Dodatkowe benefity w pracy a mianowicie casestudy Apple

Koncerty, zniżki na ekwipunek i darmowe piwo – tak pracuje się przy Apple

Apple – firma, której wartość rynkowa szacowana jest obecnie na 872 mld dol., wówczas jedna z najbardziej wybitnych i podziwianych spółek technologicznych. W dodatku uważana jest zbytnio dobrego pracodawcę, który oferuje swoim pracownikom mnóstwo benefitów i przywilejów.

Amerykański Business Insider przejrzał recenzje odnośnie tematu firmy w chodliwym za oceanem serwisie okołorekrutacyjnym Glassdoor. Użytkownicy zostawiają Apple'owi 4, 5 dzięki 5 gwiazdek.

Jednym z benefitów, który robi szczególne wrażenie, są zabawy tzw. beer bash spośród darmowymi przekąskami, piwem jak i również koncertami celebrytów.

Według Serwisu Glassdoor, pracownicy Apple’a dostają co roku 25 proc. zniżki na zakup iPoda, komputera lub iPada. Raz na trzy lata mogą też otrzymać 250 dol. zniżki na iPada lub 500 dol. na Maca oraz 50 proc. na oprogramowanie Apple’a. Firma oferuje też inne ulgi, z których mogą korzystać członkowie rodziny pracownika jak i również przyjaciele. Zależą one od momentu produktu.

Foto: Justin Sullivan / Staff / Getty Images

Źródło: Glassdoor

Apple przynosi swoim pracownicom 4 tygodnie płatnego urlopu macierzyńskiego przed urodzeniem dziecka i czternaście tygodni po narodzinach.

Foto: Shutterstock

Źródło: TIME

Firma pokrywa też koszt zamrożenia telefonów komórkowych jajowych.

Foto: Shutterstock

Źródło: Business Insider

Apple organizuje też imprezy z darmowym piwem, przekąskami, na których występują znani artyści - Stevie Wonder, Demi Lovato bądź OneRepublic.

Foto: Casey Fleser/Flickr / CC BY dwóch. 0.

Źródło: The Daily Mail, MacObserver, MacRumors

Jeden z pracowników poinformował, że Apple daje pracownikom jednoroczny voucher na siłownię na temat wartości 300 dol.

Foto: Syda Productions / Shutterstock

Źródło: Glassdoor

Nowi pracownicy otrzymują 12 dni płatnego wypoczynku, ale użytkownicy na Glassdorze zaznaczają, że ten czas wydłuża się wraz wraz z stażem pracy.

Foto: Evan Forester/flickr / CC ŻEBY 2. 0.

Źródło: Glassdoor