Apple uległ Chinom

Apple uległ Chinom. Usunął z lokalnej wersji App Store'an aplikację "New York Timesa"

Władze Chin nakazały Apple'owi, by usunął z chińskiej wersji App Store aplikację dziennika "The New York Times". Firma uległa naciskom, tłumacząc, że zwrócono do niej uwagę, iż naruszyła miejscowe przepisy. Poinformowała też, iż gdy tylko sytuacja się zmieni, aplikacja znów stanie się dostępna dla chińskich internautów.

CNN przytacza oznajmienie NYT, w którym medium wyraża ubolewanie i przyznaje, że poprosiło Apple o ponowne rozważenie sprawy. Rzeczniczka dziennika stwierdziła, że prośba chińskich władz o zdjęcie aplikacji to część potężniejszej akcji, której celem jest zablokowanie czytelnikom w Chinach dostępu do niezależnych zależności "New York Timesa".

Sprawę skomentowała też Amnesty International - organizacja zwróciła uwagę, że decyzja Apple'a wpisuje się w szerszy trend uległości firm technologicznych wobec Chin - państwa, który ogranicza wolność wyrazu i chce decydować na temat tym, w jaki środek obywatele korzystają z świeżych technologii.

Chiny od lat blokują swoim obywatelom do tysięcy "niewygodnych" stron internetowych.

W 2016 roku zagraniczne media donosiły, że Facebook pracuje ponad narzędziem cenzorskim, który dzierży mu umożliwić powrót dzięki chiński rynek. Mark Zuckerberg odwiedza od czasu do czasu Chiny, a w trakcie wystąpień zdarza się, że powiada po chińsku, próbując po ten sposób wydeptać ścieżkę do Państwa Środka jak i również jego 1, 4 miliarda mieszkańców.

Tagi: Chiny Apple Komentując korzystasz spośród narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obligatoryjne na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na nadal gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się wraz ze złożeniem PIT, może ustrzec się kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Skraj bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie