Kiedy nabywcy domów powinni współpracować z brokerem kredytów hipotecznych?

17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem

Weekend Images Inc / Getty Images

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie kredytu hipotecznego. Możesz udać się bezpośrednio do swojego banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy udzielającej kredytów hipotecznych lub pożyczkodawcy internetowego albo poprosić brokera kredytów hipotecznych, aby zrobił to wszystko za Ciebie.

Brokerzy kredytów hipotecznych są po prostu pośrednikami, którzy służą jako łącznicy między pożyczkobiorcami a pożyczkodawcami. Gromadzą całą twoją dokumentację i papierkową robotę i wykorzystują swoje powiązania z pożyczkodawcą, aby robić zakupy w twoim imieniu – oczywiście za opłatą.

Chociaż wykorzystanie pośredników kredytów hipotecznych zmalało w ciągu ostatniej dekady, wielu nabywców domów rozważa tę drogę ponownie ze względu na wyjątkową wartość, jaką może zaoferować – szczególnie dla osób samozatrudnionych, nie mających dochodów W2 lub mających do czynienia ze złym kredytem .

Co robi broker kredytów hipotecznych?

Pośrednik kredytów hipotecznych ma dwa zadania: po pierwsze, pomaga znaleźć najlepszy produkt pożyczkowy i oprocentowanie kredytu hipotecznego na zakup domu, a po drugie, przeprowadza cię przez proces kwalifikacji i zatwierdzania pożyczki.

Brokerzy wykorzystują swój arsenał połączeń z bankami i kredytodawcami hipotecznymi – a także ceny hurtowe, jakie uzyskują za te relacje – do robienia zakupów w Twoim imieniu. Będą starać się znaleźć najlepszy produkt pożyczkowy dla Twojego wyjątkowego kredytu, dochodu i sytuacji związanej z zakupem domu, a także pomogą Ci znaleźć się w domu po najniższej możliwej stopie procentowej.

Będą również kierować całym procesem hipotecznym. Twój broker zbierze Twoją dokumentację, złoży wszystkie wnioski i będzie współpracował z wybranym pożyczkodawcą, aby szybko i efektywnie przetworzyć Twoją pożyczkę. Często pośrednik może zapewnić szybszy ogólny proces pożyczkowy niż bezpośredni do pożyczkodawcy.

Jak zarabia broker kredytów hipotecznych?

Brokerom kredytów hipotecznych można płacić na wiele sposobów. W większości przypadków otrzymują prowizję – zwykle od 1 do 2 procent kwoty kredytu. Prowizja ta jest płacona przez pożyczkobiorcę przy zamknięciu.

Niektórzy brokerzy oferują tak zwane pożyczki „bezkosztowe, co oznacza, że ​​pożyczkobiorca nie płaci żadnych opłat ani kosztów współpracy z brokerem. Pożyczkodawca z technicznego punktu widzenia płaci prowizję brokerowi przy zamknięciu, ale jest ona również wpisana w oprocentowanie pożyczki – co oznacza, że ​​kupujący zapłaci więcej przez cały okres trwania kredytu hipotecznego.

Duża różnica między brokerami kredytów hipotecznych a tradycyjnymi urzędnikami ds. Pożyczek polega na tym, że brokerzy otrzymują wynagrodzenie za każdą transakcję. Mogą zarabiać więcej z każdą pożyczką, którą obsługują, i zarabiać więcej na większych pożyczkach. Z drugiej strony urzędnicy zajmujący się pożyczkami otrzymują ustaloną roczną pensję, więc nie są tak zmotywowani wolumenem ani wielkością pożyczki.

Plusy i minusy korzystania z brokera kredytów hipotecznych

Jak ze wszystkim, współpraca z brokerem hipotecznym ma zarówno zalety, jak i wady. Jedną z największych zalet korzystania z usług brokera jest to, że często mogą oni znaleźć pożyczkodawców chętnych do zaakceptowania pożyczkobiorców ze złym kredytem, ​​dochodem innym niż W2 i innymi wyjątkowymi scenariuszami finansowymi. Największą wadą korzystania z brokera jest to, że może być kosztowne – szczególnie w przypadku dużej pożyczki. Jeśli pożyczasz 500 000 USD, a Twój broker pobiera opłatę w wysokości 2%, po zamknięciu będziesz winien 10 000 USD. Inne zalety i wady to:

Zarządzaj całym procesem kupowania stawek i składania wniosków o pożyczkę.

Nie są ograniczone geograficznie i często mogą korzystać z lokalnych, stanowych, a nawet krajowych pożyczkodawców.

Często można znieść pewne opłaty ze względu na relacje z pożyczkodawcami.

Oszczędzaj czas i oferuj szybsze procesy składania wniosków i zamykania.

Brokerzy mogą korzystać z usług pożyczkodawców spoza regionu, którzy nie znają niuansów i specjalnych wymagań w Twoim regionie.

Możesz nie mieć dostępu do większych pożyczkodawców, ponieważ wielu wycofało się z udzielania kredytów hurtowych po krachu na rynku mieszkaniowym.

Brokerzy mogą mieć mniejszą kontrolę nad twoimi aktami pożyczki i sposobem ich przetwarzania, ponieważ nie są one obsługiwane wewnętrznie.

Najlepsze przypadki użycia brokera kredytów hipotecznych

Kupującym domy, którzy mają wyjątkową sytuację finansową (samozatrudnieni, niespójny dochód lub inny niż W2 lub posiadający mniej niż gwiezdny kredyt), często najlepiej obsługuje brokera kredytów hipotecznych. Brokerzy często są lepiej zaznajomieni z pożyczkodawcami, którzy udzielają pożyczek tego typu nietradycyjnym pożyczkobiorcom i dlatego mogą pomóc w znalezieniu najlepszych dostępnych produktów pożyczkowych i stawek.

Brokerzy mogą być również szczególnie pomocni dla inwestorów, którzy często chcą chronić marże zysku za pomocą absolutnie najniższych możliwych produktów. Jeśli nie masz czasu na samodzielne rozglądanie się za kredytem hipotecznym (konieczność, biorąc pod uwagę liczbę kredytodawców i różne stawki) lub potrzebujesz szybkiego rozpatrzenia wniosku, dobrym wyborem może być również pośrednik hipoteczny .

Wybór Twojego brokera kredytów hipotecznych

Jeśli okaże się, że pośrednik hipoteczny jest najlepszym krokiem do przyszłego zakupu domu, zrób należytą staranność. Znalezienie odpowiedniego brokera kredytów hipotecznych wymaga dokładnych badań i nigdy nie należy wybierać jednego na ślepo.

Zadawaj pytania i rozważ rozmowę z co najmniej trzema brokerami, zanim zdecydujesz, z kim pójść. Pamiętaj, pożyczka znaleziona przez twojego brokera wpłynie na następne 10, 20, a nawet 30 lat twojego życia. Upewnij się, że mają wiedzę, są połączeni i wyposażeni, aby dać Ci absolutnie najlepszy produkt do Twoich potrzeb, i poproś przyjaciół, rodzinę i swojego agenta nieruchomości o rekomendacje. Na koniec sprawdź recenzje online i Better Business Bureau, aby poznać ich reputację.

Balance nie zapewnia usług i porad podatkowych, inwestycyjnych ani finansowych. Informacje są prezentowane bez uwzględnienia celów inwestycyjnych, tolerancji ryzyka lub sytuacji finansowej konkretnego inwestora i mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem, w tym z możliwością utraty kapitału.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy