Czas na cyber poniedziałek. To znaczy szaleństwo internetowych zakupów  Pieniądze

Temat: Świąteczny szał zakupów

  • Brytyjczycy w święta głęboko sięgają do portfela. Ale Rumunów nie przebili
  • Kulisy pracy Świętego Mikołaja. "Rozdawałem prezenty w garażu"
  • Ogarnął cię szał świątecznych zakupów? Oto osiem rad, jak przeżyć bożonarodzeniowe szaleństwo
  • Brytyjczycy rzucili się w sklepy. W listopadzie wydali najwięcej od dekady
  • Za wigilijną kolację zapłacimy w mniejszym stopniu niż rok temu. Stwierdź ceny świątecznych produktów

Szaleństwo związane z czarnym piątkiem za nami. Ale Amerykanie nie mają dość - czas na cyber poniedziałek. Szał zakupów przenosi się do internetu. Z kolei na Polaków czeka Dzionek Darmowej Dostawy obchodzony już jutro.

Kupującym przy poniedziałek jest nieco prościej niż tym w piątek. Nie muszą przedzierać się przez tłumy zakupowiczów i walczyć o produkty. Tego dnia sprzedający w USA oferują ogromne zniżki kupującym przez internet. W ślady Amerykanów idą też sklepikarze z odmiennych krajów.

Zakupy przez internet

W cyber poniedziałek najchętniej kupowane są okrycia, elektronika oraz produkty tyczące zdrowia i urody. Jak i również właśnie w tym wyborze należy spodziewać się największych obniżek - nawet kilkadziesiąt procent.

W cyber poniedziałku w 2013 roku uczestniczyło w USA 131 mln osób. Co ciekawe, wartość towarów sprzedanych przy czarny piątek szacowana wydaje się na ponad 53 mld dolarów. Z kolei w cyber poniedziałek na 2, trzy mld dolarów.

Dla porównania, w Wielkiej Brytanii spodziewany dochód ze zbytu online w weekend wynosił 1, 5 mld funtów. Amazon poinformował, że po piątek na Wyspach zamówionych zostało 5, 5 mln produktów. W cyber poniedziałek w 2013 roku było to 4, 1 mln.

W Polsce cyber poniedziałek nie jest obchodzony. Jednak mamy też własne "święta". We wtorek obchodzimy np. Dzień Darmowej Dostawy. Sklepy uczestniczące w działaniu oferują kredytobiorcom darmową dostawę zamówień, bez względu na ich zalety, sposoby płatności i procedury dostawy.