Jak być produktywnym - Tony Robbins

Tony Robbins używa ten sposób, aby okazać się produktywnym

Tony Robbins, popularny trener życiowy jak i również autor wielu książek, słynie ze swojej dynamiki jak i również zapału do działania. Przy podcaście przedsiębiorcy Jamesa Altuchera podzielił się prostą sztuczką, która pomaga mu pozostać produktywnym.

- Gdy podejmę decyzję lub wyznaczę sobie cel, od razu podejmuję działania, które zobowiążą mnie do realizacji tego pomysłu - mówi Robbins.

Może to okazać się zwykła czynność np. wysłanie wiadomości e-mail lub zaplanowanie spotkania. Chodzi o wówczas, aby zadziałać, gdy ciągle jest się bardzo podekscytowanym nowym planem.

- W przeciwnym razie, kiedy poradzisz sobie z czymś innym, energia twojego działania może osłabnąć. Odwlekając być być może nie uczynisz żadnych postępów w kierunku obranego zamysle - tłumaczy ekspert po rozmowie z Altucherem.

Robbins przyznaje, że tą wskazówkę wprowadził dopiero ostatnio. Prowadził spotkanie dotyczące kupna pewnej firmy, która znalazła być połączona z inną.

Gdy spotkanie dobiegło końca, Robbins musiał szybko udać się na następne. Zanim jednak opuścił salę, zadzwonił do przedstawiciela spółki i umówił się w kolejną rozmowę z przedtem.

- Nie opuściłem spotkania bez elementu funkcjonowania - podkreśla Robbins.

Dlaczego ta metoda operuje?

- Kiedy czujesz się podekscytowany, gotowy, by sprawić coś nowego, zainspirowany bądź czujesz, że masz plan i nic z naszym nie zrobisz w tym konkretnym momencie, tracisz własny rozpęd i zajmujesz się czymś innym, co ciebie rozprasza - tłumaczy instruktor.

Obserwacje Robbinsa są zbieżne z teorią motywacji B. J. Fogga, madyka z Uniwersytetu Stanforda. Fogg używa terminu "fala motywacji" w celu opisania wahań ludzkiej motywacji. Chodzi o to, aby wykorzystać chwilę, w którym czujemy się zmotywowani do działania. To pomaga wyrobić dobry nawyk, który posłuży ci, nawet gdy nie czujesz się produktywny.

Gdy na model masz ochotę na instruktaż, zrób coś - zapisz się na zajęcia fitness lub wybierz strój do odwiedzenia ćwiczeń na każdy dzionek tygodnia. W ten środek, gdy wrócisz zmęczony kolejnego dnia do domu, wystarczy, że zmienisz ubranie jak i również wyjdziesz na siłownię bez większego zastanawiania się. Oczywiście jest szansa, że twój plan się nie sprawdzi. Być może znienawidzisz lekcje, na które się zapisałeś lub spotkanie, które zaplanujesz, będzie nieproduktywne - po porządku. Robbins podkreśla, iż najważniejsze jest podjęcie działaniu, zrobienie czegoś, by następnie - w razie wymagania - zmodyfikować plan.

Ucz się na błędach

Ta obserwacja podobna jest do metody myślenia projektowego. Wydaje się to system opracowany przez inżynierów z Uniwersytetu Stanforda, który ma służyć do tworzenia innowacyjnych rozwiązań jak i również nowych produktów. Najważniejszą zasadą jest tu "nastawienie do działania". Jeśli nawet nie zaakceptować czujesz się w setka proc. gotowy - zbuduj prototyp i przetestuj jego. Gdy coś pójdzie nie tak, dowiesz się o tym ze swych błędów i ulepszysz własny model. Robbins wyjaśnia: "zawsze możesz zmienić podejście, lecz jeśli nic nie zrobisz i będziesz czekać, niczego nie nauczysz".

Tagi: Tony Robbins produktywność progres Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące dzięki Facebooku znajdują się poniżej adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker usiłuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał oryginalne zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Rozchodzi o aferę GetBack

Notowanie