Różnica między pożyczką zabezpieczoną a pożyczką niezabezpieczoną

17 lutego 2021

Pożyczka to suma pieniędzy pożyczona od banku lub instytucji finansowej na dany okres, która wymaga spłaty wraz z odsetkami. W dzisiejszych czasach pożyczki są uważane za najlepszy sposób uzyskiwania finansowania na dowolny cel, taki jak edukacja, budowa domu, zakup samochodu lub inne potrzeby biznesowe. Istnieją dwa rodzaje pożyczek, a mianowicie pożyczka zabezpieczona i pożyczka niezabezpieczona. Gdy pożyczka jest zabezpieczona, pożyczkobiorca zastawia pewne aktywa jako zabezpieczenie pożyczki.

Z drugiej strony niezabezpieczona pożyczka to taka, która jest poparta zdolnością kredytową i zdolnością do spłaty pożyczkobiorcy. są one wydawane promortersom, aby spełnić normę dotyczącą wkładu promorterów. W tym artykule zebraliśmy wszystkie niezbędne różnice między pożyczkami zabezpieczonymi a pożyczkami niezabezpieczonymi. Może pomóc Ci zdecydować, która pożyczka będzie najbardziej odpowiednia dla Twoich potrzeb.

Treść: Pożyczka zabezpieczona a pożyczka niezabezpieczona
 1. Wykres porównania
 2. DefinicjaKluczowe różniceWniosekWykres porównania Podstawa do porównania
  Pożyczka zabezpieczona
  Niezabezpieczona pożyczka
  Znaczenie Pożyczka zabezpieczona aktywami nazywana jest pożyczką zabezpieczoną. Pożyczka niezabezpieczona to pożyczka, w przypadku której nie ma aktywów obciążonych hipoteką jako zabezpieczenie. Podstawa Dodatkowy Zdolność kredytowa Zastaw na aktywach tak Nie Ryzyko utraty Dużo mniej Wysoki Tenuta Długi okres Krótki okres Kosztowny Nie, ze względu na niskie stopy procentowe Tak, ponieważ oprocentowanie jest wysokie Limit pożyczki Wysoki Stosunkowo mniej

  Prawo pożyczkodawcy w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie zapłaci Przepadek majątku. Może pozwać go o pieniądze.

  Definicja pożyczki zabezpieczonej

  Pożyczka, w której pożyczkobiorca zastawia aktywa jako zabezpieczenie kwoty pożyczki, nazywana jest pożyczką zabezpieczoną. W przypadku zwłoki w spłacie pożyczkodawca ma prawo do zajęcia i sprzedaży zabezpieczenia w celu odzyskania pożyczonej kwoty. W tym miejscu należy pamiętać o tym, że pożyczkobiorca nie musi przenosić aktywów, aby uzyskać zatwierdzoną kwotę pożyczki, zamiast tego może posiadać nieruchomość do momentu, gdy nie spłaci kwoty pożyczki. W przypadku niespłacenia pożyczki środek przepada przez instytucję pożyczkową.

  W przypadku pożyczki zabezpieczonej kwota zadłużenia usankcjonowana przez instytucję pożyczkową będzie oparta na zabezpieczeniu. Stopy procentowe są niskie, ponieważ kredyt jest chroniony przez nieruchomość. Rodzaje Pożyczek Zabezpieczonych to: