ME-2012: cele użyteczności publicznej w Małopolsce bezpieczne sanitarnie

ME-2012: cele użyteczności publicznej w Małopolsce bezpieczne sanitarnie
27 lipca, 2020
Category: inne

Cele użyteczności publicznej w Krakowie i najbliższych okolicach są bezpieczne pod spodem względem sanitarnym – poinformowali przedstawiciele małopolskiej służby sanitarnej. W ramach przygotowań do ME-2012 Sanepid przeprowadził ponad dwa tys. inspekcji na terenie Małopolski.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przeprowadziła 2305 kontroli w dworcach, w hotelach, barach, barach. Odkryto 519 nieprawidłowości; wydano 233 mandaty w ponad czterdziesci tys. zł. Sprawdzono m. in. pensjonaty, w których zamieszkają piłkarze Anglii, Holandii i Włoch. W żadnym nie sprawdzono nieprawidłowości.

„Stan sanitarny na terytorium Małopolski nie budzi zastrzeżeń. Nie było ani jednego wypadku, aby nalezy było blyskawicznie zamknąć jakiś obiekt użyteczności publicznej” – powiedział podczas czwartkowej narady prasowej kierownik Oddziału Przegladu, Higieny Żywności, Żywienia jak i równiez Przedmiotów Użytkowych, Wojewódzkiej Przystanek Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie.

Przedstawicieli służby sanitarnej poinformowali, że w trakcie mistrzostw, w Krakowie będzie realizowany całodobowy dyżur pracowników działu nadzoru oraz działu laboratoryjnego.

W Małopolsce będzie wiedziona akcja „Kibicuj Zdrowiu! „, Której organizatorem jest Główny Inspektorat Sanitarny – dodała rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej po Krakowie Anna Armatys? Przy jej ramach w Krakowie zostanie przygotowanych 70 tys. ulotek dla kibiców. Przypomina się po nich metrów. in. o zakazie kierowania samochodu wedlug wypiciu napojów alkoholowych oraz o zasadach higieny. Do akcji włączyło się krakowskie MAK.

W trakcie ME-2012 w Krakowie i najbliższej okolicy będą przebywać reprezentacje Anglii, Holandii i Włoch. Piłkarze sposród Wysp Brytyjskich będą mieszkać w Hotelu flora Starym położonym nieopodal Sektorze Głównego, zas trenować dzieki stadionie Hutnika w Swiezej Hucie. Holendrzy zamieszkają w krakowskim dom Sheraton; trenowanie będą mieć na stadionie Wisły Kraków. W Wieliczce, w hostelu Turówka zostaną zakwaterowani Włosi, którzy zamierzają ćwiczyć na obiektach Cracovii i Górnika Wieliczka. (PAP)

Podobne wiadomosci na www.2012euro.pap.pl

rcz/ abr/