Korzystanie z karty kredytowej do budowania kredytu

Korzystanie z karty kredytowej do budowania kredytu
16 października 2020
Category: Swój Kredyt

Korzystaj z karty odpowiedzialnie, płacąc na czas w całości i trzymając się budżetu.

Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

Korzystanie z karty kredytowej ma bezpośredni wpływ na najważniejsze czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową. Tak więc otrzymanie karty kredytowej oraz regularne i odpowiedzialne korzystanie z niej jest jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów na zbudowanie lub odbudowanie kredytu. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby efektywnie korzystać z karty kredytowej.

Płać na czas w całości

Twoja ocena kredytowa jest miarą tego, jak zarządzasz długiem – pożyczając pieniądze i je spłacając. Aby mieć dobry kredyt, potrzebujesz rejestru terminowych spłat długów. Jeśli nigdy nie musiałeś dokonywać takich płatności, nie masz dobrego kredytu. Nie masz kredytu.

Jeśli nie spłacasz jeszcze pożyczki, umieszczanie regularnych wydatków na karcie kredytowej pomoże Ci ustanowić kredyt bez zadłużania się. Po prostu spłacaj rachunek karty kredytowej w całości i na czas każdego miesiąca, a wystawca karty będzie zgłaszał Twoje płatności do biur kredytowych. Płacąc w całości, nie będziesz musiał również płacić odsetek.

Twoja historia płatności stanowi 35% Twojej oceny kredytowej FICO, więc jest to jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zbudować swój kredyt.

Traktuj to jak kartę debetową

Potencjalne zagrożenie związane z kartami kredytowymi: saldo Twojego konta bankowego nie zmienia się podczas dokonywania zakupów. Pieniądze wypływają z Twojego konta tylko wtedy, gdy płacisz rachunek z karty kredytowej. Więc jeśli nie jesteś ostrożny, możesz stracić kontrolę nad tym, ile wydajesz.

Zawsze rozsądnie jest zachować budżet, niezależnie od tego, czy używasz kart kredytowych, czy nie, aby wiedzieć, ile masz do wydania. Traktuj swoją kartę kredytową jak kartę debetową, wydając tylko to, co wiesz, że będziesz w stanie zapłacić w całości, gdy pojawi się rachunek. Im bardziej skupisz się na wydatkowaniu środków, tym łatwiej będzie uniknąć utrzymywania równowagi i płacenia wysokich odsetek.

Utrzymuj równowagę na niskim poziomie

Drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na wynik FICO są kwoty, które jesteś winien, co stanowi 30% Twojego wyniku. Oprócz rozważenia, ile jesteś ogólnie winien, FICO analizuje wykorzystanie kredytu lub kwotę, którą jesteś winien jako procent dostępnego kredytu. Im większe wykorzystanie, tym większe prawdopodobieństwo, że będziesz nadmiernie obciążony i możesz przegapić płatności. Utrzymywanie relatywnie niskiego salda karty kredytowej może zatem znacznie zwiększyć Twój kredyt. Celuj w 30% lub mniej.

Pamiętaj, że nawet jeśli co miesiąc spłacasz w całości rachunek z karty kredytowej przed terminem płatności, nadal możesz mieć wysokie wykorzystanie. Saldo na wyciągu miesięcznym to zazwyczaj kwota, którą wystawcy karty zgłaszają biurom kredytowym. Aby utrzymać niskie wykorzystanie, rozważ płacenie dwa razy w miesiącu, zamiast czekać na swoje zestawienie.

Wskazówka dla kujonów: dopiero zaczynasz korzystać z kart kredytowych? Poznaj swoją zdolność kredytową, a następnie złóż wniosek o karty przeznaczone dla osób z Twojego zakresu wyników.

Miej otwarte konta

Im dłużej korzystasz z kredytu, tym bardziej jesteś przewidywalny dla pożyczkodawców. Dlatego im szybciej otworzysz kartę kredytową i zaczniesz z niej odpowiedzialnie korzystać, tym lepiej. I utrzymuj swoje konta aktywne i otwarte. NerdWallet nie zaleca otwierania kart kredytowych tylko w celu uzyskania premii za rejestrację, a następnie ich zamykania. Zamiast tasować karty z jednej karty na drugą, znajdź kartę, która odpowiada Twoim potrzebom i zatrzymaj ją. Za każdym razem, gdy otwierasz nowe konto kredytowe lub zamykasz stare, obniża to średni wiek Twoich kont, co może zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Długość Twojej historii kredytowej stanowi 15% Twojego wyniku FICO.

Uważnie przejrzyj dostępne opcje

Jeśli dopiero zaczynasz z kredytem lub popełniłeś jakieś błędy w przeszłości, jest mało prawdopodobne, że zostaniesz zatwierdzony do najlepszych ofert. Najlepsze karty zazwyczaj wymagają dobrego lub doskonałego kredytu.

Zamiast tego skup się na kartach kredytowych zaprojektowanych specjalnie dla osób ze złym kredytem lub uczciwym kredytem. Chociaż ich nagrody i korzyści nie są tak ekscytujące, jak te oferowane przez najlepsze karty, są dobrym punktem wyjścia, gdy wykonujesz pracę, aby zakwalifikować się do lepszych ofert.

Myślisz, że ubieganie się o karty nie zaszkodzi, nawet jeśli jest mało prawdopodobne, że zostaniesz zatwierdzony? Źle. Za każdym razem, gdy złożysz wniosek o nową kartę kredytową, wydawca sprawdzi Twój kredyt. Tego rodzaju kontrole mogą zrzucić punkty z wyniku. Co więcej, wiele wniosków o kartę kredytową w krótkim czasie może jeszcze bardziej zaszkodzić Twojemu wynikowi, ponieważ może to oznaczać, że ktoś ma kłopoty finansowe.

Kluczem jest inteligentne wykorzystanie

Nierozsądne używanie kart kredytowych może zaszkodzić Twojemu kredytowi, ale nie oznacza to, że karty kredytowe są złe. Wręcz przeciwnie: odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej może pomóc Ci zbudować swoją zdolność kredytową bez konieczności zaciągania długów.

Jeśli jednak ciągłe zadłużenie na karcie kredytowej – lub ogólnie zadłużenie konsumenckie – jest powodem, dla którego kredyt jest mniejszy niż gwiezdny, zastanów się dwa razy, zanim użyjesz karty do jego zbudowania. Posiadanie wysokiego limitu kredytowego może być niebezpieczne, jeśli masz historię nadmiernych wydatków.

Również w kartach kredytowych
Zanurz się jeszcze głębiej w karty kredytowe

Jakie czynniki wpływają na Twoje wyniki kredytowe?

Na Twoją ocenę kredytową wpływa kilka czynników, zwłaszcza terminowe płatności i wykorzystywana część limitów kredytowych.

Najlepsze karty kredytowe za zły kredyt

Najlepsze karty kredytowe za uczciwy kredyt

Zastrzeżenie: NerdWallet dokłada wszelkich starań, aby informacje były dokładne i aktualne. Te informacje mogą się różnić od tych, które widzisz, gdy odwiedzasz instytucję finansową, usługodawcę lub witrynę konkretnego produktu. Wszystkie produkty finansowe, produkty i usługi związane z zakupami są prezentowane bez gwarancji. Podczas oceny ofert zapoznaj się z Regulaminem instytucji finansowej. Wstępnie zakwalifikowane oferty nie są wiążące. Jeśli znajdziesz rozbieżności w swojej ocenie kredytowej lub informacjach w raporcie kredytowym, skontaktuj się bezpośrednio z TransUnion®.

Usługi w zakresie ubezpieczeń majątkowych i osobowych oferowane za pośrednictwem NerdWallet Insurance Services, Inc .: Licencje

NerdWallet Compare, Inc. Identyfikator NMLS nr 1617539

Kalifornia: Pożyczki udzielone przez pożyczkodawcę finansowego w Kalifornii zaaranżowane na mocy licencji dla pożyczkodawców Departamentu Nadzoru Biznesowego nr 60DBO-74812

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy