Jaki rodzaj rachunku inwestycyjnego otwieram?

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Aktualizacja: 8 października 2019 r., Robert Farrington

Istnieją tysiące produktów i usług finansowych, a my wierzymy, że pomogą Ci zrozumieć, które z nich są dla Ciebie najlepsze, jak to działa i czy faktycznie pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe. Jesteśmy dumni z naszych treści i wskazówek, a informacje, które udostępniamy, są obiektywne, niezależne i bezpłatne.

Ale musimy zarabiać, aby opłacić nasz zespół i utrzymać tę stronę internetową! Nasi partnerzy wynagradzają nas. TheCollegeInvestor.com ma powiązania reklamowe z niektórymi lub wszystkimi ofertami zawartymi na tej stronie, co może mieć wpływ na to, jak, gdzie i w jakiej kolejności mogą pojawiać się produkty i usługi. College Investor nie obejmuje wszystkich firm ani ofert dostępnych na rynku. A nasi partnerzy nigdy nie mogą nam zapłacić za zagwarantowanie korzystnych recenzji (a nawet za recenzję ich produktu).

Aby uzyskać więcej informacji i pełną listę naszych partnerów reklamowych, zapoznaj się z pełną informacją dotyczącą reklam. TheCollegeInvestor.com dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Informacje zawarte w naszych recenzjach mogą różnić się od tych, które znajdziesz, odwiedzając instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę internetową konkretnego produktu. Wszystkie produkty i usługi są prezentowane bez gwarancji.

Jeśli dopiero zastanawiasz się nad rozpoczęciem inwestowania, możesz być przytłoczony pierwszym wyborem we wniosku o rachunek inwestycyjny: jaki typ konta chcesz? Prawda jest taka, że ​​istnieje wiele różnych rachunków do różnych celów, więc spróbuję rzucić trochę światła na te bardziej popularne, które są oferowane w większości domów maklerskich z rabatami.

Pamiętaj, że rachunek inwestycyjny jest jak pojazd, podczas gdy rzeczywistymi inwestycjami są pasażerowie. W zależności od posiadanego pojazdu może pomieścić tylko określoną liczbę i rodzaje pasażerów. Ponadto zastosowanie mają pewne inne zasady. Tak działają konta. Wewnątrz konta trzymasz swoje akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne itp. Niektóre konta mają ograniczenia dotyczące tego, ile możesz wpłacić, a także istnieją zasady określające, jakie rodzaje inwestycji możesz posiadać na określonych typach kont.

Po pierwsze, istnieją dwa główne rozróżnienia na rachunkach: maklerskie i emerytalne. Dostęp do kont maklerskich można uzyskać w dowolnym momencie, aby wpłacać i wypłacać środki. Konta emerytalne mają ograniczenia dotyczące tego, ile można inwestować rocznie i zwykle można je wypłacić dopiero na emeryturze.

Oba typy mają również swoje zalety. Rachunki maklerskie mogą inwestować w dowolny produkt inwestycyjny, a także przyjmować lewarowanie i pozycje krótkie. Konta emerytalne są nieco ograniczone w tym, w co mogą inwestować, ale zwykle oferują pewien rodzaj korzyści podatkowej.

Maklerskie rachunki inwestycyjne

Gotówka – gotówkowy rachunek maklerski jest najbardziej podstawową formą rachunku inwestycyjnego. Jest również znany jako standardowe konto maklerskie. Ten typ konta jest finansowany z gotówki i możesz inwestować tylko za pomocą gotówki na koncie. To konto jest ograniczone w tym, co możesz zrobić, ponieważ możesz używać tylko gotówki. Na przykład nie możesz angażować się w handel niektórymi opcjami, a także możesz sprzedawać krótko. Jeśli interesuje Cię ten rodzaj handlu, powinieneś poszukać konta z depozytem zabezpieczającym. Pamiętaj, że wszystko, co robisz na koncie gotówkowym, podlega opodatkowaniu, więc upewnij się, że mądrze wybierasz inwestycje.

Depozyt zabezpieczający – konto z depozytem zabezpieczającym jest bardzo podobne do konta gotówkowego, z tym wyjątkiem, że masz możliwość dokonywania transakcji z użyciem depozytu zabezpieczającego. Oznacza to, że podczas zawierania transakcji możesz zaciągnąć pożyczkę od maklerskiej. Wciąż wymaga pewnej ilości kapitału, a zazwyczaj możesz pożyczyć do 50% tego, co masz. Konto zabezpieczające daje Ci możliwość zawarcia każdej możliwej transakcji – w tym transakcji opcji i krótkiej sprzedaży. Wynika to z faktu, że możesz pożyczyć od brokera, aby przeprowadzić transakcję. Podobnie jak konto gotówkowe, konto margin jest w pełni opodatkowane.

Konta do inwestowania w emeryturę

Jeśli chodzi o oszczędzanie na emeryturę, istnieje wiele różnych narzędzi inwestycyjnych. IRA to główny typ, który możesz otworzyć. Możesz znać 401k lub 403b, ale są to plany sponsorowane przez pracodawcę i osoby fizyczne nie otwierają tych kont.

Tradycyjne IRA – Tradycyjne IRA (indywidualne konto emerytalne) to narzędzie oszczędnościowe, które pozwala oszczędzać i inwestować na emeryturę. Zaletą korzystania z tradycyjnego podatku IRA jest to, że w wielu przypadkach kwota, którą wpłacasz, podlega odliczeniu od podatku. Po wpłaceniu pieniędzy na konto wszystko, co robisz lub handlujesz, jest odroczone podatkowo. Podatki płacisz dopiero po wypłacie pieniędzy na emeryturze, ale będziesz to robić według zwykłych stawek podatku dochodowego.

Roth IRA – Roth IRA jest podobna do tradycyjnej IRA, z tą różnicą, że inwestujesz przy użyciu pieniędzy po opodatkowaniu. Wewnątrz konta zarówno Roth, jak i tradycyjny IRA działają tak samo. Jednak w przypadku Roth IRA, kiedy wypłacasz pieniądze na emeryturze, nie płacisz od niej żadnych podatków.

W przypadku tych kont ryzyko jest następujące: czy myślisz, że teraz czy później będziesz w wyższym przedziale podatkowym. Jeśli teraz płacisz wyższe podatki i myślisz, że będziesz płacić mniej na emeryturze, tradycyjny IRA ma sens, ponieważ dziś otrzymujesz ulgi podatkowe. Jednakże, jeśli jesteś teraz w niższym przedziale podatkowym i planujesz przejść na wyższy próg podatkowy na emeryturze, lepszym wyborem jest Roth IRA.

Jaki rodzaj rachunku inwestycyjnego powinienem otworzyć?

Jeśli dopiero zaczynasz inwestować i nie planujesz dostępu do swoich inwestycji aż do przejścia na emeryturę, powinieneś rozważyć założenie konta emerytalnego. Konta te zapewniają wiele korzyści podatkowych i są przeznaczone do długoterminowych strategii inwestycyjnych.

Jeśli chcesz „grać lub spekulować na giełdzie, polecam konto margin. Jest bardzo podobny do konta gotówkowego, ale ponieważ chcesz zastosować bardziej zaawansowane strategie inwestycyjne, to konto zapewni elastyczność, której nieuchronnie będziesz potrzebować.

Jaki masz typ rachunku inwestycyjnego? Planujesz otworzyć inne rachunki inwestycyjne?

Robert Farrington jest America’s Millennial Money Expert® i America’s Student Loan Debt Expert , a także założycielem The College Investor, strony poświęconej finansom osobistym, której celem jest pomoc millenialsom w uniknięciu zadłużenia z tytułu kredytów studenckich, aby rozpocząć inwestycje i budować bogactwo na przyszłość. Możesz dowiedzieć się więcej o nim na stronie z informacjami lub na jego osobistej stronie RobertFarrington.com.

Regularnie pisze o inwestowaniu, zadłużeniu z tytułu kredytów studenckich i ogólnych tematach dotyczących finansów osobistych skierowanych do każdego, kto chce zarabiać więcej, wyjść z długów i zacząć budować bogactwo na przyszłość.

Był cytowany w najważniejszych publikacjach, w tym w New York Times, Washington Post, Fox, ABC, NBC i nie tylko. Jest także stałym współpracownikiem Forbesa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy