Największe napady i napady na banki w historii Ameryki

17 lutego 2021
Category: Pytania Dotyczące

Poniżej opisano szczegółowo dziesięć największych i najbardziej znanych napadów w Ameryce. Co ciekawe, cztery z nich miały miejsce w samym Nowym Jorku, a trzy z dziesięciu w roku 1997. Jeszcze bardziej ciekawy jest fakt, że dwa największe z naszej listy spadły w odstępie niewiele dłuższym niż kilka miesięcy. rok 1972.

Dziesięć napadów na banki o największej wartości w historii Ameryki

# 10 Wells Fargo, West Hartford, Connecticut, 1983

Napad na bank w Wells Fargo został nazwany Białym Orłem przez grupy partyzanckie odpowiedzialne za Zbrodnię. Los Maceteroes nazwa grupy partyzanckiej, która szukała niepodległości Puerto Rico od Stanów Zjednoczonych Ameryki, która włamała się i ukradła 7 milionów dolarów (co daje łącznie 16,9 miliona dolarów w dzisiejszej walucie) z Wells Fargo w West Hartford w stanie Connecticut. Grupa twierdziła, że ​​oprócz pieniędzy wysłano je do ubogich społeczności Puerto Rico, aby sfinansować edukację, jedzenie, odzież, mieszkanie i zabawki dla dzieci. Ścigający go oświadczyli, że pieniądze zostały przeznaczone na finansowanie Maceteroes. FBI zdobyło około 80 000 dolarów z tego, co uważano za skradzione, kiedy przeprowadzali przeszukania Bostonu i Puerto Rico. Między grupą wydano 1 milion dolarów, 2 miliony dolarów wysłano na Kubę, a 4 miliony dolarów zabezpieczono w sejfach,rachunki oszczędnościowe i piwnice wiejskie w całym Puerto Rico. Jeden z liderów grupy, Juan Segarra Palmer był jednym z liderów, został skazany na 65 lat więzienia. W 1999 roku był jednym z członków FLAN, któremu prezydent Bill Clinton złagodził wyrok. Filberto Ojeda Rios, inny z przywódców i nieobecny fizycznie na przesłuchaniu, został skazany na 55 lat więzienia. Mówi się, że Ojeda skoczył za kaucją, ponieważ nie wierzył, że dostanie uczciwy proces. Najwyraźniej Victor Manuel Gerena nadal jest na wolności i znalazł się na szczycie dziesięciu najbardziej poszukiwanych zbiegów FBI.Filberto Ojeda Rios, inny z przywódców i nieobecny fizycznie na przesłuchaniu, został skazany na 55 lat więzienia. Mówi się, że Ojeda skoczył za kaucją, ponieważ nie wierzył, że dostanie uczciwy proces. Najwyraźniej Victor Manuel Gerena nadal przebywa na wolności i znalazł się na szczycie dziesięciu najbardziej poszukiwanych uciekinierów FBI.Filberto Ojeda Rios, inny z przywódców i nieobecny fizycznie na przesłuchaniu, został skazany na 55 lat więzienia. Mówi się, że Ojeda skoczył za kaucją, ponieważ nie wierzył, że dostanie uczciwy proces. Najwyraźniej Victor Manuel Gerena nadal jest na wolności i znalazł się na szczycie dziesięciu najbardziej poszukiwanych zbiegów FBI.

# 9 Międzynarodowe lotnisko JFK, Nowy Jork, Nowy Jork, 1978Znany w historii jako napad Lufthansy napad miał miejsce 11 grudnia 1978 roku na międzynarodowym lotnisku JFK w Nowym Jorku. Szacunkowo 5 USD. Skradziono 9 milionów (co daje dzisiaj 21,6 miliona dolarów). 5 milionów dolarów zostało skradzionych w gotówce, podczas gdy 875 000 dolarów było w klejnotach, a w momencie popełnienia przestępstwa był to największy napad gotówkowy w historii Ameryki. Napad zainspirował trzy filmy: 10 Million Dollar Getaway , The Big Heist i Goodfellas . Krążyły pogłoski, że mózgiem napadu był amerykański gangster Jimmy Bruke, chociaż nigdy nie został formalnie oskarżony. Przeszedł również do historii jako najdłuższe przestępstwo, jakie kiedykolwiek badano, a ostatnie z aresztowań miało miejsce w 2015 roku.

# 8. The Manhattan Company, Nowy Jork, Nowy Jork, 1935Kradzież 1,5 miliona dolarów (dziś 25,6 miliona dolarów) od firmy Manhattan w styczniu 1935 roku została powiązana z 590 000 dolarów (obecnie 4 miliony dolarów) przez ówczesnego dyrektora FBI J Edgara Hoovera, który również powiązał je z międzynarodową szajką napadową na banki, która opierała się na Południowa Francja. Pięciu z nich zostało aresztowanych w lipcu 1936 r., A kolejnych czterech w okresie od tego czasu do grudnia 1939 r. Zakończyło się to aresztowaniem Johna Philippa Spanosa, który uciekł i uniknął schwytania przez cztery lata w Grecji.

