thrifty

  Trzy spółki Hertz Global Holdings (Dollar, Hertz i Thrifty) mają zasady zezwalające na sprawdzanie zapisów kierowców, ale nie podają szczegółowych informacji na temat czynników dyskwalifikujących. Jednak wcześniejsze wdrożenia kontroli rekordów kierowców przez firmę Hertz ściśle odzwierciedlają politykę Avis. Nieważne prawa jazdy (z jakiegokolwiek powodu), przestępstwa drogowe, wysoka liczba wypadków lub obszerne bilety to typowe scenariusze „zakazu startu.

  Enterprise Holdings: Alamo, Enterprise i National

  Poza ograniczeniami dotyczącymi alkomatów firmy z tej grupy nie mają wyraźnych firmowych zasad dotyczących kontroli kierowców.

  Nasze podejście

  Kierowcy z dużą liczbą punktów na swoim prawie jazdy prawdopodobnie najlepiej będzie unikać Avis Budget Group i opiekować się jedną z firm Enterprise. Jeśli masz wystarczająco dużo wykroczeń w swojej dokumentacji, aby nie kwalifikować się w Avis lub Budget, powinieneś rozważyć zakup drogiego, ale kompleksowego ubezpieczenia samochodu oferowanego przez firmy wynajmujące samochody.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy