Kaczyński potrzebuje „patriotyzmu gospodarczego”

27 lipca, 2020
Category: system gospodarczy

Szef PiS opowiedział się zbytnio _ repolonizacją _ banków i utrzymaniem polskiej waluty przez co najmniej 20 lat.

Politycy PiS twierdzą, że strategia gospodarcza gabinetu Donalda Tuska poniosła klęskę. Zarzucili rządowi m. in. sięganie az do kieszeni Polaków dla ratowania finansów ogólnych, brak wykazu prywatyzacji, zaniedbywania w budowie dróg.

_ – Rząd, który jest dzis u władzy, zostawia nam bilans wyjątkowo wręcz ciezki. Mówię pozostawia, bo jeszcze rządzi. Chciałem wyrazić nadzieję, że to już ostatnie miesiące _ – oświadczył Kaczyński. Według niego, przemiana polityki gospodarki polski jest nieodzowna, a przyszli rządzący powinni kierować się _ patriotyzmem gospodarczym _.

[ ( http://static1./i/h/66/t128322.jpg ) ] (http://www./gospodarka/wiadomosci/artykul/spor;o;ofe;rzad;chce;zmian;opozycja;nieufna,177,0,748977.html) Spór na temat OFE. Rząd chce zmian, opozycja nieufna
Kierownik PiS mówił, że patriotyzm jest utożsamiany z walką i poświęceniem. _ – Czas obecny nakazuje nam powiedzieć wraz z całą mocą, że wydaje sie dziś niezbedny patriotyzm, który sytuuje się w sferze gospodarczej. Niezbedny jest naszej firmie patriotyzm gospodarczy _ a mianowicie powiedział.

Według niego, tego typu patriotyzm powinien opierać się na partnerskiej relacji między pracownikiem zas pracodawcą – co było jedną z idei Solidarności. Mówił też o wcześniejszych korzeniach patriotyzmu gospodarczego sięgających XIX wieku i czasu II RP. – _ Trzeba się do nich odwoływać. Trzeba się odwoływać do tego, jakie mozliwosci dobre i optymistyczne _ – powiedział szef PiS.

Kaczyński podkreślił, że naszego kraju złoty powinien być zatrzymany co najmniej dwadziescia lat. _ – Złoty powinien trwać 10 lat – niektórzy mi tak radzili. Ja powiem – dłużej, przynajmniej 20 lat _ a mianowicie oświadczył. Jakim sposobem mówił, nasz kraj waluta winna pełnić funkcję _ chociaz trzeciej waluty zapasowej przy naszej części Europy, wedlug euro i dolarze _.

Początkowo słowa prezesa wzbudziły zdziwienie. Kaczyński powiedział bowiem: _ Euro powinno być w Polsce ochronione, powinno być zachowane co najmniej 10 czasów, ale opowiem więcej, mialo być zachowane przez dwadziescia lat _. Szef PiS sprostował aczkolwiek pomyłkę jak i równiez wyjaśnił, że mówił na temat polskiej walucie.

Szef PiS nawiązał też do światowego kryzysu finansowego. Jak mówił, to kryzys _ turbokapitalizmu _. _ Ten system upada i nie jest naszym zadaniem fita odbudowywać _ – powiedział.

Prezes PiS uznał zbyt konieczne nasilenie polskiego budżetu. Jak mówił, konieczne może być opodatkowanie operacji instytucji bankowych oraz wprowadzenie oszczędności metrów. in. – zmniejszenie cyfry powiatów.

_ – Ministerstwa nie mogą być pomieszczeniem, gdzie stwarza się szanse nie na rzecz rozwoju polskiej gospodarki a mianowicie tylko dla znajomych, tak jak usłyszeliśmy dzieki jednej sposród konferencji prasowych. Żałuję, że nie wlasnej _ a mianowicie mówił Kaczyński. SLD w ubiegłym tygodniu zarzuciło ministrowi infrastruktury Cezaremu Grabarczykowi wynajmowanie znajomych przy podległych mu instytucjach.

Kaczyński na około minutę przerwał swoje wystąpienie. _ Jestem po chorobie, w trakcie choroby, stąd konkretne kłopoty _ – wyjaśnił. Prowadzący konferencję poseł PiS Dawid Jackiewicz poinformował w jej zakończenie, że prezes jest przeziębiony.

_ – Dzisiaj Donald Tusk plądruje już cos znacznie wiecej anizeli tylko walizki, ale i takze portfele, jak i równiez schowki Polaków, szuka wszędzie tam, dokad jeszcze posiadamy pieniądze _ – mówił Jackiewicz.

_ – Rządowi iluzjoniści swej arogancji, pysze, pozostają w przekonaniu, że ta zludzenie i mistyfikacja jest zwyczajnie akceptowana. Nie sposób już dzisiaj wmówić społeczeństwu, że pozbawianie ich emerytur będzie im służyło, że Nasz kraj jest zieloną wyspą, że polska system gospodarczy jest w doskonalej formie _ – zaznaczył.

Wiceprezes PiS Beata Szydło powiedziała, że rząd _ mami informacjami _, że wszystko jest pod spodem kontrolą, ale jednocześnie _ cichcem zwieksza podatki _, a ceny podstawowych produktów rosną _ w zatrważającym tempie _. Podkreśliła, że PO zaproponowała Polakom podwyżkę VAT i _ uderzyła w najsłabsze grupy społeczne _ a mianowicie bezrobotnych i rodziny.

Szydło skrytykowała rządową reformę emerytalną. Zaznaczyła, że reforma wyplywa ze złego stanu finansów publicznych jak i równiez konieczności zdobycia dodatkowych środków przez ekipę Donalda Tuska. Według niej, najlepsza gwoli Polaków będzie reforma emerytalna PiS, która zakłada wybór między ubezpieczeniem w OFE albo po ZUS.

Politycy PiS przekonywali, że przeksztalcenia wlasnosciowe w wykonaniu obecnego rządu jest przeprowadzana nieprofesjonalnie i służy zasypywaniu dziury budżetowej. B. minister skarbu Wojciech Jasiński krytykował plan sprzedaży grupy Lotos. _ Czemu rząd wyprzedaje spółki na temat znaczeniu strategicznym? _ a mianowicie pytał. Jego zdaniem istnieje zagrozenie, że przedsiebiorstwo może być przejęta przez rosyjski Łukoil.

Poseł PiS Andrzej Adamczyk podkreślił, że konieczne wydaje sie zwiększenie środków na kolumna oraz bardziej wartosciowe niż do tej pory wykorzystanie środków unijnych na ten zamiar. _ a mianowicie PiS odbuduje szacunek gwoli PKP _ – zapowiedział.

Uczestnicy rady obejrzeli też krótki kino o bedzie budżetu państwa. Znalazło się w nim m. in. ustalenie, że Donald Tusk nie miał większego doświadczenia przy rządzeniu, zanim został premierem. W filmie oprócz polityków PiS wypowiada się m. in. ekonomista Krzysztof Rybiński.

Z telebimu odtworzono też przemówienie była minister finansów Zyty Gilowskiej wygłoszone w grudniowym zebraniu w Jachrance, które poświęcone było nieżyjącemu prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.