# 7 Loomis Fargo, Charlotte, Karolina Północna, 1997Loomis Fargo w Charlotte w Północnej Karolinie stał się celem napadu 4 października 1997 r. Dokonanego przez jednego z ich ochroniarzy, Davida Ghantta i jego dziewczynę, Kelly Campbell, która była wówczas byłym pracownikiem. Wraz z Ghanttem i Campbellem było ośmiu innych, w tym były przyjaciel Campbells z liceum, Steve Chambers i jego żona Michelle. Chambers zwrócił się do Campbell wcześniej latem 1997 r. O dokonanie napadu na 17,3 miliona dolarów (co przekłada się dziś na 25,9 miliona dolarów) w jej dawnym miejscu pracy. Campbell następnie zwróciła na to uwagę swojego chłopaka. Plan był taki, że Ghantt popełni faktyczny rabunek, a następnie ucieknie do Mexico City, gdzie zostanie, dopóki nie poczuje, że minie wystarczająco dużo czasu, aby ponownie wjechał do Stanów Zjednoczonych,większość pieniędzy zostawił Campbellowi i rozłożył po równo, kiedy wrócił z Campbellem, przelewając mu pieniądze na życie. Kiedy pracownicy Loomis Fargo nie mogli otworzyć skarbca następnego ranka, zadzwonili do władz, a ponieważ 95% pieniędzy obsługiwanych w Loomis Fargo to pieniądze będące własnością banków, przestępstwo stało się przestępstwem federalnym. Ghantt był głównym podejrzanym od samego początku, a połączenie go z Campbellem było łatwe. Trudno było połączyć go z Chambers. Początkowo zdecydowano, że powinni wydać te pieniądze oszczędnie przez rok lub dwa, aby uniknąć podejrzeń, ale Chambers uważając, że FBI nie może połączyć go z Ghanttem, zdecydował się to zlekceważyć. Zostali zatrzymani, gdy jego żona wzbudziła podejrzenia w swoim banku, zadając pytania dotyczące wysokości depozytu, zanim powiadomią FBI.Ghantt został aresztowany 1 marca 1998, kiedy FBI z powodzeniem namierzyło rozmowę telefoniczną. Został aresztowany w Playa del Carmen, kurorcie w pobliżu Cozumel. Następnego dnia aresztowano Chambers i Kelly Campbell. 95% przejętych pieniędzy zostało odzyskanych przez FBI.

# 6 Sentry Armored Couier, Nowy Jork, Nowy Jork , 1982Wieczorem 12 grudnia 1982 r. 25-letni Cristos Potamtsis, strażnik Sentry Armored Courier i jego przyjaciel usiłowali włożyć do kieszeni fajne 11 milionów dolarów (dziś 27,4 miliona dolarów), gdy Christo był na zmianie tej nocy. Christo został aresztowany 2 lutego 1983 r. W San Juan, kiedy spędzał wakacje w prywatnym kurorcie. Partner Christo w zbrodni, 21-letni George Legaki został aresztowany, kiedy dobrowolnie pojawił się na przesłuchaniu. Policja stwierdziła, że ​​Legaki i Potamtsis nie byli sami w zbrodni.

Budynek Brinks nr 5 , Boston, Massachusetts, 1950Napad zbrojny na budynek Brinks Building w Bostonie w stanie Massachusetts za 2,8 miliona dolarów, wieczorem 17 stycznia 1950 roku, obejmował 1 218 211,29 dolarów w gotówce i 1 577 183,83 dolarów w czekach, przekazach pieniężnych i innych papierach wartościowych. Do historii przeszedł również jako „zbrodnia stulecia i był dziełem jedenastoosobowego gangu. Joseph „Big Joe McGinnis był liderem gangu i tym, który wpadł na pomysł. Ubierając się w mundur banku, dodali również gumowe maski na Halloween, rękawiczki i buty na gumowej podeszwie. Z ich skopiowanymi kluczami banda wyszła na drugie piętro zamkniętych drzwi i związała, zakneblowała i zaskoczyła tych, którzy w tym czasie pracowali. Oprócz skrzynki płac dla firmy General Electric, McGinnis i jego gang zabrali wszystko, łącznie z rewolwerami pracowników, których związali i zakneblowali.Zgodzili się nie wydawać większości pieniędzy przez dwa lata, kiedy skończy się statut ograniczeń. Większość gangu została aresztowana na pięć dni przed upływem terminu przedawnienia. Osiem z nich otrzymało maksymalne dożywocie, wszyscy zostali zwolnieni warunkowo w 1971 r., Z wyjątkiem McGinnisa, który zmarł w więzieniu. Odzyskano tylko 58 000 dolarów z 2,7 miliona dolarów

# 4 Loomis Fargo, Jacksonville, Floryda, 199729 marca 1997 r. Philip Noel Johnson, który pracował jako kierowca samochodu opancerzonego dla Loomis Fargo, dokonał napadu na 18,8 miliona dolarów (dziś 28,1 miliona dolarów) po tym, jak zasilił dwóch swoich współpracowników i zostawił ich w różnych miejscach. Ukrył większość pieniędzy w szopie w Mountain Home w Północnej Karolinie, a następnie przeniósł się do Mexico City. Został aresztowany podczas próby ponownego wjazdu do Stanów Zjednoczonych i dał celnikowi potrzebę podejrzenia. Znaleziono go z wieloma paszportami. Prawie wszystkie pieniądze zostały odzyskane, a Johnson został uznany za winnego i skazany na 25 lat więzienia.

Obiekt pancerny
nr 3 Dunbar, LA Kalifornia, 1997Napad na samochód pancerny Dunbar ma zaszczyt być uznany za największy napad na gotówkę, jaki miał miejsce w Stanach Zjednoczonych. Stało się to 12 września 1997 r. I zostało zaprojektowane przez Allena Pace, który był regionalnym inspektorem bezpieczeństwa w firmie Dunbar. Podczas pracy miał czas na zrobienie zdjęć i obejrzenie składu samochodów pancernych, a po zwerbowaniu 5 jego przyjaciół z dzieciństwa podjęli próbę napadu. Uświadomiwszy sobie, że to praca wewnętrzna, policja przyjrzała się uważnie Pace’owi, ale nic nie znalazła, a pozostali członkowie gangu starali się zachować swoje nowe bogactwo w tajemnicy. Błąd pojawił się, gdy jeden z nich zapłacił wspólnikowi z branży nieruchomości stosem banknotów w ich oryginalnych oprawach. Współpracownik poszedł na policję.Pace został skazany na 24 lata więzienia, a część pieniędzy nigdy nie została odzyskana.

# 2. Pierre Hotel, Nowy Jork, Nowy Jork, 1972Samuel Nalo i Robert Comfort przeszli do historii dzięki ich zdolności do ściągnięcia napadu na hotel Peirre w Nowym Jorku z 1972 roku. Przestępstwo to zostało nazwane przez Guinness World Records „najbardziej udanym napadem na hotel dzięki zgarnięciu 27 milionów dolarów (obecnie 155,2 miliona dolarów). Zarówno Comfort, jak i Nalo ukradli 1 000 000 dolarów biżuterii i gotówki z hotelu Sherry Netherlands. Nalo był głównym planistą, ale Comfort był głównym organizatorem. Wraz z Robertem „Bobby Germainem, współpracownikiem rodziny przestępczej Lucchese, Ali-Benem, zabójcą kontraktowym tureckiej mafii, Al Greenem, szwagrem Ali-Bena, który był również złodziejem klejnotów, Nickiem „kotem Sacco , Alan Visconti, inny współpracownik rodziny przestępczej Lucchese i niezależny zabójca najemny Donald Frankos, napad został dokonany o 3:04 w dniu 2 stycznia,Wzięto 1972 i 19 zakładników. Frankos najwyraźniej zagroził, że zabije Nalo za oszukanie go, ale został oszukany przez nieznanego strzelca w 1988 roku. Comfort został zabity przez szefów mafii, którym ogrodził niektóre klejnoty, kiedy próbował je odzyskać. Ali-Ben i Al Green uciekli do Europy. Jedynym ocalałym z napadu jest Nick „The Cat Sacco, który obecnie przebywa w więzieniu za zupełnie inną sprawę. A to prowadzi nas na szczyt naszej listy.A to prowadzi nas na szczyt naszej listy.A to prowadzi nas na szczyt naszej listy.

# 1 United California Bank, Launga Niguel, Kalifornia, 1972

24 marca 1972 roku Amill Dinsilo poprowadził grupę składającą się z jego siostrzeńców, szwagra, brata i dwóch ekspertów od alarmów do United California Bank w Laguna Niguel i zarobił 30 milionów dolarów (co stanowi około 172,4 miliona w dzisiejszych pieniądze). Napad został wykonany perfekcyjnie, jedyną przeszkodą było to, że popełnili podobną zbrodnię w Ohio zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Kiedy policja zorientowała się, że te dwa przestępstwa są ze sobą powiązane, sprawdzili zapisy transportu i zobaczyli, że cała grupa leciała tym samym samolotem do Kalifornii. Policja znalazła kamienicę, która miała być siedzibą główną, a oryginalne poszukiwania nie ujawniły niczego, dopóki zmywarka nie została sprawdzona. Prowadzi to do znalezienia niemytych naczyń z odciskami palców na nich.Większość tego, co zostało zabrane, udało się odzyskać, a Dinsilo z pomocą swojej córki samodzielnie opublikował książkę o wydarzeniach zatytułowaną Inside the Vault.

I to kończy naszą listę dziesięciu najbardziej znanych napadów na banki w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy