Nadal w ruchu bocznym

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wtorkowa sesji europejska rozpoczęła się całkiem pomyślnie dla wspólnej, która kontynuował odbicie na nocnym domknięciu przez podaż poniedziałkowej luki hossy. Przy pierwszych kwadransach przy pomocy lepszego klimatu inwestycyjnego panującego w rynkach akcji eurodolar podszedł po pulap oporu na 1, 2580.

Jednakze ogólne klopoty z dynamiką wzrostów sprawiły, że wartości tej nie udało się sforsować, co zakończyło się cofnięciem notowań. Spadek pogłębił nie najkorzystniejszy wynik aukcji włoskich szesc miesięcznych bonów skarbowych, których rentowność podskoczyła względem poprzedniej sprzedaży. Swe dołożyła także informacje napływające z Hiszpanii. Problemy tamtejszego systemu bankowego oraz bardzo słabe wiadomosci o sprzedaży detalicznej ciążyły notowaniom głównej pary, która jeszcze zanim południem spadła w nizszy obszar konsolidacji, która obstaje na rynku eurodolara od poprzedniego tygodnia.

Az do przeceny euro mogły się przyczyni także słowa Edwarda Nowotnego wraz z EBC, który stwierdził, że nie jest rolą banku srodkowego ratowanie rodzimych banków handlowych. Próbę poprawy sytuacji podjęta została dopiero w czasie dołączania do gospodarki kapitału amerykańskiego. Ta przedsiewziecie szybko aczkolwiek została zgaszona. Niewiele sluzace do notowań wniosła publikacja indeksu zaufania konsumentów wg. Conference Board, który okazał się znacznie sport od oczekiwań i wyniósł 64, 9 pkt. Na koniec sesji szkolenie pary EUR/USD oscylował w stopniu 1, 2540.

*Po dobrym starcie, słabsza końcówka *

Ruch boczny obserwowany w dziedzinie eurodolara sprawi, ze pary złotowe nie zaakceptowac mogą przyjąć trwalszego kierunku. Poranna aprecjacja pozwoliła niemalze w całości odrobić osłabienie jakiego złoty doświadczył w trakcie poniedziałkowego popołudnia. Zbliżenie się do poniedziałkowych minimów, w połączeniu wraz z lepszych klimatem inwestycyjnym na rynku akcji oraz wzrostami na eurodolarze dawał szansę dzieki zwiększenie aprecjacji rodzimej waluty. Szansę rozwiały się aczkolwiek wraz z odwróceniem się sprawy na parze EUR/USD.

Utrwalenie dolara względem euro wyprowadził notowania par złotych w górne ograniczenia kanałów konsolidacyjnych. Cena euro powróciła wiecej niz poziom czterech, 36 zł, natomiast dolar przetestował wartość 3, czterdziestu osiem zł. Sytuacja nieco się poprawiła wedlug godzinie 14: 00 kiedy na zbyt zaczął wkraczać kapitał zza oceanu. Zmiana nie była jednak znacząca, a wytyczne nadal dyktował szeroki sektor. W okolicy godziny 16: 00 notowania pary USD/PLN wynosiły trzech, 4745zł, zaś pary EUR/PLN oscylowały na poziomie 4, 3580 zł.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj diagramy do Twej wlasnej strony internetowej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy