PLL LOT uruchomią połączenia sposród Olsztyna az do Krakowa i Lwowa po 2019 r.

PLL LOT uruchomią połączenia sposród Olsztyna az do Krakowa i Lwowa po 2019 r.
27 lipca, 2020
Category: gielda

„LOT chce być wszędzie tam, dokad nasi pasażerowie chcą latać. Olsztyn chce dobrego połączenia z Krakowem, a tego rodzaju połączenie może zapewnić jedynie transport lotniczy. Podróż samochodem absorbuje blisko siedmiu godzin, pociągiem co najmniej 6 godzin. Bezpośrednie połączenie lotnicze to jedynie godzina wygodnej podróży. Jesteśmy pewni, że nasze swieze połączenie w nadchodzącym sezonie letnim będzie sukcesem, w podobny sposób połączenie między lotniskiem Olsztyn-Mazury a Lwowem” – powiedział dyrektor Lokum Komunikacji Korporacyjnej LOT Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Inauguracyjny ruch do Krakowa zaplanowany wydaje sie byc na 25 kwietnia 2019 r. Rejsy będą robione dwa razy w tygodniu – we czwartki jak i równiez niedziele a mianowicie do 30 września 2019 r. Rejsy będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać 78 pasażerów, podano także.

„Cieszące się szczególnie latem dużą popularnością połączenie wraz z Lwowem, które zawieszone będzie po kolejny stycznia, wróci do siatki połączeń Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury przy rozkładzie letnim 2019. Rejsy będą odbywały się w okresie od dwudziestu siedmiu kwietnia do 1 października 2019 r., dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. [… ] Tak jak połączenie wraz z Krakowem, loty do Lwowa realizowane będą samolotem Bombardier Q400 sposród 78 fotelami dla pasażerów na pokładzie” – odczytujemy dalej.

„Cieszymy się, że po doskonalej inauguracji lotów do Lwowa, LOT pobudza ofertę połączeń w Porcie Lotniczym Olsztyn-Mazury o rejsy do Krakowa. Doceniamy fakt, że narodowy przewoźnik dostrzega wzrastający potencjał naszego lotniska. Propozycja LOT dotyczy sezonu letniego 2019 i wydaje sie wynikiem aktualnych doświadczeń zebranych przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury w czasach 2016-2018. Pojawienie się sciezki do Krakowa i wznowienie połączenia ze Lwowem w letnim rozkładzie lotów, wydaje sie byc bezpośrednią odpowiedzią na przewidywania mieszkańców wlasnego regionu, szukających szybkiej i wygodnej opcji dla podróży pociągiem badz samochodem, zarówno w zakresie wyjazdów turystycznych, jakim sposobem również biznesowych. Wierzymy tym samym, że połączenia będą cieszyły się popularnością wśród mieszkańców Małopolski, jak i obywateli Ukrainy” – powiedział prezes Warmia i Mazury Sp. sposród o. na temat., zarządzającej Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury w Szymanach, Tomasz Kądziołka.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji rodzimej i międzynarodowej. PLL LOT miały ponad 6, 12 mln pasażerów w 2017 r., jak oznaczało wzrost o w porzadku. 25% r/r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy