Stosunki Izrael-Iran. „Przyrzekam, że Iran nie zaakceptowac będzie mieć broni nuklearnej”

27 lipca, 2020
Category: inne

Goszczący po Rosji premier Izraela Benjamin Netanjahu (na zdjęciu) zapewnił dziś na spotkaniu ze społecznością żydowską w Moskwie, że _ Iran nie będzie mieć broni nuklearnej _. Przypomniał słowa irańskiego przywódcy ajatollaha Chameneia na temat _ Izraelu skazanym dzieki zagładę _.

_ – Przyrzekam, że Iran nie zaakceptowac będzie mieć broni nuklearnej _ a mianowicie oświadczył Netanjahu. Skrytykował wczorajszą wypowiedź ajatollaha Alego Chameneia, najwyższego przywódcy duchowo-politycznego Iranu, o tym, że _ fundamenty syjonistycznego reżimu zostały o wiele osłabione jak i równiez jest pan skazany dzieki zagładę _. Mianem syjonistycznego reżimu Iran określa Izrael. – _ Taki Iran nie może mieć broni nuklearnej _ – powiedział Netanjahu.

Chamenei wczoraj powtórzył też, że Teheran nie zaakceptowac zgodzi się na żadne ustępstwa przy kwestii swego programu nuklearnego.

W Nowym jorku rozpoczęła się wczoraj kolejna runda negocjacji w sprawie irańskiego programu nuklearnego, który wywołuje niepokój; mocarstwa zachodnie podejrzewają Iran, że program ów, oficjalnie służący rozbudowie potencjału energetycznego, może służyć też produkcji broni nuklearnej.

Konwersacji z Teheranem prowadzi w Genewie tak zwanym. grupa 5+1 (USA, Rosja, Chiny, Republika francuska, Wielka Brytania i Niemcy).

Wczoraj Netanjahu, który rozmawiał z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, podkreślał, że potrzebuje rzeczywistego rozwiązanie irańskiego problemu. Zdaniem Netanjahu problem Iranu należy rozwiązać podobnie jak przy Syrii, której władze zezwoliły na zdewastowanie swych arsenałów chemicznych.

Putin ze swojej strony wyraził nadzieję dzieki rychłe osiągnięcie możliwych az do przyjęcia dla obu witryn www pozytywnych wyników na rozmowach w Genewie.

Izraelskie srodowiska piszą dziś, że Benjaminowi Netanjahu nie udało się przekonać sluzace do swego stanowiska w sprawie Iranu prezydenta Rosji.

Mimo dobrej atmosfery w trakcie kilkugodzinnych rozmów na Kremlu, obaj politycy pozostali tuz przy swych zdaniach w kwestii Iranu a mianowicie piszą izraelscy komentatorzy.