Inwestorzy czekają na informacje z AMERYCE

Inwestorzy czekają na informacje z AMERYCE
27 lipca, 2020
Category: gielda

Czwartek na GPW upłynął bardzo spokojnie. Jesliby nie poranna 1, piec procentowa przecena, która utrzymała się cały dzień to indeks w ogóle nie zaakceptowac ruszyłby z poziomu poprzedniego zamknięcia.

**Podobna sytuacja dotyczyła pozostałych indeksów, gdzie również podaż uderzyła na początku, a następnie zapanował klasyczny pat. Żadne dane makro nie pomogły w oderwaniu się WIG20 od poziomu 2430 pkt. Zarówno poranne dane o sprzedaży szczególowej za listopad w Eurolandzie przeszły bez echa (spadek o 1, 2 proc. ), jak również dane o ilości nowych bezrobotnych w USA nic nie zmieniły.

Brak zmienności wcale nie przełożył się na brak aktywności. Całkowite obroty sięgnęły 1, 5 mld zł, z czegoz aż piecset milionów złotych skoncentrowało się na jakiejs spółce. KGHM pod tym względem zgromadził potężne ciekawosc, ale jednocześnie odpowiadał zbytnio lwią część przeceny rynku. Cena spadła aż na temat 4, 5 proc. i jest dzieki prostej drodze do testu poziomu 103 złotych, innymi slowy kwoty za jaką najwidoczniej Skarb Państwa chce sprzedać akcje miedziowego konglomeratu. Skarb chce sprzedać aż dziesiec proc. akcji czyli zmniejszyć swoje zaangażowanie do 31 procent.

Ta wersja nie zaakceptowac została wciaz oficjalnie potwierdzana, ale biorąc pod uwagę wielkość wczorajszych obrotów które to towarzyszyły spadkowi jest to wyjatkowy realny harmonogram.

Wczorajsza przecena KGHM i sektora bankowego sprawiła, że nasz rynek wypadł dużo gorzej niż pozostałe parkiety, które kończyły dzień neutralnie.

W Stanach również nie zaakceptowac wydarzyło się nic bazowego i indeksy odrobiły początkowe straty i ponownie wyszły na nowe maksima. Nie zaakceptowac będzie to dziś istotne, bo po końcu na rynek napłynie raport podsumowujący sytuację na amerykańskim rynku pracy w grudniu.

Indeksy GPW w

Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock. pl

Prognozy są bardzo porzadne, a przewidywania jeszcze większe, ponieważ nie zabraknie analityków przekonanych o końcu spadku zatrudnienia. Pierwszy rozwój od dwadziescia miesięcy musi teoretycznie pomóc akcjom i dolarowi, ale praktyka nie musi być naprawde oczywista.

Za posrednictwem wczorajszy zmniejszenie WIG20 odszedł od oporu 2480 pkt. i ponownie zaczyna potwierdzać się obowiązująca od czterech miesięcy reguła, że po wyjściu dzieki nowe maksima rynek cofa się na temat 100-150 pkt. Jeżeli podobny scenariusz miałby się zrealizować i teraz to dzieki kupno należałoby się przygotować w obszarze 2350-2330 pkt., a więc po dalszych 4 proc. spadku.

Ryzykiem takiego podejścia jest to, że w końcu ta prawidłowość załamie się i w takim przypadku rozpocznie się wyczekiwana od czasu sześciu miesięcy korekta.