Solaris ma umowy na 18 trolejbusów az do Włoch zbyt ok. dwunastu mln ó

Solaris ma umowy na 18 trolejbusów az do Włoch zbyt ok. dwunastu mln ó
27 lipca, 2020
Category: gielda

„W 2020 r. firma Solaris Bus & Coach S. A. wykona dostawy kolejnych trolejbusów sluzace do Włoch. Operatorzy SETA Modena oraz TEP Parma, świadczący usługi transportowe w położonym na północy kraju obszarze Emilia-Romania, złożyli zamówienia na łącznie 18 nowoczesnych pojazdów Solaris Trollino 12. Osiem spośród zamówionych trolejbusów zasili flotę przewoźnika SETA Modena, z kolei dziesieciu trafi az do TEP Parma” – odczytujemy w komunikacie.

Najnowsze Solarisy Trollino dwunastu zamówione przez obu operatorów to bliźniacze konstrukcje, przy czym te oddane dla Modeny będą zharmonizowane do uzywania sieci trolejbusowej o niezwyklym napięciu 750V (zwykle to 600-650V). Zgodnie z umową, trolejbusy zostaną wreczone do Modeny w kwietniu 2020, z kolei dostawy dziesiec Solarisów dla TEP Parma odbędą się w paru transzach, między kwietniem natomiast lipcem przyszłego roku, podano także.

„Wszystkie pojazdy charakteryzować się będą wysoką jakością wykonania oraz dbałością na temat najdrobniejsze szczególy. Wyposażone zostaną m. in. w centralny silnik trakcyjny oraz dodatkowo po baterie trakcyjne o pojemności 45 kWh, dzięki którym pojazdy będą mogły pokonać znaczny opanowanie bez konieczności podłączenia sposród trakcją wysokonapięciową. Wewnątrz klimatyzowanej przestrzeni pasażerskiej zagospodarowano polozenie dla blisko 80 pasażerów, z czego 24 będzie mogło skorzystać z obszarów siedzących. Siedzenia, podobnie jak wewnętrzne ściany boczne, słupki okienne czy też zabudowę komory baterii zakryte zostaną powłoką antygraffiti. Nie zaakceptowac zabraknie także systemu wiadomosci pasażerskiej z zewnętrznymi i wewnętrznymi tablicami kierunkowymi jak i równiez głośnikami zapowiedzi głosowej oraz energooszczędnego oświetlenia w inzynierii LED” – czytamy dalej.

Solaris Bus & Coach wprowadził sluzace do swojej propozycji trolejbusy przy 2001 roku kalendarzowego. Dotychczas dostarczył blisko 1 500 pojazdów tego typu sluzace do klientów wraz z 16 państw; w tym ponad 160 sluzace do Włoch, przypomniano w materiale.

Solaris Bus & Coach to czołowy w Europie, naszego kraju producent pojazdów komunikacji miejskiej. Do tej pory przedsiebiorstwo dostarczyła sluzace do 32 państw na świecie blisko 17 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2 300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach.