Recesja w Uk. Ludzie żyją w ubóstwie

Recesja w Uk. Ludzie żyją w ubóstwie
27 lipca, 2020
Category: gospodarka

Z najnowszych danych przedstawionych przez Departament ds. Sily i Zmian Klimatu wynika, że dwóch, 39 mln brytyjskich gospodarstw domowych funkcjonuje w warunkach tak zwanym. ubóstwa energetycznego. Odpowiada to 11 procentom całości populacji tego panstwie.

DECC przedstawił wyliczenia oparte na danych za okres 2010-2011. Wobec poprzedniego papieru liczba gospodarstw domowych zaliczonych do ubogich energetycznie spadła na temat 84 tysiące.

Według przyjętej przez DECC w lipcu tego roku kalendarzowego definicji, gospodarstwo domowe wydaje sie byc uznawane zbyt ubogie energetycznie, jeśli swoim przychody, wliczając wszelkie dopłaty w związku z wydatkami energii, są mniejsze od czasu, lub równe przyjętej granicy ubóstwa a koszty ciepla przekraczają średnią wartość na rzecz danego typu gospodarstwa domowego.

Zapora tego ubóstwa, według rządowych wyliczeń, na rzecz rodziny wraz z jednym dzieckiem wynosi nieco ponad 13 tys. funtów rocznie przychodu. W przypadku rodziny z dwójką dzieci granica ta określona została w prawie 18 tys. funtów rocznie. Obie kwoty to przychody wedlug odliczeniu kosztów mieszkaniowych.

Wprowadzono również wskaźnik różnicy pomiędzy realnymi rachunkami za energię a kosztami, jakie dane gospodarstwo musi ponosić, aby nie zaliczać się do ubogich energetycznie. Różnica ta, według najpózniejszych danych, wynosi średnio 438 funtów na rok.

Łączna kwota, jakiej teskni brytyjskim gospodarstwom domowym az do wyjścia z ubóstwa energetycznego to, według DECC, 1-wsza, 05 mld funtów. W Wielkiej Brytanii funkcjonują obecnie różne formy obslugi dla najuboższych w formie dopłat dzieki uregulowanie rachunków za energię.

Według wyliczeń brytyjskiego regulatora rynku energii (Ofgem), średnia wysokość obliczenia za energię elektryczną gwoli gospodarstwa domowego kosztuje około 570 funtów rocznie. Po doliczeniu kosztów gazu, kwota ów wzrasta jednak do mniej więcej 1400 funtów rocznie.

Od 2003 roku, podczas gdy to na raz pierwszy zbadano skalę ubóstwa energetycznego w Uk, liczba domach zaliczonych do tego grona przenigdy nie przekroczyła 2, 5 mln. Najniższy poziom zanotowano w r. 2006 – 2, 26 mln gospodarstw.

Spadek zanotowany w 2011 roku rząd uzasadnia rosnącą skalą inwestycji w ramach pomocy efektywności energetycznej. Pozwoliło to zrekompensować wzrost kosztów sily zanotowany przy 2011 r..