Ile haszów do wydobycia bitcoina

Ile haszów do wydobycia bitcoina
16 października 2020

Zdobądź więcej poufnej wiedzy na temat kryptowalut z wiodącego na świecie portfela kryptowalut.

Chociaż uważamy to za coś oczywistego, kiedy Satoshi wynalazł wydobycie Proof of Work (POW), naprawdę stworzył nową, rewolucyjną technologię. Dzięki jego wkładowi możemy teraz wydobywać Bitcoin i miejmy nadzieję zarobić niezłą nagrodę za zabezpieczenie sieci.

Pytanie, które ludzie czasami zadają, brzmi: ile czasu zajmuje wydobycie 1 bitcoina? To dobre pytanie, ale jak zobaczymy, niekoniecznie musi istnieć prosta odpowiedź.

W tym artykule

Jak długo trwa wydobycie 1 bitcoina? Zrozumienie nagród blokowych Bitcoin

Ile czasu zajmuje wydobycie Bitcoina?

Cóż, tak naprawdę nie jest możliwe wydobycie tylko 1 Bitcoina, ponieważ każda nagroda za blok to 6,25 BTC. Kiedyś było to 12,5 BTC do maja 2020 roku, kiedy nastąpiło halving, a nagroda za blok została zmniejszona o połowę.

Więc nie ma sposobu na wydobycie tylko 1 Bitcoina. Albo wygrywasz nagrodę blokową i otrzymujesz 6,25 Bitcoin, albo nic nie dostajesz. W rzeczywistości nic nie dzieje się w 99,99999% czasu, gdy jesteś górnikiem.

Jest więcej niż

1 milion górników ASIC (wyspecjalizowane urządzenia zbudowane do wydobywania BTC i innych kryptowalut) zabezpieczających sieć Bitcoin i tylko jeden ASIC na raz może wygrać nagrodę blokową. Zatem szanse na wygraną jednej maszyny wynoszą jeden na milion.

Ile Bitcoinów możesz wydobyć w jeden dzień?

To dlatego duże farmy wydobywające Bitcoin mają tak wiele ASIC, aby poprawić te szanse. Biorąc pod uwagę, że nowy blok jest produkowany co 10 minut (co odpowiada 144 blokom dziennie), farma górnicza z dziesięcioma lub dwudziestoma tysiącami górników ma przyzwoitą szansę na zdobycie kilku bloków w ciągu 24 godzin.

Farmy górnicze są naprawdę imponujące, gdy można je zobaczyć na własne oczy. Na tym zdjęciu elektrownia w Nowym Jorku w USA wykorzystuje własną energię elektryczną do wydobywania BTC na masową skalę. Zdjęcie: Coindesk

Jednak większość ludzi nie ma platform do wydobywania bitcoinów wartych 50 milionów dolarów, które leżą na swoim podwórku, więc nagrody za blok nie wchodzą w rachubę. W takim przypadku istnieje sposób, aby z czasem wygrać 1 Bitcoin.

Jak wydobyć 1 bitcoin w czasie

Pula wydobywcza Bitcoin to wspólny wysiłek, w ramach którego wszyscy górnicy w puli łączą swoją moc mieszania, a następnie dzielą nagrodę. Zasada działania polega na tym, że bez względu na to, który górnik ASIC w puli faktycznie wygrywa nagrodę za blok, ta nagroda jest dzielona i rozdzielana proporcjonalnie do wszystkich górników w oparciu o to, ile mocy obliczeniowej (wydobywczej mocy z urządzeń górniczych, takich jak ASIC), są przyczynianie się.

Dlatego dołączenie do puli wydobywczej jest najlepszym sposobem na wydobycie Bitcoina. Nie dostaniesz Bitcoina od razu, przynajmniej nie bez ogromnej liczby ASIC, ale możesz stopniowo gromadzić Bitcoin w czasie.

Na przykład, mając pięć lub dziesięć ASIC, możesz wydobywać 0,01 BTC dziennie, a następnie w ciągu 100 dni wydobywałbyś pełny Bitcoin. Oczywiście, ile czasu zajmie Ci wydobycie Bitcoina, będzie zależało od wielu czynników.

Przede wszystkim, jak trudne jest obecnie wydobywanie? Możesz sprawdzić szybkość mieszania Bitcoin, aby określić poziom trudności. Im wyższy wskaźnik mieszania, tym trudniej go wydobywać (większa konkurencja i mniejszy zysk). Jednak szybkość mieszania często się zmienia, gdy nowi górnicy dołączają do sieci, a starzy odpadają.

Szybkość mieszania Bitcoina od czasu do czasu spada. Ale jak widać, szybkość mieszania zwykle rośnie w dłuższej perspektywie. Zdjęcie: Blockchain.com

Na czas wydobycia jednego bitcoina może mieć również wpływ coś tak prostego, jak konserwacja. Układy ASIC są zazwyczaj uruchamiane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez przestojów, co oznacza, że ​​są podatne na awarie. Aby zmaksymalizować zyski, będziesz musiał znaleźć sposób na naprawę maszyn i szybkie przywrócenie ich do pracy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy