Niezdecydowane nastroje w dziedzinie

27 lipca, 2020
Category: waluty

Wspólczesna sesja w dziedzinie złotego rozpoczęła się od umocnienia polskiej waluty. Warsztaty EUR/PLN zniżkował pod stopien 4, 40 w okolice 4, trzydziestu pieciu, USD/PLN natomiast spadł poniżej 3, 12.

**Wczoraj nasz kraj waluta osłabiała się po publikacji przez MFW aktualizacji kwietniowego papieru o stanie globalnej gospodarki. Według Funduszu kraje wschodzące wciąż są zagrożone nasileniem się procesów rekapitalizacji i zmniejszania dźwigni finansowej poprzez zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Największa ekspozycję w ryzyko odpływu kapitału posiadają gospodarki obszaru Europy Środkowo – Wschodniej.

Poranna aprecjacja złotego posiada miejsce obok dość niezdecydowanych nastrojach dzieki światowym rynku finansowym. Giełdy w USA zakończyły wczorajsze notowania w okolicach poziomów obserwowanych dzieki zamknięciu dzień wcześniej. Na sesji amerykańskiej lepsze od momentu oczekiwań rezultaty za II kw. przedstawił koncern aluminiowy Alcoa. Mimo to w trakcie notowań w Azji nie obserwowaliśmy większych wzrostów na giełdach – tak jak w NA JUKATAN panowało w tamtym miejscu niezdecydowanie. W tych okolicznościach ma miejsce lekkie slad w notowaniach eurodolara, które wspiera aprecjację złotego. Swoja droga jednak kurs EUR/USD wciąż pozostaje poniżej poziomu 1-wsza, 4000, hamując silniejsze umocnienie polskiej waluty.

Poranną aprecjację PLN wsparła dzisiejsza wypowiedź ministra finansów J. Rostowskiego, zdaniem którego warunki na polskim rynku walutowym musza stabilizować się w innej połowie bieżącego roku, jak z kolei mialo sprzyjać wejściu Polski sluzace do ERM II. Wstąpienie az do Mechanizmu Kursowego ERM II nie wymaga jednoczesnego spełnienia wszystkich pozostałych kryteriów konwergencji.

  • Forex: sprawdź kursy walut online

Przy pierwszej połowie wczorajszej sesji amerykańskiej warsztaty EUR/USD odnotował dynamiczny zmniejszenie, który jednakze został powstrzymany przez pierwsze istotne wsparcie, usytuowane w stopniu 1, 3830. Po nieudanych próbach jego przebicia nastąpiło odreagowanie. Dzisiaj jest to siano kontynuowane. Przed początkiem sesji europejskiej kurs EUR/USD kształtował się już w pobliżu wczorajszych maksimów, tj. 1-wsza, 3930. W początku notowań w Europie zostały one przebite, co zapewnia eurodolarowi potencjał do wzrostów w rejony 1, 4000.

Przeciwko wzrostom kursu EUR/USD przemawia jednak ostatni spadek cen surowców. Wartość ropy gatunku Brent, notowanej na giełdzie przy Londynie zbliżyła się wczoraj do psychologicznej bariery 60, 00 USD, podczas gdy nadal 10 dzionki temu płacono za nią ponad 70, 00 USD. Notowania surowców są dodatnio skorelowane z kursem ó względem dolara.

Podczas wspólczesnej sesji w rynek nie zaakceptowac napłyną wiadomosci makroekonomiczne, które mogłyby mieć istotny wpływ na szkolenie EUR/USD. W pewnym stopniu mogą oddziaływać na faceta doniesienia napływające ze szczytu państw G8. Wczoraj reprezentanci tej ekipy wyrazili opinię, że światowa gospodarka wciąż jest zbytnio słaba, aby wycofywać, wdrożone wcześniej po życie, pliki stymulacyjne. Obecnie spotkają się oni sposród reprezentantami największych krajów rozwijających się (G5). Do niedawna oczekiwano, że w toku tego zebrania odbędzie się dyskusja odnosnie tematu roli dolara w światowych rezerwach walutowych. Jak wyplywa jednak wraz z ostatnich nieoficjalnych doniesień, rzecz ten przypuszczalnie nie zostanie poruszony.

Dzis o godz. 13. 00 poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych. Recenzje zakładają pozostawienie kosztu pieniądza na dotychczasowym poziomie. Taka decyzja nie powinna spowodować reakcji notowań funta. W dziedzinie pojawiły się opinie, że BoE może dzisiaj zapowiedzieć rozszerzenie wykazu wykupu długu o 25 mld FUNTóW (dotychczas opiewał on w kwotę 125 mld GBP). W jakims stopniu krok ten został już wliczony w wartość funta, dlatego też nie powinien mieć zbyt dużego wpływu dzieki notowania tej waluty. Dzieki początku nowoczesnej sesji szkolenie GBP/USD kształtował się przy pobliżu poziomu 1, 6100.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy