Spekulacje agencji MNI zrzuciły w dół ó

27 lipca, 2020
Category: waluty

To, jak podała dzis po południu agencja MNI powołując się na „swoje źródła” po Europejskim Banku Centralnym wytrąca argumenty tym, którzy liczyli na wykreowanie jakiegoś aliansu w górę na euro w oparciu o założenia, że ECB będzie wolniej luzował politykę po najbliższych miesiącach.

Z depeszy wynika, że o ile ECB będzie potrzebował 6-9 miesięcy, aby po pełni ocenić wpływ podjętych na początku czerwca działań, to nie zaakceptowac oznacza to, że w międzyczasie nie może dojść sluzace do dalszych obniżek stóp procentowych – o 15 p. b. gwoli stopy refinansowej i depozytowej. Tym samym tymczasowe embargo obowiązywałoby tak naprawdę dla wiecej radykalnych działań typu QE, o czym samodzielnie ECB wspominał, ale wyraźnie nie zapowiadał.

Reakcją branzy na ów rewelacje była przecena wspólnej waluty – EURUSD naruszył ważne pomoc na jednej, 3585, co mimo późniejszego powrotu przy górę jest już jakims ostrzeżeniem zanim możliwością wyraźniejszej przeceny. Zwłaszcza, gdyby wydawane jutro wiadomosci nt. wstępnej inflacji HICP za czerwiec w Niemczech, okazały się być niższe od prognoz zakładających jej nieznaczne slad względem czerwca.

Dzisiaj mieliśmy też wyczekiwane przez inwestorów, którzy próbują analizować przyszłe posunięcia FED, dane na temat. wydatkowego wskaźnika cen PCE Core. Wprawdzie miesięczne ujęcie było harmonijne z oczekiwaniem (0, dwa proc. m/m w maju), ale już roczny wskaźnik wzrósł az do 1, 12 proc. wraz z 1, szesc proc. Jeżeli zestawimy to z późniejszymi wypowiedziami Jamesa Bullarda (kiedyś „gołąb” a teraz coraz bardziej „jastrząb”), którego zdaniem FED jest bliski osiągnięcia swoich celów, a inflacja zbliża się sluzace do celu 2, 0 proc., to należy ponownie zastanowić się, czy rynek by nie zaniża średnio jak i równiez długookresowej weryfikacji dolara, mierzonej chociażby przez koszyk BOSSA USD.

Dzieki wykresie tego instrumentu widać, że wsparcie na 67, 90 pkt. mimo wczorajszego naruszenia dobrze się broni. Do „pełni szczęścia” potrzebne byłoby zamknięcie tygodnia obok 68, 08 pkt., jakie mozliwosci dałoby ładną świecę wraz z dolnym knotem, która mogłaby sugerować refleks się dolara w nastepnych dniach.

W ujęciu EUR/USD wiele zależeć będzie w tym momencie od jutrzejszej inflacji z Niemiec, która szczątkowo (przez dane z poszczególnych landów) zacznie już spływać na godz. 9: 00. Nastepnego dnia poznamy też czerwcowe indeksy nastrojów Komisji Europejskiej na temat godz. 11: 00, chociaż to miałoby znaczenie w wypadku rozczarowującego odczytu. Opór to teraz rejon 1, 3605-20. Wsparcie to 1, 3590, ale ważniejsze mogą być okolice 1, 3570. Ich złamanie to ruch przy stronę jednej, 3540-45 i dalej jednej, 3502-13 w przyszłym tygodniu i tego typu scenariusz dzierzy na razie większe prawdopodobieństwo zaistnienia.

  • Najważniejsze informacje przy twojej skrzynce e-mail!
  • Wiadomości z panstwie i wraz z świata dzieki Twojej stronie www
  • Forex: sprawdź kursy walut online

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy