Krym pokazuje, że dzieki armii nie zaakceptowac można oszczędzać

Krym pokazuje, że dzieki armii nie zaakceptowac można oszczędzać
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

_ Wypowiedzi Władimira Putina wyraźnie sugerują, że zrezygnował w dzisiaj wraz z planów rozwiązań siłowych wzgledem Ukrainy _- ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Według jego stanowisko prezydenta Rosji zapoczatkowuje drogę do szukania rozwiązań natury politycznej.

Prezydent, który udzielił wczoraj wywiadu trzem stacjom telewizyjnym TVP Info, TVN24 i Polsat Wiadomosc, odniósł się też az do słów prezydenta Rosji o tym, że _ bojownicy _ z Majdanu byli szkoleni m. in. w Polsce. _ To zupelnie nieuzasadnione oskarżenie, które wydaje sie byc echem sposobu myślenia o świecie, po którym są same spiski _ a mianowicie powiedział Komorowski.

_ Pan prezydent Putin powiedział duzo rzeczy, z którymi ciezko się zgodzić, albo które niepokoją. Między innymi to o bojownikach, według mnie kompletnie nieuzasadnione oskarżenie a mianowicie raczej dla mnie jest echem sposobu myślenia o świecie, gdzie są same spiski, są jacyś agenci, nawet wtedy, jeśli chodzi po prostu o mieszkancówrezydentów walczących na temat swoje prawa narodowe czy obywatelskie naprawde, jak było na Majdanie _ a mianowicie powiedział Komorowski.

_ Widać wyraźnie, że niektórym się nie mieści w głowie, że źródłem tych wybuduj może być po prostu zaangażowanie ludzkie, natomiast nie spisek polityczny a mianowiciedodał. Podkreślił również, że żadnego spisku nie było.Polska podtrzymuje aspiracje demokratyczne, prozachodnie, podtrzymuje aspiracje narodowe i niepodległościowe Ukrainy od czasu dawna jak i równiez nikogo nie zaakceptowac musiała szkolić, jest osobiscie w samemu dobrym przykładem _ a mianowicie oświadczył Komorowski.

_ Ale to, jak powiedział prezydent Putin jest jednym. Natomiast odnoszę wrażenie, że pewnie każdy z ludzi wypowiedzi usłyszy to, jakie mozliwosci będzie chciał. Ja usłyszałem rzecz ważną, która w mojej opinii jest źródłem nadziei _ – powiedział Komorowski. _ Usłyszałem reakcję na wyczekiwania, żądania badz sugestie ze strony świata zachodniego, także polskiego, aby jednak przystąpić do deeskalacji konfliktu i kryzysu _.

W ocenie prezydenta słowa Putina wyraźnie sugerują, że zrezygnował dzieki dzisiaj wraz z jakichkolwiek planów rozwiązań siłowych. _ Takowa groźba wisi w atmosferze. Jest rzeczą dziwną, nie zaakceptowac do zaakceptowania postawa, po której się mówi, że ma się prawo do interweniowania po innym panstwie _ a mianowicie dodał aczkolwiek.

_ Wyobrazenie Putina zapoczatkowuje drogę do szukania rozwiązań natury politycznej, choć w jego wypowiedzi zabrakło potwierdzenia na umiędzynarodowienie konfliktu, czegoz domaga się świat zachodni – _ podkreślił Komorowski. Umożliwiłoby to – jakim sposobem tłumaczył prezydent – doprowadzenie do mediacji z udziałem organizacji międzynarodowych, jak ONZ, czy innych struktur, których członkiem jest Rosja. _ Tylko po ten sposób – według mnie a mianowicie można zupełnie zlikwidować niebezpieczenstwo eskalacji konfliktu _ – przekonywał.

Pytany o możliwość wypracowania jednego stanowiska dotyczącego Ukrainy przez kraje Starego kontynentu, Komorowski zaznaczył. _ Nastąpiła zmiana wybuduj ogromnej części świata zachodniego na rzecz potwierdzenia integralności terytorium ukraińskiego. _Jak ocenił, UE i NA JUKATAN – zachowując odrębność w kwestii mozliwych sankcji wobec Rosji.

_ Mówią 1 głosem na temat potrzebie udzielenia pomocy oryginalnej władzy ukraińskiej w ustabilizowaniu sytuacji politycznej i gospodarczej _. Według Komorowskiego przemieszczanie tematu prawdziwej pomocy finansowej dla Ukrainy to zupełnie nowa jakość, a do niej skala wykonuje wrażenie w prezydencie Putinie, który chcąc Ukrainę ukarać, być może ją wzmocnił.

Pytany lub Polska i NATO nie zaakceptowac powinny wzmocnić sił militarnych na granicy z Ukrainą, prezydent odpowiedział. _ Mogłoby być to odbierane jak swoista prowokacja _ jak i równiez _ dolewanie oliwy az do ognia _. _ My jesteśmy zaintrygowani uspokojeniem _ – wyjaśnił. _ Posiadam nadzieję, że ta sytuacja niedobra na wschód od momentu naszych barier będzie przestrogą dla wszelkich, którzy domagają się, żeby oszczędzać na armii _ – dodał.

Czytaj więcej w

  • Kerry zdecydowanie potępia akt agresji ze strony www Rosji
  • Rosja nie obawia się działań ze witryny UE
  • „Putin odwraca upadek muru berlińskiego”
  • „Stawką na rzecz Rosji wydaje sie byc Ukraina, a nie Krym”

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy