Kto posiada najwięcej bitcoinów? Top 5 milionerów bitcoinów i inwestorów

17 lutego 2021
Category: Który Jest

Wraz z popularnością aktywów cyfrowych i kryptowalut, jest dziś wielu milionerów bitcoin, podobnie jak są inni, którzy stali się milionerami z innych kryptowalut. Na początku Bitcoin sprzedawał się za jedyne 0,20 USD za sztukę, ale z biegiem czasu wartość nadal rosła, ponieważ przyciągał coraz więcej ludzi. W najlepszych dniach moneta wzrosła do blisko 20000 USD w grudniu 2017 r.

Biorąc pod uwagę popularność kryptowaluty i wiele osób, które zbiły na niej fortunę, ma sens, że ludzie zastanawiają się i zadają wielkie pytanie w odniesieniu do tych, którzy posiadają najwięcej bitcoinów na świecie, a także najlepszych milionerów bitcoinowych i inwestorów. Dowiedzmy Się.

Kto posiada najwięcej bitcoinów?

Chociaż istnieje trochę zamieszania co do tożsamości Bitcoin Millionaires, ogólna idea jest taka, że ​​musi to być tajemniczy wynalazca monety, Satoshi Nakamoto. Podejrzewa się, że we wczesnych dniach Bitcoina Nakamoto zarobił ponad milion bitcoinów.

Mówi się, że ta ilość bitcoinów została wydobyta przez Satoshi już w 2013 roku, więc uważa się, że jest nawet możliwe, że ma teraz więcej bitcoinów, ponieważ oprócz bloku, który ma ponad 900000 BTC o wartości prawie 4 miliardów dolarów , ma też więcej ukrytych w wielu portfelach.

Uważa się, że po wyszukiwarce bitcoinów FBI jest następnym w kolejności posiadaczem największej liczby bitcoinów na świecie. Po zamknięciu Silk Road biuro skonfiskowało 144 000 BTC, z których większość sprzedało na aukcji. Jednak wciąż ma o wiele więcej i mówi się, że posiada ponad 1,5% wszystkich BTC w obiegu.

Top 5 Bitcoin Millionaires i Investors

Większość milionerów i inwestorów bitcoin nie ujawnia tego, co tak naprawdę ma, ale oto lista 5 najpopularniejszych:

1. Micree ZhanJest chińskim przedsiębiorcą-miliarderem, który jest współzałożycielem największej firmy produkującej chipy komputerowe dla kryptowalut na świecie, Bitmain. Założył swoją firmę w Wu Jihan w 2013 roku, która stała się największą firmą zajmującą się wydobywaniem bitcoinów z przychodami szacowanymi na 2,5 miliarda dolarów w 2017 roku.

Posiadając 36% firmy, jest uważany za jednego z Bitcoin Millionaires z fortuną około 5,42 miliarda dolarów.

2. Jihan WuRównież chiński przedsiębiorca Wu założył Bitmain wraz z Zhanem i ma około 20% udziałów w firmie. Jedna z największych nazwisk w inwestycjach Bitcoin, ma wartość netto szacowaną na 2,39 miliarda dolarów, które zarobił na swoich inwestycjach w kryptowalutę.

3. Tyler i Cameron WinklevossPopularni jako bliźniacy Winklevoss, Tyler i Cameron są jednymi z największych milionerów Bitcoin. Bracia zasłynęli z zainteresowania biznesem internetowym. W przeszłości próbowali przejąć kontrolę nad Facebookiem, ale ich wysiłek był bezowocny. Wypróbowali także inne inwestycje online.

Jeśli chodzi o BTC, bracia kupili monety o wartości 11 milionów dolarów w 2013 roku. W tamtym czasie było to 1% wszystkich monet na rynku. Obecnie ich inwestycja w bitcoin może być warta 400 milionów dolarów.

4. Charlie ShremShrem zaczął inwestować w Bitcoin od 2011 roku, kiedy był jeszcze na studiach jako senior. Chociaż miałby nieszczęście stracić swoje monety po awarii usługi, z której korzystał, później założył firmę BitInstant wraz ze swoim przyjacielem Gareth Nelson. Firma zbankrutowała w 2014 roku. Wcześniej dołączył do fundacji Bitcoin Foundation, która trwała do 2014 roku, Intellisys Capital, która działała od 2016 do 2017 roku, a następnie założył CryptoIQ w 2017.

Chociaż spędził kilka lat za kratkami za swoje zaangażowanie w prowadzenie nielicencjonowanej firmy przekazującej pieniądze i stracił część swojego majątku, ma wartość netto 35 milionów dolarów i tysiące bitcoinów.

5. Tim DraperDraper jest jednym z Bitcoin Millionaires, którzy dobrze poradzili sobie z prawidłową dywersyfikacją. Włożył swoje pieniądze w wiele rzeczy, w tym Twitter, Baidu, SpaceX, Coinbase, Twitch.TV i wiele innych. Stał się również bardzo popularny jako zdecydowany zwolennik bitcoina. W 2013 roku kupił blisko 30000 bitcoinów na aukcji bitcoinów Silk Road, które zostały skonfiskowane przez US Marshals Service. Chociaż cena, za jaką kupił monety, nie była znana, oszacowano ją na blisko 19 milionów dolarów.

W 2014 roku przewidział, że za trzy lata wartość Bitcoina osiągnie wartość 10000 USD. Do listopada 2017 roku BTC przekroczyło granicę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy