Nowe serwisy społecznościowe na rzecz niepełnosprawnych jak i równiez nosicieli HIV

27 lipca, 2020
Category: odmienne

Wystartowały dwa oryginalne specjalistyczne portale społecznościowe: gwoli niepełnosprawnych – zintegrowani. pl oraz nosicieli wirusa HIV – pozytywni. net. Mają one być platformami ułatwiającymi wymianę informacji oraz nawiązywanie znajomości osobom mającym pokrewne problemy.

Zintergowani. pl to nieznany projekt Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, które od wielu lat prowadzi największy w Polsce serwis informacyjny na rzecz osób z niepełnosprawnością niepelnosprawni. pl.

„Zintegrowani. pl to taki młodszy brat niepelnosprawnych. pl. Wydaje sie nowocześniejszy i ma pełnić inną funkcję. Niepelnosprawni. pl to wiadomosci publikowane dla użytkowników w charakterze odbiorców. Zintegrowani. pl mają być przede wszystkim platformą lacznosci, która będzie tworzona poprzez samych członków społeczności, a nie za posrednictwem redakcyjny zespół” – mówił prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotr Pawłowski.

Zintegrowani. pl nie są serwisem dedykowanym wyłącznie ludziom z niepełnosprawnościami, ale również osobom sprawnym, zainteresowanym niepełnosprawnością.

„W polskiej pracy od lat codziennie spotkamy się wraz z wieloma pytaniami od osób sprawnych, które są sposród różnych powodów – wlasnych lub zawodowych – zainteresowane niepełnosprawnością, nie zaakceptowac wiedzą jednakze, jak nawiązać kontakt sposród osobami wraz z niepełnosprawnością i spytać się o pierwotnego doświadczenia. Posiadamy nadzieję, że od dziś każdy chlebodawca, urzędnik, studenciak architektury lub lekarz będzie mógł w zintegrowanych. pl poznać swietnie osoby wraz z niepełnosprawnością i ich wymagania. Chcemy, żeby zintegrowani. pl byli taką właśnie platformą integracji” a mianowicie podkreśla Pawłowski.

Każdy użytkownik serwisu może założyć swój profil, zapraszać innych użytkowników do grona swoich familiarnych, ma możliwość spersonalizowanej lacznosci z gronem tych osób poprzez grupy dyskusyjne, wysyłanie prywatnych wiadomości i miniczat. Można również informować społeczność o ważnych wydarzeniach jak i równiez prezentować wystawy swoich zdjęć.

W niedawnych dniach uruchomiony został także pierwszy naszego kraju serwis społecznościowy dla nosicieli wirusa HIV – pozytywni. net

„Naszym celem było stworzenie przyjacielskiej dla nosicieli wirusa HIV społeczności, bez nietolerancji i tematów tabu” – mówią twórcy serwisu Marcin Burda i Jacek Fiszer.

Wśród zarejestrowanych użytkowników serwisu są zarówno ludzie zdrowe, jak i równiez nosiciele. „Mamy nadzieję, że nasz serwis nie tylko ułatwi nawiązywanie znajomości osobom borykającym się wraz z problemem HIV, ale także przyczyni się do szerzenia tolerancji i podnoszenia świadomości wśród Polaków” – podkreślają twórcy wortalu.

W serwisie pozytywni. net można prowadzić serwis, umieszczać wlasne zdjęcia i filmy, podyskutować na forum internetowym, wyszukiwać bliskich według określonych kryteriów. Na stronie znaleźć można także istotne dla nosicieli wirusa HIV informacje.

Serwisy są bezplatne i dostępne dla wszystkich. Oba działają od początku stycznia. (PAP)

akw/ itm/ mow/