Łódź: Kolejny dzień przesłuchań w sprawie „seksafery” w Samoobronie

Łódź: Kolejny dzień przesłuchań w sprawie „seksafery” w Samoobronie
27 lipca, 2020
Category: inne

(dochodzi wypowiedź rzecznika prokuratury Krzysztofa Kopani jak i równiez b. radnego Samoobrony Firma Celnera)

12. dwunastu. Łódź (PAP) – Łódzka prokuratura okręgowa, która od momentu ubiegłego tygodnia prowadzi śledztwo w sprawie tzw. seksafery w Samoobronie przesłuchała we wtorek kolejne ludzie.

Rzecznik prokuratury Krzysztof Kopania powiedział PAP późnym popołudniem we wtorek, że do tego czasu przesłuchano sześć osób. Dodał, że prokuratura prowadziła też inne czynności m. in. z udziałem Anety Krawczyk, ale poza Łodzią.

Katalogów celem – według faceta – miała być weryfikacja zeznań kobiety. Prokuratura wciaz nie podjęła decyzji, czy będzie podejmować działania dla ustalenia ojcostwa najmłodszego dziecka Krawczyk.

We wtorek przy prokuraturze zeznania składał metrów. in. Firm Celner, który – według asystenta posła Stanisława Łyżwińskiego, Jacka Popeckiego – jest ojcem najmłodszego dziecka Natomiast. Krawczyk.

Celner – były radny Samoobrony powiatu tomaszowskiego, a dzis miejski rajca PO w Tomaszowie Mazowieckim, zaprzecza słowom Popeckiego. Chciałby jak najszybciej poddać się badaniom genetycznym, które mogłyby wykluczyć jego ojcostwo. „Na tę chwilę odmówiono mi aczkolwiek tych badań, ponieważ zgodę na to powinien dać prokurator” – powiedział. Podkreślił, że chciałby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Przed południem do łódzkiej prokuratury został po raz kolejny wezwany Mariusz Strzępek, były radny Samoobrony. Strzępek powiedział dziennikarzom, że to on przyprowadził do Samoobrony Celnera jak i równiez rekomendował fita na listę wyborczą naszej partii.

„Chciałem, żeby było jak najwięcej młodych jak i równiez przyzwoitych ludzi na ludzi listach” – mówił. Według niego, Celner pojawił się w Samoobronie już na tym, jak Aneta Krawczyk zaszła po ciążę. Informację o tym, że Celner miałby być tatem jej maluszka, określił jako „bzdurę”.

Sluzace do Łodzi przyjechał też b. działacz Samoobrony Zbigniew Witaszek. Po wyjściu z prokuratury powiedział dziennikarzom, że „nie był świadkiem sytuacji, na temat których donoszą media”. Według niego, od czasu roku 2003 pojawiały się natomiast pogłoski, że liderzy Samoobrony mają nieślubne pociechy. W tym kontekście wymienił nazwiska Łyżwińskiego i Andrzeja Leppera.

Tzw. seksaferę w Samoobronie opisała po ub. tygodniu „Gazeta Wyborcza” na podstawie zaleznosci Anety Krawczyk. Ta była radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i była dyrektorka biura poselskiego Łyżwińskiego dowodzi, że pracę w partii miała dostać w zamian zbyt usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi.

Łódzka prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie żądania oraz odbierania korzyści wlasnych o charakterze seksualnym za posrednictwem osobę pełniącą funkcję publiczną i uzależnienie od nich zatrudnienia przy biurze poselskim. (PAP)

jaw/ mok/ fal/