Jak stworzyć własny bank mocy; DIY power bank

Jak stworzyć własny bank mocy; DIY power bank
16 października 2020
Category: Abyś Mógł

DIY power bank jest łatwy, ale większość ludzi nie ma wystarczająco dużo czasu, aby go zrobić i po prostu go kupić, zamiast robić samodzielnie. Ale odkryliśmy, że jeśli spróbujesz zrobić taki sam, możesz uzyskać naprawdę przyzwoity bank energii za połowę ceny banku mocy dostępnego online.

Jest też radość z budowania czegoś samodzielnie. Dzięki własnemu, niestandardowemu powerbankowi możesz go z czasem ulepszyć lub ulepszyć. Kilka nowych baterii od czasu do czasu będzie zwiększać limit ładowania lub „ sok ” twojego banku mocy.

Tak, są jeszcze tańsze powerbanki, które możesz kupić online. Ale mają za mało żywotności baterii lub „mAH” w nich. A jeśli zobaczysz jakiś power bank oferujący 10000 mAh lub 20000 mAh za 10 $, nie kupuj tego. Ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będzie to oszustwo jednej z tych chińskich firm. Z drugiej strony możesz dostać przyzwoite banki mocy z tak dużą żywotnością baterii za 40 $, 50 $ do 100 $. Im więcej wydajesz na power bank, tym lepiej, ponieważ producenci, którzy pobierają więcej pieniędzy za swój produkt, zwykle są renomowanymi firmami.

Tak więc, jeśli planujesz kupić bank mocy online, możemy przedstawić niektóre z naszych preferowanych opcji poniżej.

Porządne banki mocy na Amazon .com

DIY power bank

W przypadku banku mocy DIY (power bank Do It Yourself) potrzebujesz tylko 5 rzeczy.

  1. Bateria oczywiście (ogniwo litowe 18650 w naszym przypadku)
  2. Płytka do ładowania baterii.
  3. Lutownicę (co jest kosztowne i jeśli jej nie masz, możesz pożyczyć od kogoś. Lub komentarz poniżej pokażemy, jak ją wykonać).
  4. Trochę przewodów (stare przewody leżą w domu).
  5. Nożyce do przewodów (nie jest to konieczne, można też przycinać przewody nożyczkami).

To wszystko, czego potrzebujesz. Zobacz na końcu tego posta linki do zakupu i ceny poszczególnych komponentów.

Wszystko wokół tych rzeczy będzie cię kosztować łącznie 20 $.

Baterie są w rzeczywistości najważniejszą i najdroższą częścią banku mocy. Ale jeśli możesz przejrzeć swoją starą elektronikę, jest szansa, że ​​znajdziesz te same baterie za darmo w swoim domu. Można je znaleźć w starych laptopach, ładowalnych / przenośnych lampach, radiu lub dowolnej małej ładowalnej elektronice, której nie potrzebujesz.

Zacznijmy więc od budowy.

Konstrukcja power banku DIY

  1. Przede wszystkim podłączamy dodatnie i ujemne zaciski akumulatora do przewodu. Możesz użyć więcej niż jednej z tych baterii, a właściwie im więcej baterii, tym lepiej. Wystarczy podłączyć równolegle dowolną liczbę baterii, co oznacza dodatni koniec jednej baterii z dodatnim końcem drugiej.
  2. Gdy już to zrobisz i masz dodatni i ujemny przewód akumulatora (pojedyncza bateria lub wiele połączonych równolegle). Następnie wystarczy po prostu przylutować je do dodatniego i ujemnego bieguna płytki ładującej.
  3. Wierz lub nie, ale już prawie koniec. Teraz sprawdź, podłączając ładowarkę do portu wejściowego micro USN. Jeśli widzisz jakieś lampki, oznacza to, że w rzeczywistości ładuje się bank mocy.
  4. Teraz wystarczy zakryć baterię lub akumulatory i płytkę drukowaną (płytkę do ładowania akumulatorów) w pojemniku. Stary plastikowy piórnik może załatwić sprawę. Upewnij się, że porty wejścia / wyjścia i przycisk zasilania na płytce drukowanej są dobrze widoczne, abyś mógł z nimi współpracować.
  5. Możesz zaprojektować wygląd pojemnika lub swojego banku mocy, jak chcesz.

DIY części do powerbanków

Baterie i płytka do ładowania baterii są zasadniczo głównymi częściami banku mocy. Jeśli możesz znaleźć stare baterie 18650 za darmo i mieć lutownicę lub pożyczyć kogoś. Wtedy wystarczy Ci tylko płytka do ładowania baterii i podpinasz ją do swoich równolegle podłączonych baterii i voila, masz sobie powerbank.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy